• Informacje na temat:

  firlej andrzej

Artykuły na temat: firlej andrzej
 • Krakowskie Przedmieście 27: Sprawa zarządu komisarycznego warszawskiej gminy Centrum

  Premier powołał w warszawskiej gminie Centrum zarząd komisaryczny z komisarzem Andrzejem Hermanem, na wniosek wojewody mazowieckiego Antoniego Pietkiewicza. Wojewoda twierdził, że rada, bojkotowana przez AWS, straciła możliwość skutecznego działania.

 • Hanna Lis nie może się dogadać z Urbańskim

  Hanna Lis może nie poprowadzić 7 kwietnia "Wiadomości" w TVP. Prezenterka od grudnia negocjuje warunki umowy i nadal nie doszła do porozumienia z prezesem telewizji Andrzejem Urbańskim - informuje "Rzeczpospolita".

 • Był komisarz - nie ma komisarza. Mecenas Andrzej Herman wraz ze swoimi współpracownikami wyniósł się już z Urzędu Gminy Warszawa Centrum.

 • ..., Patrycja Krzeszowska, Agnieszka Makówka-Saciuk, Andrzej Niemierowicz, Mirosław Niewiadomski, Rafał Songan i Ziemowit Wojtczak. Podczas koncertu wystąpią także m.in. pianiści: Justyna Galant-Wojciechowska, Dorota Łabecka, Aleksandra Nawe, Ewa Szpakowska, Anna Wesołowska-Firlej czy wiolonczelista Stanisław Firlej. Cykl koncertów "Muzyka na Politechnice" zostały zainaugurowane w 1992 roku z inicjatywy...

 • ...            Obrońcą oskarżonych był znany z występowania w procesach politycznych w okresie PRL mecenas Konrad Firlej.             - Każdy ma prawo publicznie głosić swoje poglądy, a śpiewanie hymnu jest normalnym elementem wieców patriotycznych - uznał sędzia Andrzej Kuźnar uzasadniając wyrok w sprawie manifestantów, którym policja zarzuciła zakłócenie porządku głośnym śpiewem pieśni...

 • Samoobrona zaostrzy formy protestu, jeśli sąd nie uchyli aresztu tymczasowego wobec lidera związku - Andrzeja Leppera.

 • Wkładka etyczna w legitymacji służbowej policjanta

  ...zwraca szczególną uwagę na sprawy związane z moralnością policjanta, z jego sposobem postępowania. Zwraca także uwagę, na postępowanie przełożonych wobec podwładnych. Jednak podinspektor dr Andrzej(...), Marcin Firlej:

 • ...ordynatorem szpitala w drodze konkursu. Jak twierdzi dyrektor placówki Andrzej Piotrowski nie było żadnych okoliczności, które upoważniałyby go do zwolnienia okulisty z zajmowanej funkcji: - Nie miałem podstaw. Podejrzany lekarz okradał i oszukiwał przez kilka miesięcy. Gdy sprawa się wydała, zachorował. Opinie biegłych sprawiły, że wymiar sprawiedliwości ma spętane ręce. Prokurator Robert Firlej...

 • ..., które poprzebierały się dziś w niesamowite stroje z książek o Harrym Potterze. Harry Potter zafascynował też dorosłych. Na zlocie pojawili się m.in. Jan Borysewicz, Małgorzata Potocka, Andrzej "Piasek" Piaseczny i Marek Kotański. Posłuchaj relacji ze zlotu reportera RMF FM Marcina Firleja:

 • Jan Kochanowski - biografia

  ..., stoicyzm). W 1559 roku powrócił do kraju. Wyjazd do Francji był zakończeniem jego wędrówek. Kolejne lata poeta spędził na dworach: Filipa Padniewskiego, Jana Firleja oraz biskupa Piotra Myszkowskiego(...) Górnicki, Andrzej Patrycy Nidecki, Piotr Roizjusz). Jan Kochanowski był człowiekiem wybitnym. Posiadał rozległą wiedzę, znał bardzo dobrze literaturę antyczną, przede wszystkim grecką. Jego...

Dyskusje na temat: firlej andrzej