• Informacje na temat:

  firlej piotr

Artykuły na temat: firlej piotr
 • ​Twoje Miasto w RMF FM. Byliśmy w Lubartowie!

  Lubartów położony nad rzeką Wieprz około 26 km na północ od Lublina - to było sobotnie Twoje Miasto w RMF FM! Początki miasta sięgają XVI wieku. Lewartów - bo taka była pierwotna nazwa miejscowości - prawa miejskie zyskało 29 maja 1543 roku. Dwie wersje nazwy związane są z rodami szlacheckimi, które były jego właścicielami - Firlejów i Sanguszków.

 • Polscy dziennikarze porwani

  Wojska USA mają trudności w znalezieniu polskich dziennikarzy porwanych w Iraku, gdyż mimo przydzielenia do oddziałów poruszali się tam samodzielnie - powiedział dzisiaj rzecznik Pentagonu. Porwani to Marcin Firlej (TVN24) i Jacek Kaczmarek (PR). 

 • Amerykańskie zespoły zadaniowe, działające w rejonie, gdzie uprowadzono polskich dziennikarzy, rozpoczęły akcję - poinformował rzecznik MON, płk Eugeniusz Mleczak. Ich zadaniem jest ustalenie miejsca przetrzymywania Polaków i - w razie potrzeby - odbicie dziennikarzy. Przypomnijmy. Marcin Firlej i Jacek Kaczmarek zostali wczoraj uprowadzeni przez grupę uzbrojonych Irakijczyków.

 • Idzie nowe w telewizji

  Kadrowa karuzela w TVP kręci się w najlepsze. Z informacji uzyskanych przez "Super Express" wynika, że nowym szefem Wiadomości będzie Krzysztof Rak. Zajmie miejsce Doroty Maciei, która została szefową Jedynki. Jak się nieoficjalnie dowiedziała gazeta, szeregi telewizji publicznej zasili też Marcin Firlej, reporter i korespondent wojenny TVN 24.

 • Nowe rozdanie w telewizji

  Jak się nieoficjalnie dowiedziała gazeta, szeregi telewizji publicznej zasili też Marcin Firlej, reporter i korespondent wojenny TVN 24. Nominacja dla Maciei nie jest zaskoczeniem. Już dawno(...). Już niebawem na szklanym ekranie pojawią się Hanna Lis i Piotr Kraśko. Trwają również rozmowy z kilkoma znanymi reporterami. Mówi się, że do Wiadomości dołączy Beata Grabarczyk z Polsatu.

 • Jan Kochanowski - biografia

  ..., stoicyzm). W 1559 roku powrócił do kraju. Wyjazd do Francji był zakończeniem jego wędrówek. Kolejne lata poeta spędził na dworach: Filipa Padniewskiego, Jana Firleja oraz biskupa Piotra Myszkowskiego(...) Górnicki, Andrzej Patrycy Nidecki, Piotr Roizjusz). Jan Kochanowski był człowiekiem wybitnym. Posiadał rozległą wiedzę, znał bardzo dobrze literaturę antyczną, przede wszystkim grecką. Jego...

 • Sąd rozpoczął lustrację Lecha Wałęsy. Prokurator lustracyjny Krzysztof Kauba zażądał, aby świadkami w procesie byli Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. Rozpoczął się także proces Aleksandra Kwaśniewskiego.

 • Krew z Kontaktu & KOT

  Muzyczno performerska grupa KOT z Poznania oraz improwizujący duet Krew Z Kontaktu na koncercie w Firleju.

 • Inauguracja I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich

  Skarbkową, rozpoczęła się jego przygoda z kamienieckim zamkiem, położonym kilka kilometrów od centrum Krosna. Z początkiem XVII wieku Kamieniec należał do dwóch rodów: Skotnickich i Firlejów. Ich wieloletnie spory i procesy sądowe zakończyło dopiero małżeństwo Mikołaja Firleja z Zofią Skotnicką. Dokumenty tego sporu dały hr. Fredrze pomysł jego najsłynniejszej komedii - "Zemsty". Tym samym właśnie...

 • ...ścigania konkretnych przestępstw. Wszystko będzie chronione kryptograficznie. - Przez pierwsze trzy lata będzie to kosztować około 40 milionów złotych; to relatywnie nieduża suma - mówił Piotr Niemczyk(...) na to za wcześnie, potrzeby są zupełnie inne. Dziś projektem ustawy o KCIK-u zajmą się posłowie. Posłuchaj relacji warszawskiego reportera radia RMF, Marcina Firleja: