• Informacje na temat:

  flagowy okręt

Artykuły na temat: flagowy okręt
 • Szyszko: Puszcza Białowieska to okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego

  Puszcza Białowieska to swego rodzaju okręt flagowy nurtu lewicowo-libertyńskiego całej Europy Zachodniej, który uważa, że człowiek jest największym wrogiem zasobów przyrodniczych, a najwyższą formą ochrony jest "nie wycinaj drzew" - powiedział w sobotę w Spale minister środowiska Jan Szyszko.

 • ..."HMS "Bulwark" - flagowy okręt brytyjskiej Królewskiej Marynarki Wojennej - zawinie w piątek do Gdyni. W weekend okręt będzie można zwiedzać, potem wypłynie on na Bałtyk, by wziąć udział w międzynarodowych ćwiczeniach.

 • Na Pacyfiku zlokalizowano wrak okrętu Indianapolis

  Ekipa poszukiwaczy, na której czele stoi współzałożyciel Microsofta Paul Allen, odnalazła wrak amerykańskiego krążownika Indianapolis, który zatonął 30 lipca 1945 r. po storpedowaniu przez japoński okręt podwodny – podało w sobotę dowództwo sił morskich USA.

 • Platforma buduje swój "okręt flagowy"

  Na majowej konwencji Platformy Obywatelskiej przedstawiony zostanie Kodeks wyborczy PO - informuje "Rzeczpospolita". Już teraz określa się go mianem "okrętu flagowego" tej partii.

 • Co wywojował "okręt flagowy" polskiej prezydencji?

  Partnerstwo Wschodnie to program na rzecz budowy wspólnej i stabilnej Europy - mówił na zakończenie szczytu PW w Warszawie premier Donald Tusk. Ostrzegł Ukrainę, że złe traktowanie opozycji może położyć się cieniem na finalizacji rozmów o jej umowie stowarzyszeniowej z UE.

 • Flagowy okręt brytyjskiej marynarki zostanie... pocięty na żyletki

  Lotniskowiec HMS Ark Royal, w przeszłości flagowy okręt Królewskiej Marynarki Wojennej, będzie pocięty na żyletki. Wycofany z użytku statek resortu obrony został sprzedany na złom za 3 miliony funtów.

 • Ukraina: Do portu w Odessie wpłynął brytyjski okręt HMS Echo

  Do portu w Odessie na południu Ukrainy zawinął w środę okręt wywiadowczy marynarki wojennej Wielkiej Brytanii HMS Echo, którego obecność władze w Kijowie tłumaczą zaostrzeniem sytuacji w związku z działaniami Rosji na Morzu Czarnym i Azowskim.

 • Amerykański okręt zawinął do Poti

  Okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, USS Mount Whitney, w którego ładowniach znajdują się artykuły pierwszej potrzeby dla mieszkańców Gruzji, zawinął dziś do patrolowanego wciąż przez Rosjan gruzińskiego portu Poti nad Morzem Czarnym.

 • Poruszenie w Gdyni. Do portu wpłynął amerykański okręt Mount Whitney

  We wtorek do gdyńskiego portu wszedł amerykański okręt dowodzenia USS Mount Whitney. Okręt przypłynął z wizytą roboczą i pozostanie w Gdyni cztery dni. W tym czasie amerykańscy marynarze rozegrają z polskimi kolegami m.in. mecz piłkarski, zwiedzą też Pomorze. [ZDJĘCIA]

 • Koniec misji marynarzy. ORP Czernicki nie jest już okrętem dowodzenia NATO

  ORP Kontradmirał Xawery Czernicki nie jest już okrętem dowodzenia jednego ze stałych zespołów NATO. Dziś o poranku w Portsmouth na południowym wybrzeżu Anglii oficjalnie zakończyła się półroczna misja polskich marynarzy. W poniedziałek mają wrócić do kraju.

Wideo na temat: flagowy okręt
 • Perła brytyjskiej marynarki wojennej zawitała do Gdyni

  176 metrów długości, 30 metrów szerokości. Szpital, siłownia, lądowisko dla kilku helikopterów i czołgi. To tylko krótki opis flagowego okrętu brytyjskiej marynarki wojennej HMS Bulwark, który zacumował w gdyńskim porcie. "To jednostka uniwersalna" - opowiada oficer prasowy 3 Flotylli Okrętów, por. mar. Piotr Wojtas.

Dyskusje na temat: flagowy okręt