• Informacje na temat:

  flandria

Artykuły na temat: flandria
 • Premier Flandrii apeluje do Brytyjczyków ws. brexitu

  Flamandzki premier Geert Bourgeois zaapelował w czwartek do brytyjskich polityków, aby zrezygnowali z brexitu i nie opuszczali Unii Europejskiej. Według niego wyjście Wielkiej Brytanii z UE może kosztować ten region Belgii stratę 28 tys. miejsc pracy.

 • Belgia: Operacja policji we Flandrii

  Belgijska policja przeprowadziła kolejną operację antyterrorystyczną, tym razem w mieście Kortrijk we Flandrii, przy granicy z Francją - poinformowała w poniedziałek wieczorem belgijska agencja Belga, powołując się na miejscową prokuraturę.

 • Premier Flandrii apeluje do Brytyjczyków: Zrezygnujcie z brexitu!

  Flamandzki premier Geert Bourgeois zaapelował do brytyjskich polityków, aby zrezygnowali z brexitu i nie opuszczali Unii Europejskiej. Według niego wyjście Wielkiej Brytanii z UE może kosztować ten region Belgii stratę 28 tys. miejsc pracy.

 • Rozpad Belgii? Marzenia o niepodległej Flandrii

  Flamandzcy nacjonaliści nie rezygnują z marzeń o niepodległej Flandrii. Poruszenie w Belgii wywołały deklaracje szef partii N-VA, że jego ugrupowanie przygotowuje się do kolejnej reformy państwa. Szansa na jakiekolwiek zmiany pojawi się jednak dopiero w 2019 roku.

 • Zakaz palenia w aucie przy dziecku. Kara nawet 1000 euro

  Flandria, niderlandzkojęzyczna część Belgii, wprowadziła zakaz palenia papierosów w samochodach przy dzieciach poniżej 16. roku życia. Wcześniej na podobne rozwiązania zdecydowała się też frankofońska Walonia.

 • Ambasador Turcji w Brukseli publicznie przeprasza

  Ambasador Turcji w Brukseli przeprosił za wypowiedź swojego rzecznika, która wywołała oburzenie belgijskich władz. W wywiadzie dla jednej z gazet rzecznik zarzucił szefowi regionalnego rządu we Flandrii wspieranie terroryzmu.

 • Belgijski kolarz Greg Van Avermaet złamał obojczyk podczas wyścigu

  Greg Van Avermaet złamał obojczyk w kraksie podczas niedzielnego wyścigu klasycznego Dookoła Flandrii. Teraz czeka go operacja, do ścigania wróci najwcześniej za kilka tygodni.

 • Humorem w radykalny islam. Region Belgii chce finansować skecze ośmieszające ISIS

  ​Uderzyć humorem w radykalny islam? To pomył flamandzkojęzycznego regionu Belgii. Rząd Flandrii przeznaczył pół miliona euro na humorystyczne skecze ośmieszające propagandę Państwa Islamskiego.

 • Polski kierowca pobity przez imigrantów w Belgii. "Inni kierowcy bali się wysiąść z samochodów"

  Gubernator Flandrii Wschodniej Jan Briers domaga się od belgijskiego rządu lepszej ochrony parkingów. Wcześniej, afrykańscy imigranci pobili trzech kierowców ciężarówek: Polaka, Francuza oraz Włocha. Do napadów doszło w pobliżu Gandawy w Belgii.

 • Belgia: Turecki ambasador wezwany do MSZ

  ​Ambasador Turcji w Brukseli został w trybie pilnym wezwany w środę do belgijskiego MSZ w związku z wypowiedziami rzecznika ambasady, który zarzucił szefowi rządu Flandrii Geertowi Bourgeois bliskie związki z wrogiem numer 1 tureckich władz, Fetullahem Gulenem.

Dyskusje na temat: flandria