• Informacje na temat:

  flanka

Artykuły na temat: flanka
 • Wschodnia flanka NATO. Wspólny problem Polski, Rumunii i Turcji

  Polska, Rumunia i Turcja są połączone wspólnymi problemami i wspólnymi propozycjami ich rozwiązań - powiedział szef MSZ Witold Waszczykowski po czwartkowym spotkaniu z szefami dyplomacji tych państw w Warszawie. Zakładamy, że flanka wschodnia NATO powinna być wzmocniona - dodał.

 • Francja ma swój pomysł na wschodnią flankę. Obecność NATO... czasowa

  Paryż wkłada kij w szprychy na szczycie NATO w Warszawie. Francja chce, by flanka wschodnia została wzmocniona tylko "czasowo". Jak ustaliła dziennikarka Katarzyna Szymanska – Borginon Paryż zabiega, by w komunikacie końcowym ze szczytu sojuszu, znalazł się zapis o tym, że ustalenia o wzmocnieniu flanki wschodniej zostaną poddane po pewnym czasie "ocenie i analizie". Co może to oznaczać dla...

 • Południowa flanka NATO. Wielkie wyzwanie nie tylko dla Sojuszu

  NATO zdecydowało o większym niż dotychczas wsparciu dla swoich partnerów w walce z tzw. Państwem Islamskim i rozpoczęciu operacji na Morzu Śródziemnym, wymierzonej w przeciwdziałanie przemytowi ludzi. To krok w stronę zapewnienia bezpieczeństwa na południowej flance Sojuszu, co - zwraca uwagę analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Marcin Terlikowski - może okazać się trudniejszym zadaniem od stopowania mocarstwowych zapędów Władimira Putina na wschodzie.

 • Wschodnia flanka NATO: Na początku 2017 r. do Polski trafią pierwsze amerykańskie pododdziały

  ...roku temu czy dawniej i tą rzeczywistością, która została ukształtowana dzięki szczytowi NATO i dzięki rozstrzygnięciu, że flanka wschodnia, ale także południowa, będą bronione przed każdym wrogiem...

 • Cztery bataliony. NATO wzmacnia wschodnią flankę

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg potwierdził w poniedziałek, że Sojusz planuje wzmocnić swą wschodnią flankę poprzez rotacyjną obecność czterech batalionów w krajach bałtyckich i w Polsce. Ostateczne decyzje mają zapaść na szczycie NATO w Warszawie.

 • Ilu żołnierzy wzmocni wschodnią flankę NATO?

  Około czterech tysięcy żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich oraz kilkusetosobowy, wielonarodowy oddział na wschodzie Europy. Takie są na razie wstępne pomysły na wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Ostateczne decyzje mają zapaść w czasie lipcowego szczytu Sojuszu w Warszawie. O sprawie rozmawiali w Brukseli ministrowie spraw zagranicznych Paktu.

 • Kanada będzie wspierać wschodnią flankę NATO

  Na lipcowym szczycie NATO w Warszawie Kanada ma zadeklarować wsparcie dla wschodniej flanki Sojuszu. Przyszłość Paktu Północnoatlantyckiego była jednym z tematów rozmowy Andrzeja Dudy z premierem Kanady Justinem Trudeau. Polski prezydent przebywa z oficjalną wizytą w Ottawie.

 • To oni wzmocnią wschodnią flankę. Żołnierze NATO już w mazurskich koszarach

  Część żołnierzy wielonarodowej batalionowej grupy bojowej NATO, która ma wzmocnić wschodnią flankę Sojuszu, dotarła do Bemowa Piskiego i Orzysza w Warmińsko-Mazurskiem. W tamtejszych koszarach spędzą kilka najbliższych miesięcy.

 • Czechy gotowe wysłać 100 żołnierzy na wschodnią flankę NATO

  Republika Czeska może wysłać około 100 żołnierzy aby wzmocnić wschodnią flankę NATO w krajach bałtyckich i Europie Wschodniej. Taką informację przekazał minister obrony Czech Martin Stropnicku w czeskiej telewizji publicznej (CT).

 • Czechy wyślą 100 żołnierzy na wschodnią flankę NATO

  Republika Czeska może wysłać około 100 żołnierzy, aby wzmocnić wschodnią flankę NATO w krajach bałtyckich i Europie Wschodniej - powiedział minister obrony Czech Martin Stropnicku w czeskiej telewizji publicznej (CT).

Zdjęcia na temat: flanka
Wideo na temat: flanka
 • Tomasz Siemoniak: Polska jest bezpieczna

  "Mam świadomość, że po raz pierwszy od bardzo, bardzo wielu lat ludzie zaczęli się obawiać. Ale zagrożenia militarnego dla Polski nie ma. U naszych sąsiadów dzieją się bardzo niedobre rzeczy, ale Polska jest bezpieczna" - mówi szef MON Tomasz Siemoniak, Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. "Wniosek z kryzysu na Ukrainie sam się nasuwa: wschodnia flanka NATO musi być wzmocniona, Stany Zjednoczone