• Informacje na temat:

  flawiusze

Artykuły na temat: flawiusze
 • Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podczas Drogi Krzyżowej z udziałem papieża

  Papież Franciszek wieczorem będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum. Nabożeństwo odbędzie się przy nadzwyczajnych środkach bezpieczeństwa. Wokół amfiteatru Flawiuszów powstały specjalne strefy bezpieczeństwa. Porządku strzec będą żołnierze z długą bronią.

 • Koloseum pierwszym zabytkiem... z defibrylatorami

  Koloseum jest od czwartku pierwszym zabytkiem archeologicznym we Włoszech, a być może także - jak podkreśla jego zarząd - na świecie, wyposażonym w defibrylatory. Cztery aparaty do przywracania akcji serca zostały podarowane przez jedną z fundacji.

 • Będą nowe zabezpieczenia przed wandalami w Koloseum

  W rzymskim Koloseum konieczne są dodatkowe zabezpieczenia przed wandalami. Taką decyzję podjęto po dwóch nowych incydentach. Na mury amfiteatru wdrapało się dwóch turystów - jeden z nich spadł i jest w ciężkim stanie. Poza tym znów ktoś pomazał historyczne mury.

 • Do Koloseum można wejść jak gladiator

  Turyści mogą wejść do rzymskiego Koloseum prosto na dawną arenę, jak niegdyś gladiatorzy - jest to możliwe dzięki decyzji o otwarciu nowej drogi prowadzącej do amfiteatru. Trzecie wejście ma rozładować kolejki w szczycie sezonu i zapewni zwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

 • Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w Rzymie

  W Rzymie wprowadzono w czwartek nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z uroczystościami Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka. Z powodu zagrożenia terrorystycznego szczególną ochroną objęto rejon placu Świętego Piotra i Koloseum.

 • ​Włochy: Do Koloseum można wejść jak gladiator, prosto na arenę

  Turyści mogą wejść do rzymskiego Koloseum prosto na dawną arenę, jak niegdyś gladiatorzy- to dzięki decyzji o otwarciu nowej drogi prowadzącej do amfiteatru. Trzecie wejście ma rozładować kolejki w szczycie sezonu i zapewni zwiedzającym wyjątkowe wrażenia.

 • Odbudowali zniszczone przez dżihadystów zabytki. Można je oglądać w Koloseum

  Zniszczone przez dżihadystów antyczne zabytki i rzeźby z Syrii i Iraku zostały dzięki najnowszym technologiom odtworzone w Rzymie. Od dziś można oglądać je w Koloseum. Ich rekonstrukcja była obowiązkiem etycznym - mówią organizatorzy tej ekspozycji.

 • Koloseum podświetlone na czerwono. Z jakiej okazji?

  Rzymskie Koloseum zostało w sobotę wieczorem podświetlone na symbolizujący krew kolor czerwony w hołdzie dla prześladowanych chrześcijan. Obecni byli przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani i watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin.

 • Kandydat na dyrektora Koloseum poszukiwany!

  Włoskie ministerstwo kultury poszukuje na całym świecie kandydata na dyrektora Koloseum. Zwycięzcy konkursu, którego ministerstwo spodziewa się zatrudnić, oferuje pensję w wysokości 145 tysięcy euro rocznie plus premię w wysokości do 35 tysięcy euro.

 • Arena w rzymskim Koloseum do rekonstrukcji

  5 lat prac i 20 milionów euro – tyle potrwa i będzie kosztować odbudowa areny w rzymskim Koloseum, której rekonstrukcję zapowiedziało włoskie ministerstwo kultury. Postanowiono przywrócić funkcję tego słynnego amfiteatru, taką jaką miał w starożytności.

Zdjęcia na temat: flawiusze
Dyskusje na temat: flawiusze