• Informacje na temat:

  fleming ian

Artykuły na temat: fleming ian
 • Ian Fleming - "Bang, bang! Wystrzałowy samochód"

  Ian Fleming - to imię i nazwisko, którego chyba nikomu nie trzeba przypominać. Legendarny twórca Jamesa Bonda tym razem pokazał się swoim czytelnikom z zupełnie innej strony. Zainspirowany słynnym pojazdem wyścigowym, stworzył rozrywkę dla całej rodziny. Po ponad 50 latach od brytyjskiej premiery w Polsce ukazała się książka "Bang, bang! Wystrzałowy samochód".

 • Co lubił twórca Bonda, Ian Flaming? Alkohol, szybkie samochody, nowinki techniczne.

 • Filmoznawca: Bond Fleminga wydałby się dziś szowinistyczny i rasistowski

  ..."Pierwszy reżyser Bonda dokonał pewnej interpretacji postaci z powieści Fleminga. Bond powieściowy wydałby się dziś niezrozumiały, szowinistyczny, rasistowski, ksenofobiczny" - mówi w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Wyderką dr Katarzyna Prajzner, filmoznawca z Uniwersytetu Łódzkiego. "Agent 007 jest popularny od 50 lat dlatego, że każdy kolejny film jest dopasowany do aktualnego spojrzenia...

 • Czarnoskóry Bond? Dlaczego nie, ale co na to Fleming?

  Solace". Craig dodał jednak, że gdyby następnym Bondem został rzeczywiście czarnoskóry aktor, autor powieści o Bondzie Ian Fleming przewróciłby się w grobie. Ale i wybór samego Craiga na nowego Bonda spotkał się swego czasu z krytyką, ponieważ jest on pierwszym jasnowłosym odtwórcą tej roli - wbrew woli Fleminga, który opisał superagenta jako szatyna.

 • Co myśli o autorze książek o Jamesie Bondzie twórca kolejnej części przygód Agenta 007? William Boyd nie wyraża się o Ianie Flemingu zbyt pochlebnie. Jego książka "Solo" ukaże się w najbliższy czwartek.

 • Kate Winslet zagra polską agentkę?

  Historia Krystyny Skarbek - Polki, która w czasie II wojny światowej pracowała dla brytyjskiego wywiadu i zainspirowała Iana Fleminga - będzie tematem holywoodzkiego filmu w reżyserii Agnieszki Holland - pisze tygodnik "Mail on Sunday".

 • Bystry, elegancki, uwodzicielski ale i wspomagany przez najnowsze zdobycze technik. Agent 007; James Bond. Czy tacy superszpiedzy w ogóle istnieją, czy też zrodzili się w głowie Brytyjczyka Iana Fleminga, autora książek o Bondzie?

 • Nowa powieść o przygodach najsłynniejszego tajnego agenta świata 007 zostanie opublikowana w przyszłym roku - poinformowała rodzinna firma twórcy postaci Jamesa Bonda, Iana Fleminga. Książka, która nie ma jeszcze tytułu, zostanie napisana przez amerykańskiego pisarza Jeffreya Deavera. Premierę przewidziano na 28 marca przyszłego roku, czyli w dzień 103. rocznicy urodzin Fleminga.

 • James Bond walczy ze złem, a płaci brytyjski podatnik

  W brytyjskich księgarniach ukazała się kolejna książka o przygodach Jamesa Bonda. Oryginalny tytuł "Devil May Care", czyli w wolnym tłumaczeniu "Ryzykant". Jak przypomina londyński korespondent RMF FM Bogdan Frymorgen, napisano ją z okazji setnej rocznicy urodzin Iana Fleminga, ojca literackiego agenta 007.

 • W przyszłym roku pojawi się nowa książka o przygodach agenta 007 – zapowiada rodzina twórcy Bonda, Iana Fleminga. Autorem ma być bardzo znany pisarz. Na razie jego nazwisko jest trzymane w wielkiej tajemnicy. Okazją do publikacji będzie przypadająca w 2008 roku setna rocznica urodzin Fleminga.

Dyskusje na temat: fleming ian