• Informacje na temat:

  flotylla

Artykuły na temat: flotylla
 • ...umiarkowanych polityków palestyńskich z Fatahu prezydenta Mahmuda Abbasa.   Flotylla Wolności opuściła Skandynawię w połowie maja. W czasie rejsu statki zawijały do 28 portów, a płynący na nich...

 • Były premier Izraela pozwany za śmiercionośny atak na flotyllę

  Organizowana przez propalestyńskich aktywistów "Flotylla Wolności" miała przełamać nałożoną przez Izrael blokadę Strefy Gazy i dostarczyć tam pomoc humanitarną.   W wyniku interwencji izraelskich komandosów na jednym ze statków flotylli zginął Furkan Dogan, 19-letni obywatel USA pochodzenia tureckiego, oraz ośmiu obywateli Turcji. Rodzice Dogana złożyli pozew przeciwko Barakowi 16 października...

 • Zderzenie dwóch okrętów podwodnych w wodach Bałtyku? Flotylla Marynarki Wojennej zaprzecza

  Nie było żadnego zderzenia polskiego okrętu podwodnego z rosyjskim - zapewnia 3. Flotylla Okrętów Marynarki Wojennej RP. To reakcja na informacje rosyjskiej agencji Interfax, która podała, że kilka dni temu koło Mierzei Wiślanej w wodach Bałtyku polski okręt Orzeł zderzył się z jednostką Krasnodar. Rosyjski okręt miał wrócić o własnych siłach do bazy, polski - miał zostać odholowany.

 • Rosyjska operacja w Syrii: Lotnictwo ostrzelało ponad 100 celów. Dołączyła Flotylla Kaspijska

  Okręty rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej dokonały 26 ataków rakietowych na cele Państwa Islamskiego w Syrii, zaś lotnictwo od początku interwencji ostrzelało w Syrii 112 celów - ogłosili prezydent Rosji Władimir Putin i minister obrony Siergiej Szojgu. Informacje te pojawiły się w czasie transmitowanego przez telewizję spotkania obu panów.

 • Marynarz, który zginął służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża

  Marynarz, który zginął w piątek wieczorem w porcie szwedzkiej marynarki wojennej w Karlskronie podczas przygotowań do manewrów, służył w 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu (woj. zachodniopomorskie).

 • .... Organizowana przez propalestyńskich aktywistów "Flotylla Wolności" miała przełamać blokadę Strefy Gazy. Na czele komisji stanęli: były premier Nowej Zelandii Geoffrey Palmer i ustępujący prezydent...

 • Hamas, twierdząc, że blokada ma na celu zapobieżenie przerzucaniu broni dla Palestyńczyków. Pierwsza Flotylla Wolności w 2010 roku została zatrzymana przez izraelską marynarkę. Zginęło wówczas dziewięciu tureckich działaczy propalestyńskich, co wywołało kryzys w stosunkach turecko-izraelskich. Druga tego typu flotylla - irlandzki Saoirse (po gaelicku "wolność") i kanadyjski Tahrir (po arabsku...

 • Nowa "flotylla wolności" spróbuje przełamać blokadę Strefy Gazy

  ...zabiciem przez wojsko izraelskie na tureckim statku flagowym flotylli Mavi Marmara dziewięciu obywateli Turcji. Według AP, coraz więcej sygnałów świadczy o tym, że w tym roku flotylla będzie miała odmienny...

 • Wielkie manewry Flotylli Obrony Wybrzeża na Bałtyku

  Trwają największe tegoroczne manewry 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Zatoce Pomorskiej. Biorą w nich udział trałowce, okręty transportowo-minowe, kutry transportowe oraz pomocnicze jednostki pływające: holownik, zbiornikowiec i stacja demagnetyzacyjna.

 • Wielkie manewry Flotylli Obrony Wybrzeża na Bałtyku

  Na Bałtyku rozpoczęły się manewry sił 8. Flotylli Obrony Wybrzeża. Przez pięć dni na wodach w rejonie Zatoki Pomorskiej ćwiczyć będą m.in. trałowce, okręty transportowo-minowe i kutry transportowe.

Zdjęcia na temat: flotylla
 • Flotylla statków w Londynie
 • Flotylla statków przepływająca obok Tower Bridge
 • Flotylla ma przepłynąć między mostami Battersea i Tower trasą o długości blisko 11 km
Wideo na temat: flotylla
 • Okręty wypłynęły z portu w Gdyni. Rozpoczęła się morska część ćwiczeń ''Baltops''

  W niedzielę wieczorem rozpoczęła się morska faza ćwiczeń "Baltops 2015". Wczoraj z portu w Gdyni wypłynęło 13 okrętów, a dziś dołączyło do nich kolejne 27 jednostek. Pierwsza faza ćwiczeń polega na tym, żeby wszystkie okręty nawiązały łączność, później te manewry będą obywały się na wielu frontach – poinformował kpt. mar. Przemysław Płonecki z 3. Flotylli Okrętów. Ćwiczenia na Bałtyku potrwają do 19 czerwca.

 • Perła brytyjskiej marynarki wojennej zawitała do Gdyni

  176 metrów długości, 30 metrów szerokości. Szpital, siłownia, lądowisko dla kilku helikopterów i czołgi. To tylko krótki opis flagowego okrętu brytyjskiej marynarki wojennej HMS Bulwark, który zacumował w gdyńskim porcie. "To jednostka uniwersalna" - opowiada oficer prasowy 3 Flotylli Okrętów, por. mar. Piotr Wojtas.

 • Żaglowce z całego świata zawinęły do Gdyni

  Gdyński port gości flotyllę żaglowców uczelni morskich z całego świata. Okazją do zlotu jest odbywające się co roku zgromadzenie ogólne stowarzyszenia wyższych uczelni morskich IAMU (International Association of Maritime Universities). W tym roku rolę gospodarza pełni Akademia Morska w Gdyni.

Dyskusje na temat: flotylla