• Informacje na temat:

  fo dario

Artykuły na temat: fo dario
 • Zmarł laureat literackiej Nagrody Nobla Dario Fo

  W wieku 90 lat zmarł w Mediolanie włoski dramaturg, aktor, pisarz i reżyser Dario Fo, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku. Decyzja o przyznaniu mu tego wyróżnienia była jednym z największych zaskoczeń ostatnich lat.

 • Tysiące ludzi pożegnały Dario Fo w Mediolanie

  Tysiące ludzi uczestniczyły w świeckiej ceremonii żałobnej zmarłego w czwartek w wieku 90 lat laureata literackiej Nagrody Nobla Dario Fo - dramaturga, aktora, reżysera, malarza. Odbyła się ona na placu przed katedrą w Mediolanie W mieście ogłoszono żałobę.

 • Zmarł Dario Fo. Laureat literackiego Nobla miał 90 lat

  Zmarł Dario Fo, włoski satyryk, autor sztuk teatralnych, reżyser teatralny oraz kompozytor, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1997 roku. Miał 90 lat.

 • Kraków: Daria Gosek-Popiołek kandydatką Partii Razem

  Daria Gosek-Popiołek jest kandydatką Partii Razem oraz stowarzyszeń Miasto Wspólne i Queerowy Maj na prezydenta Krakowa. Zamiar startu w wyborach ogłosiła we wtorek. "Potrzebujemy nowych ludzi, nowych idei i nowej wizji dla Krakowa" - argumentuje swój start w wyborach.

 • Dario Marianelli, gwiazda FMF: Muzyka filmowa to bardzo dziwny biznes

  Autor najbardziej subtelnych i wpadających w ucho ścieżek dźwiękowych naszych czasów, utalentowany kompozytor i pianista Dario Marianelli będzie gwiazdą 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zdobywca Oscara i Złotego Globa za muzykę do "Pokuty" urodził się we Włoszech, ale od lat mieszka i pracuje w Londynie. Z kompozytorem rozmawiała Magda Miśka-Jackowska z RMF Classic.

 • Fryderyki 2018: Daria Zawiałow i Kortez wśród nominowanych

  Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski i Agnieszka Duczmal - to twórcy uhonorowani w tym roku Złotymi Fryderykami za szczególnie zasługi dla kultury muzycznej. Najwięcej nominacji do Fryderyków zdobyła Daria Zawiałow. O statuetki powalczą też m.in. Ania Dąbrowska i Kortez.

 • Lekkoatletyczne MME: Srebrny medal Darii Zabawskiej w rzucie dyskiem

  ​Daria Zabawska (Podlasie Białystok) rzuciła dyskiem na odległość 59,08 zdobywając w Bydgoszczy srebrny medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Zwyciężyła Niemka Claudine Vita - 61,79.

 • Daria Leba laureatką nagrody "Fair play". Zrzekła się tytułu wicemistrzyni

  ​Motocyklistka Daria Leba została laureatką 50. Konkursu Fair Play organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Odebrała dyplom za czyn "czystej gry", którym było zrzeczenie się tytułu wicemistrzyni na rzecz Kajetana Kupca. Walkę o drugie miejsce uniemożliwiła mu awaria sprzętu.

 • ​Podkarpacie: Zaginęła 17-letnia Daria Baran

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu poszukują Darii Baran, 17-letniej mieszkanki Mielca. Zaginiona wyszła z domu 3 sierpnia i do dziś nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 • Malarstwo Darii

  Tomasz Jarmoliński Zastępca Prezydenta Szczecina otworzył w Galerii Prezydenckiej wystawę obrazów Darii Awęckiej.

Zdjęcia na temat: fo dario
 • Dario Fo
Wideo na temat: fo dario