• Informacje na temat:

  fo dario

Artykuły na temat: fo dario
 • Zmarł laureat literackiej Nagrody Nobla Dario Fo

  W wieku 90 lat zmarł w Mediolanie włoski dramaturg, aktor, pisarz i reżyser Dario Fo, laureat literackiej Nagrody Nobla z 1997 roku. Decyzja o przyznaniu mu tego wyróżnienia była jednym z największych zaskoczeń ostatnich lat.

 • Tysiące ludzi pożegnały Dario Fo w Mediolanie

  Tysiące ludzi uczestniczyły w świeckiej ceremonii żałobnej zmarłego w czwartek w wieku 90 lat laureata literackiej Nagrody Nobla Dario Fo - dramaturga, aktora, reżysera, malarza. Odbyła się ona na placu przed katedrą w Mediolanie W mieście ogłoszono żałobę.

 • Zmarł Dario Fo. Laureat literackiego Nobla miał 90 lat

  Zmarł Dario Fo, włoski satyryk, autor sztuk teatralnych, reżyser teatralny oraz kompozytor, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1997 roku. Miał 90 lat.

 • Dario Marianelli, gwiazda FMF: Muzyka filmowa to bardzo dziwny biznes

  Autor najbardziej subtelnych i wpadających w ucho ścieżek dźwiękowych naszych czasów, utalentowany kompozytor i pianista Dario Marianelli będzie gwiazdą 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Zdobywca Oscara i Złotego Globa za muzykę do "Pokuty" urodził się we Włoszech, ale od lat mieszka i pracuje w Londynie. Z kompozytorem rozmawiała Magda Miśka-Jackowska z RMF Classic.

 • Lekkoatletyczne MME: Srebrny medal Darii Zabawskiej w rzucie dyskiem

  ​Daria Zabawska (Podlasie Białystok) rzuciła dyskiem na odległość 59,08 zdobywając w Bydgoszczy srebrny medal 11. lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23. Zwyciężyła Niemka Claudine Vita - 61,79.

 • Daria Leba laureatką nagrody "Fair play". Zrzekła się tytułu wicemistrzyni

  ​Motocyklistka Daria Leba została laureatką 50. Konkursu Fair Play organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. Odebrała dyplom za czyn "czystej gry", którym było zrzeczenie się tytułu wicemistrzyni na rzecz Kajetana Kupca. Walkę o drugie miejsce uniemożliwiła mu awaria sprzętu.

 • ​Podkarpacie: Zaginęła 17-letnia Daria Baran

  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu poszukują Darii Baran, 17-letniej mieszkanki Mielca. Zaginiona wyszła z domu 3 sierpnia i do dziś nie powróciła oraz nie nawiązała kontaktu z rodziną.

 • Malarstwo Darii

  Tomasz Jarmoliński Zastępca Prezydenta Szczecina otworzył w Galerii Prezydenckiej wystawę obrazów Darii Awęckiej.

 • Daria Pogorzelec: Stać mnie na medal na igrzyskach olimpijskich

  Daria Pogorzelec, jedna z czołowych polskich judoczek, od kilku miesięcy zmaga się z kontuzją. Zapowiada jednak, że już niedługo wróci na tatami i będzie walczyć o medale na igrzyskach olimpijskich w judo. Przy okazji Pogorzelec przekonuje, że judo to wspaniała dyscyplina sportu, którą może uprawiać w każdym wieku.

 • Zaginęła Daria Lisowska

  Policjanci z komisariatu policji Poznań - Północ poszukują zaginionej 18-letniej Darii Lisowskiej. Dziewczyna wyszła z domu 11 sierpnia i do dzisiaj nie wróciła ani nie nawiązała kontaktu z bliskimi.

Zdjęcia na temat: fo dario
 • Dario Fo
Wideo na temat: fo dario
 • Daria Kulińska: Liczymy na kreatywność fotografów

  W konkursie fotograficznym "Twoja wizja miasta" celem jest ukazanie Stadionu Narodowego w krajobrazie Warszawy. Mile widziane są nietypowe ujęcia i nowe perspektywy. Chodzi o to, aby pokazać jak stadion wtapia się w krajobraz miasta - wyjaśnia zasady konkursu rzecznik obiektu Daria Kulińska.

 • Oto czworaczki z Rudy Śląskiej

  W Rudzie Śląskiej, w woj. śląskim, w poniedziałek przyszły na świat czworaczki. Nadano im imiona Daria, Kinga, Marta i Paweł. Ich mama, pani Agnieszka urodziła je w 26. tygodniu ciąży. Lekarze z rudzkiego szpitala oceniają ich stan jako stabilny, ale niestety ciężki. Dzieci urodziły się bardzo małe. Najmniejsze waży 420 gramów, największe 710.

 • Stadion Narodowy: Będą kary za opóźnienia przy naprawie schodów

  „Od 16 września naliczamy kary. Dla nas liczy się zgłoszenie wszystkich schodów po naprawie do odbioru technicznego. Nic takiego nie miało miejsca” - tak Daria Kulińska z Narodowego Centrum Sportu komentuje przekroczenie przez wykonawcę Stadionu Narodowego terminu naprawy schodów. Za każdy dzień opóźnienia Hydrobudowa zapłaci 10 tysięcy zł kary. Jeśli zwłoka będzie dłuższa niż 5 dni, każdy kolejny dzień to 100 tysięcy zł.

Dyskusje na temat: fo dario