• Informacje na temat:

  folklorystyczna literatura

Artykuły na temat: folklorystyczna literatura
 • Wielkie święto folklorystyczne rusza na Podhalu

  Ślebodny Zbyrk, Wybory Nojśwarniejsej Górolecki, Festiwal Oscypka, Wybory Cepra i Ceperki Roku - to tylko niektóre z imprez folklorystycznych, które odbędą się podczas wakacji w powiecie tatrzańskim w ramach VIII Tatrzańskich Wici. Wielkie rozpoczęcie festiwalu już dziś w Zakopanem.

 • Będą walczyć o Złotą Ciupagę

  17. zespołów folklorystycznych będzie rywalizowało o Złotą Ciupagę, główne trofeum 42. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, który rozpocznie się w niedzielę w Zakopanem.

 • 43. Festiwal Górali Świata rozpoczęty

  Tysiące turystów podziwiało korowód zespołów folklorystycznych, który przeszedł w niedzielę ulicami Zakopanego rozpoczynając 43. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

 • Egzotyczne gwiazdy na Festiwalu Folkloru

  Tańce afrykańskich plemion i argentyńskie tango obok tańca zbójnickiego będzie można podziwiać w sierpniu w Zakopanem. Znane są już zespoły folklorystyczne, które wystąpią na 42. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

 • Góralskie zespoły folklorystyczne m.in. z Armenii, Turcji, Hiszpanii i Gruzji przyjadą w przyszłym tygodniu do Zakopanego by wziąć udział w 44. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich.

 • VIII Tatrzańskie Wici - moc atrakcji w Zakopanem

  Ślebodny Zbyrk, Wybory Nojśwarniejsej Górolecki, Festiwal Oscypka, Wybory Cepra i Ceperki Roku - to tylko niektóre z imprez folklorystycznych, które odbędą się podczas wakacji w pow. tatrzańskim w ramach rozpoczynających się w sobotę w Zakopanem VIII Tatrzańskich Wici.

 • Górale m.in. z Armenii, Nepalu, Gruzji, Hiszpanii, Turcji, i Włoch przejdą w niedzielę barwnym korowodem przez Zakopane inaugurując 44. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich.

 • "Śpiewam wsi mojej": Konkurs poetycki

  W tym roku przypada105. rocznicę urodzin Feliksa Raka - regionalnego poety z Borowca koło Krasocina. Z tej okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zorganizowała II Ogólnopolski Konkurs Poetycki, który odbywa się pod honorowym patronatem marszałka Adama Jarubasa.

 • Alternatywny teatr z politycznym przesłaniem

  Metafora, aluzja, improwizacja a wszystko podszyte niezgodą na polityczną i społeczną rzeczywistość - tak charakteryzowany jest Provisorium, teatr założony na początku lat 70-tych przez studentów polonistyki lubelskiej. Provisorium bardzo szybko nie tylko zdobył uznanie w kraju i za granicą ale też stał się najważniejszym teatrem politycznym w Polsce.

 • Twórczość rosyjska zdominuje 14. Międzynarodowy Festiwal "Konfrontacje Teatralne", który rozpocznie się w środę w Lublinie. Na festiwalu zaprezentują się teatry z Rosji, krajów dawnego ZSRR oraz Polski.