• Informacje na temat:

  fonetyka

Artykuły na temat: fonetyka
 • Fonetyka - definicja terminu. Czym zajmuje się fonetyka, klasyfikacja głosek.

 • Głoski nosowe - wyjaśnienie terminu z dziedziny fonetyki, wymowa głosek nosowych.

 • Od razu na początku posiedzenia komisji zasłynęła stwierdzeniem, w którym sprawę Rywina określiła jako "Rywingate", ale słowo to wypowiedziała z użyciem polskiej fonetyki.

 • ...spotkania poświęcone m.in. kulturze i życiu codziennemu w Chinach - mówił Malinowski. Wykładowca Chensheng Li podkreślił, że największą trudność sprawia kursantom fonetyka. - W języku chińskim...

 • V Festiwal Puls Literatury rozpoczyna się w niedzielę

  Poetycką im. Witolda Sułkowskiego. W tym roku w programie imprezy znajdą się także koncerty m.in. Stanisława Soyki, zespołów Fonovel, Fonetyka, Kopyt/Kowalski, Ted Nemeth. Przewidziano też wystawy, m.in...

 • Stenogram z kokpitu tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem, opracowany między innymi przez Pawła Artymowicza można podważyć. Był przygotowany nieprofesjonalnie - pisze "Nasz Dziennik".

 • Dolne Łużyce. Przedmurze Słowiańszczyzny czy ostatni „żubr” w Niemczech?

  ...trudności, są też obecne w języku  łużyckim. U młodych osób, które języka nauczyły się w szkole, fonetyka odbiega od tej tradycyjnej. Jest krąg entuzjastów, którzy nie poprzestają na wiedzy szkolnej, tylko próbują się wtopić w tę społeczność, która jeszcze istnieje. I są ludzie - młodsi ode mnie - którzy tym językiem posługują się bardzo dobrze, również fonetyka jest u nich bez zarzutu. Ale jest ich...

 • Niezwykły spektakl. Występują chorzy na autyzm

  "Paradiso" Michała Borczucha jest opowieścią na motywach "Raju" - ostatniej części "Boskiej Komedii" Dantego. Podstawową motywacją dla stworzenia spektaklu jest przeczucie, że przestrzenie teatru, raju i autyzmu uzupełnią się wzajemnie i stworzą świat nowy, zaskakujący i autentyczny. Premiera w krakowskim Teatrze Łaźnia Nowa 21 czerwca. Grają aktorzy i dorośli autyści.

 • "Paradiso". Zaproszenie do zaskakującego świata

  "Paradiso" Michała Borczucha jest opowieścią na motywach "Raju" - ostatniej części "Boskiej Komedii" Dantego. Podstawową motywacją dla stworzenia spektaklu jest przeczucie, że przestrzenie teatru, raju i autyzmu uzupełnią się wzajemnie i stworzą świat nowy, zaskakujący i autentyczny. Zapraszamy na premierę sztuki, która odbędzie się 22 czerwca w Teatrze Łaźnia Nowa.

 • Miażdżąca opinia prof. Frencha na temat nowych nagrań z tupolewa

  Brytyjski naukowiec, prof. Peter French, komentuje nową metodę badania nagrań z rejestratora pokładowego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Jego zdaniem, stwierdzenie, że dzięki nowym kopiom nagrań udało się odczytać 30 proc. więcej słów, jest "wyssane z palca" i "przeczy podstawowym zasadom akustyki". Mówi o tym w wywiadzie, opublikowanym w "Gazecie Wyborczej".

Dyskusje na temat: fonetyka