• Informacje na temat:

  forpoczta

Artykuły na temat: forpoczta
 • "Nasz Dziennik" Forpoczta destrukcji

  "Nasz Dziennik" krytykuje rządowy projekt ustawy o aktach stanu cywilnego. Gazeta powołuje się na ocenę Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 • Czy w skałach pod Kozienicami i Lęborkiem kryje się zalążek światowej rewolucji niekonwencjonalnego gazu? Czy w Polsce też dojdzie do energetycznego przewrotu? Jeszcze nie wiemy. Wiadomo za to, że wszelkie tubylcze próby ogarnięcia tego, co się właściwie dzieje i co przyniesie przyszłość, skazane są na rychłą dezaktualizację. Dlatego lepiej nie wierzcie, ani uznanym ekspertom, ani takim pseudoekspertom jak ja. Oto dwie wskazówki, dlaczego nie warto.

 • ..."Anatomia buntu. Kuroń, Modzelewski i komandosi" Andrzeja Friszke, "Ratowanie. Opowieści Polaków i Żydów" Jacka Leociaka i "Forpoczta Hitlera. Niemiecka dywersja w Polsce w 1939 r." Tomasza Chicińskiego zostały nominowane do konkursu "Książka Historyczna Roku".

 • „Jajo Van Rompuy’a" wkrótce „jajem Tuska”

  Do Brukseli przyjedzie w najbliższych tygodniach forpoczta polskich urzędników z kręgu premiera - dowiedziała się dziennikarka RMF FM w Brukseli. Będą oni przygotowywać przeprowadzkę Tuska, szukać mu rezydencji, formować jego przyszły gabinet, ale także zapewnić jak najsprawniejsze merytoryczne przejęcie dokumentów i spraw po Hermanie Van Rompuy’u.

 • Ennio Morricone na początek

  Forpocztą Sygnału Wolności, niedzielnego festynu rekreacyjnego - edukacyjnego, był koncert wałbrzyskich filharmoników pod dyrekcją Dariusza Mikulskiego. Muzycy wykonali frapujące fragmenty filmowych szlagierów Ennio Morricone oraz słynne Bolero Maurice'a Ravela.

 • USA zapowiadają, że zablokują porozumienie ONZ z Irakiem, zgodnie z którym forpoczta inspektorów rozbrojeniowych pojawiłaby się w Bagdadzie już za dwa tygodnie. Szczegóły powrotu ekspertów, którzy mają szukać broni masowej zagłady ustalono w Wiedniu podczas spotkania ich szefa Hansa Blixa z delegacją irackiego rządu.

 • Biebrzański Park Narodowy: Zaczynają się wiosenne przeloty ptaków

  ..., żurawie. "Oczywiście jeszcze nie wszystkie, pojawiają się kaczki. Świstuny już były obserwowane" - mówi Grygoruk i dodaje, że to wciąż "forpoczta" tego, co będzie się działo w najbliższych tygodniach...

 • Forpocztę oddziałów amerykańskich podczas ewentualnej inwazji na Irak stanowić będą... kury - informuje jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych. Ptaki te są bardzo wrażliwe na środki trujące znajdujące się w powietrzu. Zachowanie kur będzie więc ostrzeżeniem, czy Bagdad użył broni masowego rażenia.

 • GROM ogłosił przetarg na "kamizelki szturmowe z systemem elektronicznym dla psów bojowych"

  Cały program owiany jest tajemnicą. Udało nam się jednak ustalić, że sześć zamówionych kamizelek taktycznych dla psów ma mieć możliwość montowania na nich systemów optoelektronicznych, czyli np. kamer. Wojsko nie chce zdradzać konkretnych zadań, jakie mają wypełniać psy bojowe. Usłyszeliśmy jednak, że mogą służyć jako swoista forpoczta dla komandosów chcących np. wejść do jakiegoś budynku...

 • Pierwsza grupa brytyjskich żołnierzy jest już w drodze do Macedonii. Pozostałych czterystu żołnierzy wyjedzie po południu. Brytyjczycy są forpocztą kontyngentu sił pokojowych NATO. Trzy i pół tysiąca żołnierzy ma pomagać w rozbrajaniu albańskich partyzantów.