• Informacje na temat:

  fort

Artykuły na temat: fort
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Fiasko Fort Trump?

  Wizja planów wzmocnienia obecności amerykańskiej armii w naszym kraju zdaje się rozmywać. Czy projekt Fort Trump zakończy się fiaskiem?

 • Pentagon: Polska niegotowa na "Fort Trump"

  Sekretarz ds. sił lądowych w Pentagonie, Mark Esper ocenił w środę w wywiadzie dla AFP, że Polska nie jest jeszcze gotowa na "Fort Trump", czyli umiejscowienie na jej terytorium bazy wojsk USA. Proponowany teren jest niewystarczająco przestronny - wskazał.

 • Shanahan zastąpi Mattisa. Co z "Fort Trump"?

  ..., że wówczas rozmowy dotyczyły przedsięwzięć związanych ze zwiększeniem obecności wojsk amerykańskich w Polsce. "Właśnie wtedy prezydent Duda powiedział o tej koncepcji, nazwał tę koncepcję "Fortem...

 • A imię jego Trump, Fort Trump...

  Jeśli prezydent Andrzej Duda liczył na to, że wistem w sprawie Fortu Trump sprawi, że polskie oczekiwania dotyczące stworzenia na terytorium naszego kraju stałej bazy wojsk amerykańskich przebiją się do opinii publicznej USA, swój cel osiągnął. Piszą o tym wszyscy. Pytanie, czy w ten sposób przybliżył nas również do osiągnięcia celu podstawowego, właśnie budowy owej bazy, pozostaje jednak otwarte...

 • Jeśli prezydent Andrzej Duda liczył na to, że wistem w sprawie Fortu Trump sprawi, że polskie oczekiwania dotyczące stworzenia na terytorium naszego kraju stałej bazy wojsk amerykańskich przebiją się do opinii publicznej USA, swój cel osiągnął. Piszą o tym wszyscy. Pytanie, czy w ten sposób przybliżył nas również do osiągnięcia celu podstawowego, właśnie budowy owej bazy, pozostaje jednak otwarte...

 • Ewakuacja 50 tysięcy mieszkańców hrabstwa Fort Bend

  Władze Teksasu zarządziły ewakuację 50 tysięcy mieszkańców hrabstwa Fort Bend, gdzie poziom rzeki Brazos przekroczył stan alarmowy o ponad 4 metry.

 • Wyburzyli pozostałości po zabytkowym forcie. Skandal w Krakowie

  Chodzi o budynek koszar wojskowych, które zachowały się po jednym z zabytkowych fortów w centrum Krakowa. Fort N-10 Prądnik Biały należał do tak zwanej sieci fortów Twierdza Kraków, w skład której wchodzi ponad 100 obiektów rozlokowanych dookoła miasta - w tym 38 dużych fortów. Fortyfikację zaczęli budować Austriacy w połowie XIX wieku. Fort N10 Prądnik Biały powstał na początku XX wieku i był...

 • Amerykanie poprą projekt Fort Trump? Błaszczak ujawnia

  ...- Usłyszałem, że jest poparcie dla projektu Fort Trump - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak po poniedziałkowym spotkaniu z doradcą prezydenta USA Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Johnem Boltonem w Waszyngtonie.

 • USA: Strzelanina w Fort Meade, 1 osoba zatrzymana

  Co najmniej jedna osoba została postrzelona pobliżu siedziby amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) w bazie Fort Meade w stanie Maryland. Zatrzymano jedną osobę - poinformował rzecznik NSA. Zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą.

 • Błaszczak spotka się z Boltonem ws. Fort Trump

  Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek podczas swojej wizyty w Waszyngtonie, że w listopadzie będzie rozmawiał z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem ws. budowy stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce, tzw. "Fort Trump".

Zdjęcia na temat: fort
Wideo na temat: fort
 • Jak broniono Fort Mokotów

  W ścianach jest mnóstwo otworów w kształcie kwadratu – to już nie ślad działalności XIX-wiecznej. To komory minerskie, które miały służyć wysadzeniu fortu. Taki plan stworzyli carscy urzędnicy. Nie chcący, by twierdza dostała się we wrogie ręce.

 • Co „przeżył” Fort Mokotów?

  Fortecę na Mokotowie wybudowano na rozkaz cara jako element pierścienia obronnego Warszawy w II połowie XIX wieku. Na początku stacjonował tu garnizon żołnierzy, którzy mieli strzec miasto przed ewentualnym atakiem ze strony wroga. Większość była Rosjanami, choć porządku w niespokojnych czasach mieli strzec też na przykład Ukraińcy.

 • Wspaniały XIX obiekt. Odwiedzamy Fort Mokotów!

  W Twoim Niesamowitym Miejscu w RMF FM dziś wybieramy się na eksplorację w środku wielkiego miasta. Zwiedzać będziemy trudno dostępne i dzikie zakamarki Fortu Mokotów, który w swojej historii od XIX wieku był świadkiem wielu ważnych wydarzeń historycznych. Odegrał ważną rolę w czasie kampanii wrześniowej 1939 roku, w jego okolicach krzyżowały się interesy szpiegów i agentów wywiadów, zaś w XXI