• Informacje na temat:

  fortalicja

Artykuły na temat: fortalicja
 • Naukowcy badają krakowski Kopiec Wandy. Prace potrwają do końca roku

  Badają mogiłę tej, co Niemca nie chciała. Archeolodzy rozpoczęli pracę na krakowskim Kopcu Wandy. Za pomocą georadarów sprawdzą, co jest wewnątrz nasypu. Stworzą także trójwymiarowy skan Kopca, który ułatwi odpowiedź na pytania, czy i jak bardzo obiekt zapada się lub osuwa oraz jak powstał.

 • Paweł Dudziński i Teatr Performer w BWA

  W tym roku przypada 25- lecie istnienia założonego przez Pawła Dudzińskiego Teatru Performer. W ramach obchodów jubileuszu w BWA Galerii Zamojskiej zostanie otwarta wystawa dorobku Pawła Dudzińskiego i Teatru Performer, na której będzie można obejrzeć m.in. dzieła rzeźbiarskie, malarskie i instalacje Pawła Dudzińskiego.

 • Kończą się prace archeologiczne w sąsiedztwie dawnego zamku krzyżackiego w Ełku, ufundowanego przez Urlicha von Jungingena. Podczas wykopalisk odkryto ślady licznych budynków gospodarczych i średniowiecznej wieży lub jaćwieskiego grodziska.

 • Czudec: Wzgórze odsłania tajemnice

  Kolejny sezon wykopalisk archeologicznych na wzgórzu Zamczysku dominującym nad Czudcem i kolejne sensacyjne odkrycie. Tym razem archeolodzy odsłonili fundamenty i mury zachowane do wysokości kilku metrów baszty z wykuszem do ostrzału przedpola.

Dyskusje na temat: fortalicja