• Informacje na temat:

  forteca

Artykuły na temat: forteca
 • W ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla sympatyków sportu! Jedną z nich jest ROZGRYWKI PAINTBALL. Rozgrywki organizujemy wraz z Forteca Paintball Białystok na jednej z największych hal do paintaballu na Podlasiu, przy Przędzalnianej 8.   Na wszystkich fanów mocnych wrażeń czekamy 11 stycznia w godzinach 9:00 - 21:00. Opłaty za wejście...

 • W ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla sympatyków sportu, jedną z nich jest ROZGRYWKI PAINTBALL. Rozgrywki organizujemy wraz z Forteca Paintball Białystok na jednej z największych hal do paintaballu na Podlasiu, przy Przędzalnianej 8. Na wszystkich fanów mocnych wrażeń czekamy 11 stycznia w godzinach 15:00-21:00. UWAGA! Zmiany otwarcia...

 • Unia jak forteca? Jest porozumienie

  Czy Unia Europejska stanie się zamkniętą fortecą otoczoną elektronicznym murem nie do przebicia? Jest wstępne porozumienie w sprawie EUROSUR - europejskiego systemu nadzoru granic.

 • Fortece z parmezanem. We Włoszech panuje plaga kradzieży słynnego sera

  20 tysięcy form parmezanu o wartości 7 milionów euro skradziono w ciągu dwóch ostatnich lat w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. W związku z plagą kradzieży tego słynnego sera budowane są tam strzeżone magazyny-fortece.

 • ...prac, że budowla pochodzi z wczesnego okresu bizantyjskiego. Forteca powstała w okresie panowania Anastazjusza I, cesarza wschodniorzymskiego w latach 491-518 oraz cesarza Justyna I, panującego...

 • Unia Europejska przekształca się w fortecę. Kodeks Schengen zostanie zmieniony

  Kodeks Schengen zostanie zmieniony - mówią dyplomaci naszej korespondentce w Brukseli Katarzynie Szymańskiej-Borginon. To ustalenia trwającego właśnie spotkania szefów MSW państw Unii. Chodzi o wypełnienie żądania Francji - Paryż chce wzmocnienia granic zewnętrznych, by można było łatwiej wyłapać wracających z Syrii dżihadystów.

 • Sejm zmienia się w fortecę

  Wtorkowa "Wyborcza" pisze o zmianach w otoczeniu budynku Sejmu. Na Wiejskiej coraz więcej jest ograniczeń i zabezpieczeń. "Na wjazdach nowe zapory ze stali. Wzdłuż chodnika wyższy murek. Płot od strony parku ma już ze 2 metry" - wylicza dziennik.

 • Oślepiał pilotów, z domu zrobił fortecę. Zatrzymany

  40-letni Japończyk z Ryk na Lubelszczyźnie został zatrzymany pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym; jest już także wniosek o tymczasowy areszt. Dwa tygodnie temu mężczyzna oślepiał laserem pilotów dwóch śmigłowców wojskowych z bazy w Dęblinie. Nie został jednak wówczas zatrzymany, mimo że policjanci doskonale wiedzieli, że to on. Dlaczego? Bo obawiano się o życie jego rodziny.

 • Libia: Ciężkie walki o fortecę Kadafiego

  Powstańcy zdobywający kolejne części Trypolisu zbliżyli się do umocnionych pozycji zwolenników Muammara Kadafiego w Bab al-Azizija, gdzie przypuszczalnie ukrywa się także sam dyktator.

 • Polska: Dobrze rządzona siła robocza w sowieckich fortecach

  ...-slumsu. Ta fotografia ma jednak ilustrować mocną stronę Polski, gdzie nie spotyka się architektonicznych - ani w ogóle żadnych - ekscesów, a "w dawnych sowieckich fortecach kryje się (...) coraz...

Wideo na temat: forteca
 • Co „przeżył” Fort Mokotów?

  Fortecę na Mokotowie wybudowano na rozkaz cara jako element pierścienia obronnego Warszawy w II połowie XIX wieku. Na początku stacjonował tu garnizon żołnierzy, którzy mieli strzec miasto przed ewentualnym atakiem ze strony wroga. Większość była Rosjanami, choć porządku w niespokojnych czasach mieli strzec też na przykład Ukraińcy.

Dyskusje na temat: forteca