• Informacje na temat:

  forteca

Artykuły na temat: forteca
 • W ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla sympatyków sportu! Jedną z nich jest ROZGRYWKI PAINTBALL. Rozgrywki organizujemy wraz z Forteca Paintball Białystok na jednej z największych hal do paintaballu na Podlasiu, przy Przędzalnianej 8.   Na wszystkich fanów mocnych wrażeń czekamy 11 stycznia w godzinach 9:00 - 21:00. Opłaty za wejście...

 • W ramach 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji dla sympatyków sportu, jedną z nich jest ROZGRYWKI PAINTBALL. Rozgrywki organizujemy wraz z Forteca Paintball Białystok na jednej z największych hal do paintaballu na Podlasiu, przy Przędzalnianej 8. Na wszystkich fanów mocnych wrażeń czekamy 11 stycznia w godzinach 15:00-21:00. UWAGA! Zmiany otwarcia...

 • Rosyjska forteca Putina

  Podczas gdy członkinie punkrockowej grupy Pussy Riot walczą o uchylenie wyroku skazującego je na dwa lata łagru za protest polityczny w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, nad Rosję nadciąga widmo represji. Dla niepoznaki jest ukryte pod szatą regulacji prawnych, ale nie ma wątpliwości co do tego, że żelazna pięść autorytarnych rządów zaciska się tu coraz mocniej.

 • Unia jak forteca? Jest porozumienie

  Czy Unia Europejska stanie się zamkniętą fortecą otoczoną elektronicznym murem nie do przebicia? Jest wstępne porozumienie w sprawie EUROSUR - europejskiego systemu nadzoru granic.

 • ​Kto wymyślił "fortecę Europa"?

  Żołnierze ustawiający kilometry drutu kolczastego, by zatrzymać uchodźców. Matka i dziecko grzęznący w błocie. Zaparkowana na poboczu autostrady z Budapesztu do Wiednia ciężarówka pełna rozkładających się zwłok imigrantów.

 • Fortece z parmezanem. We Włoszech panuje plaga kradzieży słynnego sera

  20 tysięcy form parmezanu o wartości 7 milionów euro skradziono w ciągu dwóch ostatnich lat w regionie Emilia-Romania na północy Włoch. W związku z plagą kradzieży tego słynnego sera budowane są tam strzeżone magazyny-fortece.

 • ...prac, że budowla pochodzi z wczesnego okresu bizantyjskiego. Forteca powstała w okresie panowania Anastazjusza I, cesarza wschodniorzymskiego w latach 491-518 oraz cesarza Justyna I, panującego...

 • Unia Europejska przekształca się w fortecę. Kodeks Schengen zostanie zmieniony

  Kodeks Schengen zostanie zmieniony - mówią dyplomaci naszej korespondentce w Brukseli Katarzynie Szymańskiej-Borginon. To ustalenia trwającego właśnie spotkania szefów MSW państw Unii. Chodzi o wypełnienie żądania Francji - Paryż chce wzmocnienia granic zewnętrznych, by można było łatwiej wyłapać wracających z Syrii dżihadystów.

 • Sejm zmienia się w fortecę

  Wtorkowa "Wyborcza" pisze o zmianach w otoczeniu budynku Sejmu. Na Wiejskiej coraz więcej jest ograniczeń i zabezpieczeń. "Na wjazdach nowe zapory ze stali. Wzdłuż chodnika wyższy murek. Płot od strony parku ma już ze 2 metry" - wylicza dziennik.

 • Oślepiał pilotów, z domu zrobił fortecę. Zatrzymany

  40-letni Japończyk z Ryk na Lubelszczyźnie został zatrzymany pod zarzutem sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lotniczym; jest już także wniosek o tymczasowy areszt. Dwa tygodnie temu mężczyzna oślepiał laserem pilotów dwóch śmigłowców wojskowych z bazy w Dęblinie. Nie został jednak wówczas zatrzymany, mimo że policjanci doskonale wiedzieli, że to on. Dlaczego? Bo obawiano się o życie jego rodziny.

Wideo na temat: forteca
 • Co „przeżył” Fort Mokotów?

  Fortecę na Mokotowie wybudowano na rozkaz cara jako element pierścienia obronnego Warszawy w II połowie XIX wieku. Na początku stacjonował tu garnizon żołnierzy, którzy mieli strzec miasto przed ewentualnym atakiem ze strony wroga. Większość była Rosjanami, choć porządku w niespokojnych czasach mieli strzec też na przykład Ukraińcy.

Dyskusje na temat: forteca