• Informacje na temat:

  fortyfikacja

Artykuły na temat: fortyfikacja
 • Zlot miłośników fortyfikacji

  Muzeum w dniach 29. -31. sierpnia współorganizuje Zlot Miłośników Fortyfikacji - pasjonatów historii, którzy po raz pierwszy w historii wybrali miasto Kołobrzeg na miejsce spotkań.

 • Gdańsk może poszczycić się cennymi w skali europejskiej fortyfikacjami nowożytnymi. Obecnie tereny dawnych umocnień straciły na militarnym znaczeniu, jednak miejsca te mogą stać się doskonałą atrakcją ze zróżnicowaną ofertą turystyczną, kulturalną i rekreacyjną.

 • ...fortyfikacjach "Pętli Boryszyńskiej". Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół TSA. Głównym dniem zlotu będzie jednak sobota (5 czerwca). Wielkie święto miłośników militariów rozpocznie parada pojazdów wojskowych...

 • Archeolodzy prowadzący wykopaliska przy Wysokiej Bramie w Olsztynie odkryli fragmenty nieznanych wcześniej średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Był to barbakan, basteja lub brama ze zwodzonym mostem - poinformował w czwartek olsztyński urząd miasta.

 • 18 maja do Boryszyna w gminie Lubrza (woj. lubuskie) przyjadą pasjonaci militariów i wojskowości. Okazją ku temu będzie 10. edycja Zlotu Miłośników Fortyfikacji Boryszyn 2012. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą pokazy, koncerty oraz inscenizacja batalistyczna.

 • Prawie 96 mln zł ma kosztować odtworzenie historycznego przebiegu dawnych fortyfikacji Twierdzy Zamość. Powstała na przełomie XVI i XVII w., wielokrotnie przebudowywana, była jedną z największych na ziemiach polskich. Teraz ma być atrakcją turystyczną miasta.

 • Wśród poniemieckich fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w dniach 17 i 18 maja w Boryszynie (woj. lubuskie)odbędzie się XI Zlot Miłośników Fortyfikacji. Imprezie towarzyszyć będą pokazy, koncerty oraz inscenizacja batalistyczna w wykonaniu zawodowych żołnierzy.

 • Podpisano umowę na budowę Muzeum Fortyfikacji i Broni

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec przyszłego roku w Zamościu zostanie otwarte Muzeum Fortyfikacji i Broni.

 • Miłośnicy fortyfikacji spotkali się w Boryszynie

  Setki pojazdów wojskowych i innych militariów z Polski można podziwiać w piątek w Boryszynie w Lubuskiem, gdzie odbywa się V Zlot Miłośników Fortyfikacji - Boryszyn 2007.

 • Muzeum Fortyfikacji i Broni w Zamościu

  W Zamościu powstanie Muzeum Fortyfikacji i Broni. Placówka, której koszt wyniesie 30 mln zł, zgromadzi eksponaty związane z tworzeniem, funkcjonowaniem i obroną powstałej w XVI wieku Twierdzy Zamość.

Zdjęcia na temat: fortyfikacja
Wideo na temat: fortyfikacja
 • Oto zamek w Nidzicy!

  Górujący nad miastem zamek w Nidzicy jest jednym z wielu gotyckich zamków krzyżackich, wybudowanych na terenie obecnego województwa warmińsko-mazurskiego. Jego budowa rozpoczęła się prawdopodobnie w 1370 roku, z inicjatywy wielkiego mistrza Winrycha von Kniprode i trwała do roku 1407. Usytuowany na wzgórzu wznoszącym się nad bagnistą doliną Nidy zamek, należał do najsilniejszych krzyżackich fortyfikacji prokuratorskich. W jego skład wchodziły cztery różniące się wielkością i architekturą...

 • Baszta Halszki w Muzeum "Zamek Górków" w Szamotułach

  Obok Zamku w Szamotułach stoi Baszta Halszki. Rodowód ma ten sam co sąsiad, bo baszta od początku była częścią zamkowych zabudowań, pełniła rolę fortyfikacji. Swoją nazwę zawdzięcza jednak innemu wydarzeniu...Zobacz rozmowę z dyrektorem Muzeum Michałem Kruszoną.

 • Symulator jazdy po pijanemu

  Każdy może zobaczyć jak to jest prowadzić samochód po pijanemu - w Centrum Hewelianum w Gdańsku na terenie Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich. Stała interaktywna wystawa wzbogaciła się o kilka nowych elementów. Jeden z nich to symulator jazdy samochodem. To co jest przed nami widać na 3 ekranach. Obraz jest rozmyty, a do tego się chwieje.

Dyskusje na temat: fortyfikacja
 • Re: Tygodnik "Przegląd": Krym - śpiący pies

  "fortyfikacja dzialan Putina" ... masz pojecie co oznacza slowo fortyfikacja - czy chcesz brzemiec ... "profesjonalnie" :)

 • Re: Rosyjskie media ujawniają tropy w śledztwie ws. śmierci Niemcowa

  Mysle ze ńie tylko ukropy moga za tym stać bo i CIA tez maczała w tym paluchy

 • Re: Tygodnik "Przegląd": Krym - śpiący pies

  Co to twoim zdaniem jest "fortyfikacja Putina"? "Podobny sposób dyskusji jest groteskowy..." piszesz, nie groteskowe jest kreowanie się na intelektualistę bez podstawowych ku temu przesłanek !!!

 • Re: Rozpoczęła się operacja "Gniewny Eufrat"

  Demokratyczne, wolnosciowe bomby made in USA i UE zaczna bombardowac .. oczywscie samych terrorystow.. bomby wolnosciowe nigdy nie bombarduja cywili bo tam gdzie sapdaja ich nigdy nie ma, a kazdy blok i dom to fortyfikacja terrorystow

 • Re: Ukraina: 600 km nowych umocnień

  To lipa nie fortyfikacja. Okopy szerokie i proste jak z I WŚ: jeden pocisk z moździerza i pozamiatane. Schron na KM do ognia czołowego z otwarta strzelnicą: jeden strzał z RPG-7 lub z działa i wypalony do cna. Czas przełamania "pozycji": 20 min.

 • Re: Budowa "muru Trumpa". Zgłosiło się kilkaset firm

  czy będzie dłuższy niż Wielki Mur w Chinach ? ala i tamten , jak i żadna inna fortyfikacja nie spełniła na dłuższą metę pokładanych nadziei.... ten w Chinach sforsowały oddziały Mongołów, dokonując rzezi kilkudziesięciu milionów chińczyków w parę lat, kobiety np. w Pekinie zabiły się same......chyba największa w historii wojenna hekatomba.....ale o dziwo nie znana w naszym kręgu kulturowym

 • Re: Uchodźcy napłyną do Polski? Komendant Główny Straży Granicznej zaleca podjęcie działań

  Krótko. Mieszkam od dawna w Tajlandii i obesrwuję od lat świat z perspektywy Azji Płd.-Wsch. Granica Tajlandia-Malezja to jedna wielka fortyfikacja, zasieki, drut i checkpointy, Dla zaintereowanych - google grafika Thailand Malaysia border fence. Malezja to kraj muzułmański, mądrzy Tajowie wiedzą jak sobie radzić, poszukajcie sobie w necie o historii regionu i bójówkach muzułmańskich w tej części

 • zaraz zaraz, czy fortyfikacja powstaje

  obok tej wioski, z której wystrzelono niedawno pociski w stronę Osetii? Oczywiście, że to ta sama wioska! Niech się Gruzini cieszą, że na miejscu Rosjan nie siedzą żydkowie albo praworządni kałboje. Za atak terrorystyczny wioska zniknęła by z mapy.

 • Re: RAŚ pilnuje rachmistrzów

  Dokładnie i tyle w tym temacie... a te gorolskie wyzywanie od najbiedniejszych to nie na miejscu:) bo nie mają zielonego pojęcia o sytuacji.

 • Re: Nerwowe oczekiwanie w Kijowie. Majdan się fortyfikuje

  To jest fortyfikacja?Nawet Kaczynski by ja z jednej nogi przeskoczyl chyba ze brali miare na niego skoro tam byl.