• Informacje na temat:

  fortyfikacja

Artykuły na temat: fortyfikacja
 • Finlandia: Mieszkańcy z prawem do fortyfikacji na granicy z Rosją

  O zniesieniu ograniczeń w użytkowaniu obiektów fortyfikacji poinformowało ministerstwo finansów w poniedziałek na konferencji w Miehikkala na południowym wschodzie Finlandii, gdzie mieści się Muzeum Linii Salpa. Fortyfikacjami od 2003 r. zarządza resort finansów, wcześniej zajmowało się nimi ministerstwo obrony.Według resortu finansów "Linia Salpa nie ma obecnie już takiego znaczenia obronnego...

 • Przeszukano trudno dostępne bunkry i fortyfikacje. Wciąż nie wiadomo, gdzie jest Michał Rosiak

  Ponad 80 osób szukało w miniony weekend jakichkolwiek poszlak w sprawie zaginięcia Michała Rosiaka. Mija trzeci tydzień, od kiedy chłopak zniknął bez śladu w okolicach dworca kolejowego Poznań Garbary.

 • Zlot miłośników fortyfikacji

  Muzeum w dniach 29. -31. sierpnia współorganizuje Zlot Miłośników Fortyfikacji - pasjonatów historii, którzy po raz pierwszy w historii wybrali miasto Kołobrzeg na miejsce spotkań.

 • Gdańsk może poszczycić się cennymi w skali europejskiej fortyfikacjami nowożytnymi. Obecnie tereny dawnych umocnień straciły na militarnym znaczeniu, jednak miejsca te mogą stać się doskonałą atrakcją ze zróżnicowaną ofertą turystyczną, kulturalną i rekreacyjną.

 • ...fortyfikacjach "Pętli Boryszyńskiej". Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie zespół TSA. Głównym dniem zlotu będzie jednak sobota (5 czerwca). Wielkie święto miłośników militariów rozpocznie parada pojazdów wojskowych...

 • Archeolodzy prowadzący wykopaliska przy Wysokiej Bramie w Olsztynie odkryli fragmenty nieznanych wcześniej średniowiecznych fortyfikacji miejskich. Był to barbakan, basteja lub brama ze zwodzonym mostem - poinformował w czwartek olsztyński urząd miasta.

 • 18 maja do Boryszyna w gminie Lubrza (woj. lubuskie) przyjadą pasjonaci militariów i wojskowości. Okazją ku temu będzie 10. edycja Zlotu Miłośników Fortyfikacji Boryszyn 2012. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będą pokazy, koncerty oraz inscenizacja batalistyczna.

 • Prawie 96 mln zł ma kosztować odtworzenie historycznego przebiegu dawnych fortyfikacji Twierdzy Zamość. Powstała na przełomie XVI i XVII w., wielokrotnie przebudowywana, była jedną z największych na ziemiach polskich. Teraz ma być atrakcją turystyczną miasta.

 • Wśród poniemieckich fortyfikacji Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w dniach 17 i 18 maja w Boryszynie (woj. lubuskie)odbędzie się XI Zlot Miłośników Fortyfikacji. Imprezie towarzyszyć będą pokazy, koncerty oraz inscenizacja batalistyczna w wykonaniu zawodowych żołnierzy.

 • Podpisano umowę na budowę Muzeum Fortyfikacji i Broni

  Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec przyszłego roku w Zamościu zostanie otwarte Muzeum Fortyfikacji i Broni.

Zdjęcia na temat: fortyfikacja
Wideo na temat: fortyfikacja
 • Oto zamek w Nidzicy!

  Górujący nad miastem zamek w Nidzicy jest jednym z wielu gotyckich zamków krzyżackich, wybudowanych na terenie obecnego województwa warmińsko-mazurskiego. Jego budowa rozpoczęła się prawdopodobnie w 1370 roku, z inicjatywy wielkiego mistrza Winrycha von Kniprode i trwała do roku 1407. Usytuowany na wzgórzu wznoszącym się nad bagnistą doliną Nidy zamek, należał do najsilniejszych krzyżackich fortyfikacji prokuratorskich. W jego skład wchodziły cztery różniące się wielkością i architekturą...

 • Baszta Halszki w Muzeum "Zamek Górków" w Szamotułach

  Obok Zamku w Szamotułach stoi Baszta Halszki. Rodowód ma ten sam co sąsiad, bo baszta od początku była częścią zamkowych zabudowań, pełniła rolę fortyfikacji. Swoją nazwę zawdzięcza jednak innemu wydarzeniu...Zobacz rozmowę z dyrektorem Muzeum Michałem Kruszoną.

 • Symulator jazdy po pijanemu

  Każdy może zobaczyć jak to jest prowadzić samochód po pijanemu - w Centrum Hewelianum w Gdańsku na terenie Parku Kulturowego Fortyfikacji Miejskich. Stała interaktywna wystawa wzbogaciła się o kilka nowych elementów. Jeden z nich to symulator jazdy samochodem. To co jest przed nami widać na 3 ekranach. Obraz jest rozmyty, a do tego się chwieje.

Dyskusje na temat: fortyfikacja
 • Re: Tygodnik "Przegląd": Krym - śpiący pies

  "fortyfikacja dzialan Putina" ... masz pojecie co oznacza slowo fortyfikacja - czy chcesz brzemiec ... "profesjonalnie" :)

 • Re: Rosyjskie media ujawniają tropy w śledztwie ws. śmierci Niemcowa

  Mysle ze ńie tylko ukropy moga za tym stać bo i CIA tez maczała w tym paluchy

 • Re: Tygodnik "Przegląd": Krym - śpiący pies

  Co to twoim zdaniem jest "fortyfikacja Putina"? "Podobny sposób dyskusji jest groteskowy..." piszesz, nie groteskowe jest kreowanie się na intelektualistę bez podstawowych ku temu przesłanek !!!

 • Re: Rozpoczęła się operacja "Gniewny Eufrat"

  Demokratyczne, wolnosciowe bomby made in USA i UE zaczna bombardowac .. oczywscie samych terrorystow.. bomby wolnosciowe nigdy nie bombarduja cywili bo tam gdzie sapdaja ich nigdy nie ma, a kazdy blok i dom to fortyfikacja terrorystow

 • Re: Ukraina: 600 km nowych umocnień

  To lipa nie fortyfikacja. Okopy szerokie i proste jak z I WŚ: jeden pocisk z moździerza i pozamiatane. Schron na KM do ognia czołowego z otwarta strzelnicą: jeden strzał z RPG-7 lub z działa i wypalony do cna. Czas przełamania "pozycji": 20 min.

 • Re: Budowa "muru Trumpa". Zgłosiło się kilkaset firm

  czy będzie dłuższy niż Wielki Mur w Chinach ? ala i tamten , jak i żadna inna fortyfikacja nie spełniła na dłuższą metę pokładanych nadziei.... ten w Chinach sforsowały oddziały Mongołów, dokonując rzezi kilkudziesięciu milionów chińczyków w parę lat, kobiety np. w Pekinie zabiły się same......chyba największa w historii wojenna hekatomba.....ale o dziwo nie znana w naszym kręgu kulturowym

 • Re: Ewa Kopacz: Postawiłam warunki Junckerowi

  czasów Mojżesza. Właśnie na południe od Morza Martwego, znajduje się słynna górska fortyfikacja ludu Nabatejczyków – słynne miasto w skale – Petra. Terytoria te skutecznie opierały się wszelkim wpływom

 • Re: Uchodźcy napłyną do Polski? Komendant Główny Straży Granicznej zaleca podjęcie działań

  Krótko. Mieszkam od dawna w Tajlandii i obesrwuję od lat świat z perspektywy Azji Płd.-Wsch. Granica Tajlandia-Malezja to jedna wielka fortyfikacja, zasieki, drut i checkpointy, Dla zaintereowanych - google grafika Thailand Malaysia border fence. Malezja to kraj muzułmański, mądrzy Tajowie wiedzą jak sobie radzić, poszukajcie sobie w necie o historii regionu i bójówkach muzułmańskich w tej części

 • zaraz zaraz, czy fortyfikacja powstaje

  obok tej wioski, z której wystrzelono niedawno pociski w stronę Osetii? Oczywiście, że to ta sama wioska! Niech się Gruzini cieszą, że na miejscu Rosjan nie siedzą żydkowie albo praworządni kałboje. Za atak terrorystyczny wioska zniknęła by z mapy.

 • Re: RAŚ pilnuje rachmistrzów

  Dokładnie i tyle w tym temacie... a te gorolskie wyzywanie od najbiedniejszych to nie na miejscu:) bo nie mają zielonego pojęcia o sytuacji.