• Informacje na temat:

  fosa

Artykuły na temat: fosa
 • Gruzja: Polsko-gruziński zespół odkrył fosę obronną sprzed ponad trzech tysięcy lat

  ...finansowo przez #PFN pic.twitter.com/fVGnlg2oGe " additional="— Fundacja_PFN �������� (@Fundacja_PFN)" date="6 września 2018" user="Fundacja_PFN" /> Badacze przypuszczają, że fosa miała chronić(...) archeologiczne. Niestety, tereny te są już bardzo silnie przekształcone przez człowieka, co bardzo utrudnia badania. Fosa może być więc jedynym odkrytym do tej pory nienaruszonym dowodem na istnienie w tym...

 • CBA zatrzymało szefa firmy ochroniarskiej FOSA

  Prezes firmy ochroniarskiej FOSA z siedzibą w Chorzowie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Jego zatrzymanie ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Wczorajsze przeszukania CBA w siedzibie związku dotyczą nieprawidłowości przy organizacji mundialu. Informację o zatrzymaniu szefa firmy FOSA dostaliśmy na...

 • Carmen w fosie zamkowej

  To drugie już przedstawienie przygotowane przez bydgoską Operę Nova, które mieszkańcy Torunia i turyści będą mogli oglądać pod gołym niebem, w otoczeniu średniowiecznych murów. Fosa zamkowa stała się w ostatnich latach miejscem wielkich wydarzeń plenerowych. Przypomnijmy choćby wykonanie dzieła Cerla Orffa "Carmina Burana", "Koncert papieski" czy muzyczny wieczór poświęcony Kazimierzowi...

 • Afera w PZPS: CBA prześwietli wcześniejsze umowy z ochroniarzami z FOSA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne bierze pod lupę wcześniejsze umowy firmy ochroniarskiej FOSA z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Ustalenia naszego(...) łapówkę w zamian za zlecenie firmie FOSA ochrony niedawnych mistrzostw świata w Polsce.

 • Francuscy związkowcy zawieszają strajk w terminalu naftowym Fos-Lavera

  Pracownicy największego we Francji terminalu naftowego Fos-Lavera strajkujący na wezwanie centrali związkowej CGT zawiesili w niedzielę swój protest. Zamierzają jednak go podjąć ponownie 23 i 28 czerwca, kiedy to CGT organizuje akcję ogólnokrajową.

 • Ogród różany w fosie staromiejskiej

  Okazały ogród różany powstał na terenie dawnej fosy otaczającej Stare Miasto w centrum Torunia. Po raz pierwszy kwiaty zakwitną w nim w przyszłym roku, a dzięki temu, że dobrano kilkanaście odmian róż, mają one zdobić miasto przez kilka miesięcy.

 • Jasnogórska szopka w tym roku na fosach

  Rozpoczęła się budowa tegorocznej, jasnogórskiej szopki bożonarodzeniowej. W tym roku powstanie ona w ogrodzie jasnogórskim, na tzw. fosach. Zajmie ok. 2,5 tys. m kw. - podało w poniedziałek biuro prasowe sanktuarium.

 • Policja poszukuje 28-letniej Agnieszki. Utonęła w fosie?

  Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w ubiegłą sobotę miała wpaść do fosy we Wrocławiu. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują teren w rejonie ul. Podwale we Wrocławiu. Bez rezultatu.

 • Sylwester z grupą Manchester!

  ...z bezpieczeństwem zakazują wnoszenia na teren imprezy alkoholu! 31 grudnia 2008, godz. 22. Fosa Zamkowa w Toruniu. Wstęp wolny. Informacja pochodzi z oficjalnej strony UM Toruń.

 • Afera w PZPS: Łapówka sięgała 25 procent wartości całego kontraktu na ochronę mundialu

  Wysokość łapówki, którą szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej mieli wziąć od prezesa firmy ochraniającej siatkarski mundial w Polsce, to 25 procent wartości całego kontraktu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, za ochronę mistrzostw PZPS zapłacił firmie FOSA 4 miliony złotych.

Zdjęcia na temat: fosa
Wideo na temat: fosa
 • Amerykańskie żółwie w miejskiej fosie zagrażają rodzimym gatunkom

  Doktor Tomasz Kokurewicz z Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uważa, że pochodzące z Ameryki żółwie czerwonolice zagrażają rodzimym żółwiom błotnym, gdy wypuszcza się je na wolność. Według biologa oba gatunki zamieszkują te same miejsca, a w rywalizacji o pokarm wygrywają odporniejsze żółwie amerykańskie.

 • Lwiątka zdały test...pływania

  Pracownicy Narodowego Zoo Smithsonian w Waszyngtonie mieli szczególny powód do świętowania za sprawą czterech 10 tygodniowych lwiątek. Młode koty zostały poddane testowi sprawności pływania, w związku z przeniesieniem ich do matki, która znajduje się na wybiegu z fosą. Każdy z młodych lwów zaliczył test bez problemów.

 • Ptaki terroryzują mieszkańców Wrocławia

  Kilkaset ptaków okupuje most nad Fosą Miejską przy ul. Piotra Skargi we Wrocławiu. To jedno z niewielu miejsc, gdzie lód nie skuwa Odry. Wygłodniałe zwierzęta nie boją się ludzi. Wręcz przeciwnie, zaczepiają przechodniów i domagają się karmienia.

Dyskusje na temat: fosa