• Informacje na temat:

  fosa

Artykuły na temat: fosa
 • CBA zatrzymało szefa firmy ochroniarskiej FOSA

  Prezes firmy ochroniarskiej FOSA z siedzibą w Chorzowie zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne – dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Jego zatrzymanie ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Wczorajsze przeszukania CBA w siedzibie związku dotyczą nieprawidłowości przy organizacji mundialu. Informację o zatrzymaniu szefa firmy FOSA dostaliśmy na...

 • Carmen w fosie zamkowej

  To drugie już przedstawienie przygotowane przez bydgoską Operę Nova, które mieszkańcy Torunia i turyści będą mogli oglądać pod gołym niebem, w otoczeniu średniowiecznych murów. Fosa zamkowa stała się w ostatnich latach miejscem wielkich wydarzeń plenerowych. Przypomnijmy choćby wykonanie dzieła Cerla Orffa "Carmina Burana", "Koncert papieski" czy muzyczny wieczór poświęcony Kazimierzowi...

 • Afera w PZPS: CBA prześwietli wcześniejsze umowy z ochroniarzami z FOSA

  Centralne Biuro Antykorupcyjne bierze pod lupę wcześniejsze umowy firmy ochroniarskiej FOSA z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Ustalenia naszego(...) łapówkę w zamian za zlecenie firmie FOSA ochrony niedawnych mistrzostw świata w Polsce.

 • Francuscy związkowcy zawieszają strajk w terminalu naftowym Fos-Lavera

  Pracownicy największego we Francji terminalu naftowego Fos-Lavera strajkujący na wezwanie centrali związkowej CGT zawiesili w niedzielę swój protest. Zamierzają jednak go podjąć ponownie 23 i 28 czerwca, kiedy to CGT organizuje akcję ogólnokrajową.

 • Ogród różany w fosie staromiejskiej

  Okazały ogród różany powstał na terenie dawnej fosy otaczającej Stare Miasto w centrum Torunia. Po raz pierwszy kwiaty zakwitną w nim w przyszłym roku, a dzięki temu, że dobrano kilkanaście odmian róż, mają one zdobić miasto przez kilka miesięcy.

 • Jasnogórska szopka w tym roku na fosach

  Rozpoczęła się budowa tegorocznej, jasnogórskiej szopki bożonarodzeniowej. W tym roku powstanie ona w ogrodzie jasnogórskim, na tzw. fosach. Zajmie ok. 2,5 tys. m kw. - podało w poniedziałek biuro prasowe sanktuarium.

 • Policja poszukuje 28-letniej Agnieszki. Utonęła w fosie?

  Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w ubiegłą sobotę miała wpaść do fosy we Wrocławiu. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują teren w rejonie ul. Podwale we Wrocławiu. Bez rezultatu.

 • Sylwester z grupą Manchester!

  ...z bezpieczeństwem zakazują wnoszenia na teren imprezy alkoholu! 31 grudnia 2008, godz. 22. Fosa Zamkowa w Toruniu. Wstęp wolny. Informacja pochodzi z oficjalnej strony UM Toruń.

 • Afera w PZPS: Łapówka sięgała 25 procent wartości całego kontraktu na ochronę mundialu

  Wysokość łapówki, którą szefowie Polskiego Związku Piłki Siatkowej mieli wziąć od prezesa firmy ochraniającej siatkarski mundial w Polsce, to 25 procent wartości całego kontraktu. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, za ochronę mistrzostw PZPS zapłacił firmie FOSA 4 miliony złotych.

 • Szef siatkarskiej federacji miał przyjąć kilkadziesiąt tysięcy złotych łapówki

  .... Zatrzymany został również szef firmy ochroniarskiej FOSA z Chorzowa.

Zdjęcia na temat: fosa
Wideo na temat: fosa
 • Amerykańskie żółwie w miejskiej fosie zagrażają rodzimym gatunkom

  Doktor Tomasz Kokurewicz z Instytutu Biologii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu uważa, że pochodzące z Ameryki żółwie czerwonolice zagrażają rodzimym żółwiom błotnym, gdy wypuszcza się je na wolność. Według biologa oba gatunki zamieszkują te same miejsca, a w rywalizacji o pokarm wygrywają odporniejsze żółwie amerykańskie.

 • Lwiątka zdały test...pływania

  Pracownicy Narodowego Zoo Smithsonian w Waszyngtonie mieli szczególny powód do świętowania za sprawą czterech 10 tygodniowych lwiątek. Młode koty zostały poddane testowi sprawności pływania, w związku z przeniesieniem ich do matki, która znajduje się na wybiegu z fosą. Każdy z młodych lwów zaliczył test bez problemów.

 • Ptaki terroryzują mieszkańców Wrocławia

  Kilkaset ptaków okupuje most nad Fosą Miejską przy ul. Piotra Skargi we Wrocławiu. To jedno z niewielu miejsc, gdzie lód nie skuwa Odry. Wygłodniałe zwierzęta nie boją się ludzi. Wręcz przeciwnie, zaczepiają przechodniów i domagają się karmienia.

Dyskusje na temat: fosa