• Informacje na temat:

  frakcja czerwonej armii

Artykuły na temat: frakcja czerwonej armii
 • Niemieccy terroryści z Frakcji Czerwonej Armii ukradli 600 tys. euro

  Troje terrorystów z Frakcji Czerwonej Armii (RAF), którzy ukrywają się od ponad 25 lat na terenie Niemiec, zrabowało podczas napadu na transport z pieniędzmi pod Brunszwikiem w końcu czerwca ponad 600 tys. euro - poinformował tygodnik "Der Spiegel".

 • Niemieccy terroryści z Frakcji Czerwonej Armii ukrywają się w Szwecji? Policja sprawdza trop

  Troje członków RAF, czyli Francji Czerwonej Armii są ścigani na terenie Szwecji - pisze gazeta "Kvällsposten". Są podejrzewani o napady na konwoje bankowe w Niemczech. Wszystko wskazuje na to, że ukrywają się na południu Szwecji. Mają broń i są niebezpieczni. Frakcja Czerwonej Armii (RAF) terroryzowała RFN od lat 60. W 1998 roku organizacja rozwiązała się, jednak część skrajnie lewicowych...

 • Niemcom znów zagraża terroryzm. Jak donosi najnowszy numer tygodnika "Der Spiegel", nad Renem uformowała się nowa grupa zamachowców. Zdaniem Federalnego Urzędu Śledczego, są nimi członkowie osławionej Frakcji Czerwonej Armii.

 • Niemcy nie muszą obawiać się terroryzmu ze strony Frakcji Czerwonej Armii(RAF) - mówi berlińskiemu korespondentowi RMF FM Tomaszowi Lejmanowi były członek tego ugrupowania - Karl Heinz Dellwo.

 • Niemcom znów zagraża terroryzm. Jak donosi najnowszy numer tygodnika "Der Spiegel", nad Renem uformowała się nowa grupa zamachowców. Zdaniem Federalnego Urzędu Śledczego, są nimi członkowie osławionej Frakcji Czerwonej Armii. Miała ona na swoim koncie liczne zamachy na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Trzy lata temu Frakcja ogłosiła, że kończy walkę i rozwiązała swe bojówki.

 • ​"Der Spiegel": Dawni terroryści RAF zrabowali w czerwcu ponad 600 tys. euro

  Troje terrorystów z Frakcji Czerwonej Armii (RAF), którzy ukrywają się od ponad 25 lat na terenie Niemiec, zrabowało podczas napadu na transport z pieniędzmi pod Brunszwikiem w końcu czerwca ponad 600 tys. euro - poinformował tygodnik "Der Spiegel".

 • Z rocznym poślizgiem otwarto w Berlinie wystawę poświęconą niemieckiej Frakcji Czerwonej Armii. W latach 70. i 80. ta terrorystyczna lewicowa organizacja siała postrach w Europie Zachodniej.

 • Dawni terroryści z RAF napadają na transporty z pieniędzmi. Policja ma ich DNA

  Frakcja Czerwonej Armii (RAF) terroryzowała RFN od lat 60. W 1998 roku organizacja rozwiązała się, jednak część skrajnie lewicowych bojowników nie złożyła broni. Troje z nich dokonało w ostatnim czasie napadów na transporty z pieniędzmi.

 • Niemiecka terrorystka z Frakcji Czerwonej Armii Brigitte Mohnhaupt po 24 latach spędzonych w więzieniu wychodzi na wolność, mimo że w 1982 roku otrzymała karę pięciokrotnego dożywotniego pozbawienia wolności.

 • Prezydent Niemiec Johannes Rau ułaskawił niemiecką terrorystkę z Frakcji Czerwonej Armii, skazaną na dożywotnie więzienie. Podczas procesu w 1985 roku sąd uznał Adelaide Schulz za winną udziału w porwaniu i zamordowaniu osiem lat wcześniej przewodniczącego związku pracodawców niemieckich Martina Schleyera.

Dyskusje na temat: frakcja czerwonej armii