• Informacje na temat:

  francesco di giorgio

Artykuły na temat: francesco di giorgio
 • Włochy: Były prezydent Giorgio Napolitano przeszedł pilną operację serca

  Pomyślnie zakończyła się w nocy z wtorku na środę operacja serca 92-letniego byłego prezydenta Włoch Giorgio Napolitano - zapewnił personel szpitala w Rzymie. Kilkugodzinną operację przeprowadzono w trybie pilnym, gdy emerytowany szef państwa źle się poczuł.

 • Nitto Francesco Palma został nowym ministrem sprawiedliwości Włoch, a Anna Maria Bernini - ministrem do spraw europejskich. Nominacje otrzymali od prezydenta Giorgio Napolitano na wniosek premiera Silvio Berlusconiego.

 • Prezydent Włoch od niedzieli z wizytą w Polsce

  W niedzielę wizytę w RP rozpocznie prezydent Włoch Giorgio Napolitano. Najpierw odwiedzi Gdańsk, gdzie z prezydentem Bronisławem Komorowskim obejrzy mecz Hiszpania-Włochy. Poniedziałek i wtorek - oficjalną część wizyty - Napolitano wraz z żoną spędzi w Warszawie.

 • Włoski minister kultury Francesco Rutelli i władze Florencji udzieliły pozwolenia na badania we florenckim pałacu, w którym może znajdować się jedno z arcydzieł Leonarda da Vinci - "Bitwa pod Anghiari".

 • Para Polaków zaatakowana na plaży w Rimini. Kobieta wielokrotnie zgwałcona

  ​Horror na plaży we włoskim Rimini. Jak informują tamtejsze media, para turystów z Polski została napadnięta przez czterech napastników. Mężczyzna został pobity i okradziony, a kobieta wielokrotnie zgwałcona.

 • ...w resortach sprawiedliwości, transportu, edukacji. Był jednym z założycieli i liderów Chrześcijańskiej Demokracji. W 1987 roku ówczesny prezydent Francesco Cossiga powierzył mu misję utworzenia rządu, ale(...) prezydenta Włoch Giorgio Napolitano napisał, że Scalfaro był "wybitnym katolickim mężem stanu", który "działał na rzecz krzewienia dobra wspólnego oraz trwałych wartości etyczno-religijno...

 • Para Polaków zaatakowana na plaży. Kobieta wielokrotnie zgwałcona

  ​Horror na plaży we włoskim Rimini. Para turystów z Polski została napadnięta przez czterech napastników. Mężczyzna został pobity i okradziony, a kobieta wielokrotnie zgwałcona.

 • ...i tekstu Francesco Claudio Marai w siwej peruce. Parodiując szefa rządu śpiewa on między innymi: "Zostałem mianowany bez żadnych wyborów, to pewna praca w moim trochę niedomagającym kraju". Słowa są tak(...), gdy w maju skończy się kadencja obecnego szefa państwa Giorgio Napolitano.

 • Włosi też mają swoje "Gangnam Style". ZOBACZ TELEDYSK

  ...współautor muzyki i tekstu Francesco Claudio Marai. Parodiując szefa rządu śpiewa on między innymi: "Zostałem mianowany bez żadnych wyborów, to pewna praca w moim trochę niedomagającym kraju". Włoskie media(...) Włoch, gdy w maju skończy się kadencja obecnego szefa państwa Giorgio Napolitano.

 • Czy odkryto miejsce spoczynku Mony Lisy?

  ...miasta. Właśnie urodzona w 1479 r. Lisa Gherardini, z pochodzenia wieśniaczka, która poślubiła bogatego kupca handlującego jedwabiem Francesco del Giocondo, miała być - według tradycji - modelką, która pozowała Leonardowi da Vinci. Tradycję tą ustanowił już w XVI wieku Giorgio Vasari, malarz i biograf Leonarda, który napisał, że da Vinci namalował portret żony kupca del Giocondo. Według...

Dyskusje na temat: francesco di giorgio