• Informacje na temat:

  francisco franco

Artykuły na temat: francisco franco
 • Zmarła jedyna córka generała Franco

  W Madrycie w wieku 91 lat zmarła w piątek Carmen Franco, córka dyktatora generała Francisco Franco, który rządził Hiszpanią w latach 1936-75. Po jego śmierci zaangażowała się w utrwalanie pamięci o ojcu.

 • Rodzina dyktatora Franco: Rząd przekroczył uprawnienia

  Rodzina Francisco Franco chce pozwać rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza za piątkowy dekret nakazujący ekshumację i przeniesienie zwłok generała poza mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Valle de los Caidos (Dolinie Poległych).

 • Hiszpania: Wnuk gen. Franco skazany na więzienie

  Starszy wnuk gen. Francisco Franco, dyktatora Hiszpanii, Francisco Franco Martinez-Bordiu został w czwartek skazany na 30 miesięcy więzienia i 26,5 tys. euro grzywny za spowodowanie wypadku, w którym odniósł obrażenia żandarm, i za ucieczkę z miejsca wypadku.

 • Ciało gen. Franco zostanie przeniesione z mauzoleum wojny domowej

  Hiszpański rząd wydał dekret o ekshumacji i przeniesieniu zwłok generała Francisco Franco poza podmadryckie mauzoleum wojny domowej w Hiszpanii Valle de los Caidos. Zapowiedź ekshumacji generała Franco była jednym z pierwszych planów rządzącego od czerwca krajem Sancheza.

 • Hiszpania: Parlament zdecydował o ekshumacji gen. Franco

  Hiszpański Parlament zdecydował o ekshumacji generała Francisco Franco. Z inicjatywą taką wystąpił socjalistyczny rząd Hiszpanii. Za decyzją głosowało 172 parlamentarzystów, przeciw dwóch, a 164 wstrzymało się od głosu.

 • Hiszpański parlament chce przenieść szczątki generała Franco

  Hiszpański Kongres Deputowanych wezwał w czwartek konserwatywny rząd do przeniesienia szczątków dyktatora generała Francisco Franco. Od 40 lat znajdują się one w kontrowersyjnym mauzoleum w Dolinie Poległych, pod Madrytem.

 • Zapatero o ekshumacji gen. Franco: Uznanie hiszpańskiej transformacji

  Były premier Hiszpanii Luis Rodriguez Zapatero określił decyzję o przeniesieniu gen. Francisco Franco z wykutej w skałach bazyliki w Dolinie Poległych pod Madrytem do prywatnego grobu jako "uznanie hiszpańskiej transformacji demokratycznej".

 • Rodzina generała Franco pozwie rząd za decyzję o jego ekshumacji

  Rodzina Francisco Franco chce pozwać rząd Hiszpanii premiera Pedra Sancheza za piątkowy dekret nakazujący ekshumację i przeniesienie zwłok generała poza mauzoleum hiszpańskiej wojny domowej w Valle de los Caidos (Dolinie Poległych).

 • Władze Saragossy przyjęły rezolucję, w której wzywają lokalny sąd do wszczęcia śledztwa w sprawie zbrodni, do jakich doszło na terenie miasta pod rządami Francisco Franco - głosi wydany w sobotę komunikat rady miejskiej Saragossy.

 • Co najmniej 4 tysiące hiszpańskich skin-headów uczciło przypadającą jutro 25. rocznicę śmierci dyktatora Francisco Franco. Do Doliny Poległych - położonego pod Madrytem grobu Franco - skin-headzi przybyli z całej Hiszpanii.

Dyskusje na temat: francisco franco