• Informacje na temat:

  franciszek i habsburg

Artykuły na temat: franciszek i habsburg
 • ...​Habsburgowie to dynastia niemiecka panująca w latach 1273-1780.

 • W czwartek 11 października w rodzinnej kaplicy grobowej w konkatedrze w Żywcu zostanie pochowana księżna Maria Krystyna Habsburg. Żywiecka gałąź cieszyńskiej linii Habsburgów przez trzy pokolenia związana była z polskością i Polską.

 • Nie żyje książę Karol Stefan Habsburg

  Książę Karol Stefan Habsburg, syn ostatnich właścicieli dóbr żywieckich, honorowy obywatel miasta Żywca, zmarł w środę po południu w Sztokholmie – poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Miał 96 lat.

 • Zmarł książę Karol Stefan Habsburg

  Książę Karol Stefan Habsburg, syn ostatnich właścicieli dóbr żywieckich, honorowy obywatel miasta Żywca, zmarł w środę po południu w Sztokholmie – poinformował burmistrz Żywca Antoni Szlagor. Miał 96 lat.

 • Żywiec chce sprowadzić ze Szwecji prochy Habsburgów. Szwedzi oponują

  Prochy ostatnich przedwojennych właścicieli dóbr żywieckich - Karola Olbrachta Habsburga i żony Alicji Ankarcrony - chcą w stulecie odzyskania niepodległości sprowadzić ze Szwecji do Żywca władze miasta. Lokalne władze szwedzkie się na to jednak nie zgodziły.

 • Sensacyjne odkrycie: Odnaleziono listy pożegnalne kochanki Rudolfa Habsburga

  W skrytce jednego z austriackich banków odnaleziono listy pożegnalne kochanki arcyksięcia Rudolfa Habsburga - Marii Vetsery, poinformowała w piątek austriacka Biblioteka Narodowa. Odkrycie uznano za sensacyjne. Arcyksiążę i Maria zginęli w tragicznych okolicznościach.

 • Turyści mogą już przysiąść w żywieckim parku na ławeczce obok postaci księżnej Alicji Habsburg, małżonki ostatniego właściciela dóbr żywieckich arcyksięcia Karola Olbrachta Habsburga - poinformował rzecznik burmistrza Żywca, Tomasz Terteka.

 • Zwiedzając Muzeum Miejskie w Żywcu turyści mogą już poznać historię miejscowej linii Habsburgów. Przewodnik przybliża szczególnie postać zmarłej niedawno księżnej Marii Krystyny Habsburg - poinformował we wtorek rzecznik żywieckiego magistratu Tomasz Terteka.

 • Na aukcji sprzedano pukiel włosów cesarza Franciszka Józefa I

  ...uczestników licytacji. Zwycięzcą aukcji został austriacki restaurator Mario Plachutta, znany kolekcjoner memorabiliów po dynastii Habsburgów. Poprzednim właścicielem włosów był cesarski kamerdyner(...) nigdy ich nie nosiła, gdyż pochodzą z okresu poprzedzającego dokonany na nią w 1898 roku zamach. Cesarz Franciszek Józef I był jednym z najdłużej panujących austro-węgierskich monarchów: na...

 • Arcyksiążę Habsburg oprowadza po Starym Zamku w Żywcu

  Po żywieckim Starym Zamku oprowadza turystów jego dawny właściciel, arcyksiążę Karol Stefan Habsburg. Jak to możliwe ? Od dzisiaj działa tam elektroniczny przewodnik.

Dyskusje na temat: franciszek i habsburg
 • Re: Szef MSZ: Zwrot wraku Tu-154M kluczem do poprawy relacji z Rosją

  cara Rosji Piotra II czyli niemieckiego księcia Szlezwiku osadzonego na tronie Rosji, królowie pruscy Fryderyk II Wielki i Fryderyk Wilhelm II oraz cesarzowie austriaccy Józef II Habsburg i Franciszek II Habsburg. Ciekawostka - wszyscy byli drudzy. A czwarty rozbiór. Znowu austriacki niemiec i gruzin. Więc co się ciskasz z rozbiorami. Książka do łapy a nie pieprzenie durnot.

 • Re: Wicekanclerz Austrii krytycznie o stanie praworządności w Polsce

  postaci takie jak Lenin , Mikołaj II Romanow, Franciszek Józef Habsburg, Fryderyk Wilhelm, no i oczywiście Marszałek Józef Piłsudski wraz z legionami. Nie wolno też zapominać o Chopinie , chociaż tutaj

 • Re: Wicekanclerz Austrii krytycznie o stanie praworządności w Polsce

  takie jak Lenin , Mikołaj II Romanow, Franciszek Józef Habsburg, Fryderyk Wilhelm, no i oczywiście Marszałek Józef Piłsudski wraz z legionami. Nie wolno też zapominać o Chopinie , chociaż tutaj należy

 • Re: Papież Franciszek znowu daleko od protokołu

  r. przeforsował kandydaturę Michała Korybuta Wiśniowieckiego, licząc na karierę przy nim. To już było stronnictwo habsburskie. Za skojarzenie małżeństwa króla z Eleonorą Habsburg zapewnił sobie od Habsburgów roczną pensję 6 tys. talarów. Zaatakowany na sejmie przez kanclerza litewskiego Paca – przyznał się do wzięcia „podarunku” od Moskwy. Odwrócił się od króla Michała w czasie konfederacji

 • Re: "Dziennik Gazeta Prawna": Szkolna pomoc niezgodna z prawem?

  Cavour, Józef Garibaldi, Franciszek Habsburg,Napoleon III ,Otto Bismarck,popież Pius IX, pojęcia - Piemont,Solferino, wyprawa tysiąca czerwonych koszul, więzień Watykanu, sadowa, Sedan,Alzacja i Loraryngia

 • Re: HRW wezwało Obamę do śledztwa przeciwko Bushowi

  z ostatnich lat pięćdziesięciu, dotyczących osób dynastycznych. Więc Rudolf Habsburg,cesarzowa Elżbieta austryjacka, Humbert, Karlos portugalski, wreszcie Franciszek J.Ferdynad. Pozatem oddzielne