• Informacje na temat:

  franciszek józef

Artykuły na temat: franciszek józef
 • Papież Franciszek: Miliony ludzi są zmuszone uciekać, tak jak Józef i Maryja

  Papież Franciszek podczas pasterki w Watykanie powiedział, że jak Józef i Maryja, tak obecnie całe rodziny, miliony ludzi zmuszonych jest do ucieczki ze swych ziem. Podkreślił, że prawdziwa władza i autentyczna wolność szanują najsłabszych.

 • Papież Franciszek kanonizował misjonarza ks. Józefa Vaza

  Sri Lanka ma pierwszego świętego w swych dziejach. Podczas mszy w stolicy kraju, Kolombo, papież Franciszek kanonizował w środę misjonarza, księdza Józefa Vaza, żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku, ewangelizatora ówczesnego Cejlonu.

 • Nie żyje Józef Wesołowski

  Józef Wesołowski, były arcybiskup i nuncjusz apostolski został znaleziony dziś rano martwy w mieszkaniu w Watykanie. Prokurator wydał już nakaz przeprowadzenia sekcji zwłok. Były hierarcha był oskarżany o pedofilię.

 • Sto lat temu, 31 maja 1913 r., cesarz Franciszek Józef zadecydował o utworzeniu w galicyjskim Krakowie wyższej szkoły górniczej - funkcjonującej dziś jako Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica. Rocznica będzie świętowana w piątek i sobotę.

 • Mocne słowa papieża Franciszka do kardynałów

  ..."Jezus nie wezwał was, byście zostali książętami Kościoła" - mówił w środę papież Franciszek, wręczając w Watykanie znaki godności kardynalskiej pięciu purpuratom.

 • Pasterka w Watykanie. "Miliony ludzi uciekają jak Józef i Maryja"

  Papież Franciszek podczas pasterki w Watykanie w Wigilię powiedział, że - tak jak Józef i Maryja - tak obecnie całe rodziny, miliony ludzi zmuszone są do ucieczki ze swych ziem. Jak podkreślił, prawdziwa władza i autentyczna wolność szanują najsłabszych.

 • Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera przyznane

  ...17 dni Tischnerowskie za nami. Hasłem tegorocznej edycji były słowa: "Inny - Obcy - Bliźni". W sobotę odbyła się uroczysta gala, podczas której już po raz 17. przyznano Nagrody Znaku i Hestii imienia księdza Józefa Tischnera.

 • Przed trybunałem Państwa Watykańskiego rozpocznie się w sobotę proces karny byłego nuncjusza na Dominikanie, byłego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, oskarżonego o pedofilię i posiadanie materiałów z pornografią dziecięcą. Grozi mu od 7 do 9 lat więzienia.

 • Franciszek w Polsce mile widziany

  Nie wiadomo, które miasta poza Krakowem odwiedzi w 2016 r. papież Franciszek - informuje "Gazeta Wyborcza".

 • Wawel w pełni gotowy na przyjazd papieża Franciszka

  Wielkiego i uczty wierzynkowej". Na Wawelu byli cesarze - ostatnim cesarzem u nas był Hajle Selassie, a przed nim Franciszek Józef. Na Wawelu były właściwie wszystkie znaczące osoby w historii Europy(...) Europejskiej - ocenił Petrus. Przypomniał, środowy program pobytu w Krakowie zakłada, że Franciszek przyjedzie na Wawel z lotniska w Balicach otwartym samochodem. Jeśli na to pozwoli pogoda - do...

Zdjęcia na temat: franciszek józef
 • Prof. Władysław Zalewski (L), prof. Ireneusz Płuska (C), prof. Józef Nykiel (P, dół) i prof. Franciszek Ziejka (P, góra) na rusztowaniu przy ołtarzu Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie
Wideo na temat: franciszek józef
 • Abp Józef Michalik: Kościół nie zmieni zdania o gender

  "To teoria, którą się chce narzucić, koncepcja odejścia nie tyle od prawa boskiego, co od prawa natury" - mówi o ideologii gender abp Józef Michalik, Gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Odnosi się także do słów papieża Franciszka dotyczących homoseksualistów. "Potępienie osoby homoseksualnej za jej tendencje nie wchodzi w grę. Ale praktykowanie tej tendencji nie może być akceptowane" - podkreśla

Dyskusje na temat: franciszek józef