• Informacje na temat:

  franciszek józef i habsburg

Artykuły na temat: franciszek józef i habsburg
 • Sensacyjne odkrycie: Odnaleziono listy pożegnalne kochanki Rudolfa Habsburga

  W skrytce jednego z austriackich banków odnaleziono listy pożegnalne kochanki arcyksięcia Rudolfa Habsburga - Marii Vetsery, poinformowała w piątek austriacka Biblioteka Narodowa. Odkrycie uznano za sensacyjne. Arcyksiążę i Maria zginęli w tragicznych okolicznościach.

 • Turyści mogą już przysiąść w żywieckim parku na ławeczce obok postaci księżnej Alicji Habsburg, małżonki ostatniego właściciela dóbr żywieckich arcyksięcia Karola Olbrachta Habsburga - poinformował rzecznik burmistrza Żywca, Tomasz Terteka.

 • W czwartek 11 października w rodzinnej kaplicy grobowej w konkatedrze w Żywcu zostanie pochowana księżna Maria Krystyna Habsburg. Żywiecka gałąź cieszyńskiej linii Habsburgów przez trzy pokolenia związana była z polskością i Polską.

 • Zwiedzając Muzeum Miejskie w Żywcu turyści mogą już poznać historię miejscowej linii Habsburgów. Przewodnik przybliża szczególnie postać zmarłej niedawno księżnej Marii Krystyny Habsburg - poinformował we wtorek rzecznik żywieckiego magistratu Tomasz Terteka.

 • Na aukcji sprzedano pukiel włosów cesarza Franciszka Józefa I

  Pukiel włosów Franciszka Józefa I, austriackiego cesarza z XIX i początku XX wieku, sprzedano na aukcji w Wiedniu za 13 720 euro - blisko 20 razy drożej niż oczekiwano.

 • Niezwykła pamiątka po cesarzu Franciszku Józefie poszła pod młotek

  Pukiel włosów Franciszka Józefa I, austriackiego cesarza z XIX i początku XX wieku, sprzedano na aukcji w Wiedniu. Zwycięzca aukcji - austriacki restaurator Mario Plachutta, znany kolekcjoner memorabiliów po dynastii Habsburgów, zapłacił za niezwykła pamiątkę 13 720 euro. To blisko 20 razy drożej, niż oczekiwano.

 • Arcyksiążę Habsburg oprowadza po Starym Zamku w Żywcu

  Po żywieckim Starym Zamku oprowadza turystów jego dawny właściciel, arcyksiążę Karol Stefan Habsburg. Jak to możliwe ? Od dzisiaj działa tam elektroniczny przewodnik.

 • 115 lat temu od ciosu pilniczkiem zginęła cesarzowa Sisi

  ...10 września 1898 roku Europą wstrząsnęła wiadomość o tragicznej śmierci cesarzowej Elżbiety Bawarskiej, żony Franciszka Józefa Habsburga. 61-letnia cesarzowa została zamordowana podczas prywatnej podróży do Genewy. Mordercą był włoski anarchista Luigi Lucheni, a narzędziem zbrodni zaostrzony pilnik do paznokci.

 • Dwa obrazy Wojciecha Kossaka, które przed wojną należały do kolekcji żywieckich Habsburgów, wróciły na stałe do Żywca. Rzecznik burmistrza miasta Tomasz Terteka powiedział w środę, że płótna są aktualnie wieszane w tamtejszym muzeum w dawnym zamku Habsburgów.

 • Po żywieckim Starym Zamku turystów oprowadza jego dawny właściciel arcyksiążę Karol Stefan Habsburg. Od poniedziałku działa tam bowiem elektroniczny przewodnik - powiedział rzecznik magistratu w Żywcu (woj. śląskie) Tomasz Terteka.

Dyskusje na temat: franciszek józef i habsburg