• Informacje na temat:

  franciszek z asyżu

Artykuły na temat: franciszek z asyżu
 • Papież Franciszek jedzie do Asyżu

  Papież Franciszek odwiedzi dzisiaj miejsce narodzin swojego patrona. Wizyta papieża w Asyżu w środkowych Włoszech potrwa zaledwie 11 godzin, ale pod wieloma względami będzie wyjątkowa. Okazją jest przypadające dzisiaj święto świętego Franciszka.

 • Merkel otrzymała w Asyżu Lampę Pokoju Świętego Franciszka

  Uznanie dla zasług polskiej Solidarności i hołd dla świętego Jana Pawła II wyraziła kanclerz Niemiec Angela Merkel odbierając w Asyżu w sobotę Lampę Pokoju Świętego Franciszka, nagrodę przyznaną jej przez franciszkanów.

 • Papież Franciszek przybył do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

  Papież Franciszek przybył w niedzielę wieczorem do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Abu Zabi. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka uważana jest za historyczną. To pierwsza wizyta papieża na Półwyspie Arabskim. Odprawi tam mszę dla 130 tys. osób.

 • Premier modli się do św. Franciszka z Asyżu

  Święty Franciszek z Asyżu, święty Augustyn i święta Barbara - to patroni ministrów rządu Mario Montiego. Takie są rezultaty sondażu, przeprowadzonego przez włoskich franciszkanów.

 • Kard. Dolan: Imię papieża na cześć św. Franciszka z Asyżu

  Metropolita Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan powiedział dziennikarzom w Rzymie, że od nowego papieża kardynałowie usłyszeli zaraz po konklawe, że imię wybrał na cześć świętego Franciszka z Asyżu.

 • Franciszek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Historyczna podróż papieża

  Papież Franciszek przybył w niedzielę wieczorem do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) Abu Zabi. Jego 27. zagraniczna pielgrzymka uważana jest za historyczną. To pierwsza wizyta papieża na Półwyspie Arabskim. Odprawi tam mszę dla 130 tys. osób.

 • Ekologiczny przełom pontyfikatu Franciszka

  Franciszka z Asyżu mówił: "obecnie także my nie mamy zbyt dobrych relacji ze środowiskiem naturalnym". Zdaniem watykanisty włoskiej agencji dzięki temu Franciszek zdołał też wywrzeć wpływ na(...) jednoczą także ludzi dalekich od Kościoła, wyznawców innych religii czy wyznań. Mają zarazem znacznie szerszy zasięg. Franciszek wskazuje, że konieczność ratowania Ziemi, w pierwszej kolejności przed...

 • Zeffirelli pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu

  ...90-letni włoski reżyser teatralny, filmowy i operowy Franco Zeffirelli ogłosił, że pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu. Postanowił ją zadedykować papieżowi Franciszkowi.

 • Papież w Asyżu, oczekuje się bardzo ważnego gestu

  Papież Franciszek rozpoczął w piątek rano wizytę w Asyżu, którą składa w uroczystość patrona swego pontyfikatu. Pierwszym punktem wizyty w mieście świętego Franciszka było spotkanie z niepełnosprawnymi i chorymi; dorosłymi i dziećmi.

 • Katolickie straszenie Franciszkiem

  Żaden papież ostatnich dziesięcioleci nie powodował tak powszechnego zainteresowania jak Franciszek. Ale też żaden następca św. Piotra nie spotkał się z tak otwartą krytyką ze strony samych katolików - świeckich i duchownych. I tu jest problem. Tylko czyj, tak naprawdę?

Zdjęcia na temat: franciszek z asyżu
Dyskusje na temat: franciszek z asyżu