• Informacje na temat:

  franciszek z asyżu

Artykuły na temat: franciszek z asyżu
 • Papież Franciszek jedzie do Asyżu

  Papież Franciszek odwiedzi dzisiaj miejsce narodzin swojego patrona. Wizyta papieża w Asyżu w środkowych Włoszech potrwa zaledwie 11 godzin, ale pod wieloma względami będzie wyjątkowa. Okazją jest przypadające dzisiaj święto świętego Franciszka.

 • Merkel otrzymała w Asyżu Lampę Pokoju Świętego Franciszka

  Uznanie dla zasług polskiej Solidarności i hołd dla świętego Jana Pawła II wyraziła kanclerz Niemiec Angela Merkel odbierając w Asyżu w sobotę Lampę Pokoju Świętego Franciszka, nagrodę przyznaną jej przez franciszkanów.

 • Premier modli się do św. Franciszka z Asyżu

  Święty Franciszek z Asyżu, święty Augustyn i święta Barbara - to patroni ministrów rządu Mario Montiego. Takie są rezultaty sondażu, przeprowadzonego przez włoskich franciszkanów.

 • Kard. Dolan: Imię papieża na cześć św. Franciszka z Asyżu

  Metropolita Nowego Jorku kardynał Timothy Dolan powiedział dziennikarzom w Rzymie, że od nowego papieża kardynałowie usłyszeli zaraz po konklawe, że imię wybrał na cześć świętego Franciszka z Asyżu.

 • Ekologiczny przełom pontyfikatu Franciszka

  Franciszka z Asyżu mówił: "obecnie także my nie mamy zbyt dobrych relacji ze środowiskiem naturalnym". Zdaniem watykanisty włoskiej agencji dzięki temu Franciszek zdołał też wywrzeć wpływ na(...) jednoczą także ludzi dalekich od Kościoła, wyznawców innych religii czy wyznań. Mają zarazem znacznie szerszy zasięg. Franciszek wskazuje, że konieczność ratowania Ziemi, w pierwszej kolejności przed...

 • Zeffirelli pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu

  ...90-letni włoski reżyser teatralny, filmowy i operowy Franco Zeffirelli ogłosił, że pracuje nad książką o świętym Franciszku z Asyżu. Postanowił ją zadedykować papieżowi Franciszkowi.

 • Papież w Asyżu, oczekuje się bardzo ważnego gestu

  Papież Franciszek rozpoczął w piątek rano wizytę w Asyżu, którą składa w uroczystość patrona swego pontyfikatu. Pierwszym punktem wizyty w mieście świętego Franciszka było spotkanie z niepełnosprawnymi i chorymi; dorosłymi i dziećmi.

 • Katolickie straszenie Franciszkiem

  Żaden papież ostatnich dziesięcioleci nie powodował tak powszechnego zainteresowania jak Franciszek. Ale też żaden następca św. Piotra nie spotkał się z tak otwartą krytyką ze strony samych katolików - świeckich i duchownych. I tu jest problem. Tylko czyj, tak naprawdę?

 • Najcelniejsze powiedzenia i żarty papieża w Asyżu

  Wizyta papieża Franciszka w Asyżu w piątek zostanie zapamiętana nie tylko jako historyczny pobyt biskupa Rzymu w mieście patrona swego pontyfikatu , ale także dzięki żartom i celnym komentarzom, którymi wywoływał śmiech i entuzjazm.

 • Papież w Asyżu: Światowość zabija ducha, ludzi i Kościół

  Papież Franciszek powiedział w piątek w Asyżu, że Kościół musi wyrzec się światowości, którą nazwał "trądem i rakiem", wrogiem Jezusa. Papież mówił, że nie można służyć "dwóm panom", Bogu i pieniądzom. Przestrzegał: "światowość zabija ducha, ludzi i Kościół".

Zdjęcia na temat: franciszek z asyżu
Dyskusje na temat: franciszek z asyżu