• Informacje na temat:

  franciszkanie

Artykuły na temat: franciszkanie
 • Franciszkanie zaprezentowali w Krakowie ławeczkę papieża Franciszka

  Krakowscy franciszkanie zaprezentowali w niedzielę ławeczkę upamiętniającą wizytę papieża Franciszka podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Obiekt, przypominający inne ławki miejskie na Plantach, stanął na placu przy bazylice franciszkanów, nieopodal okna papieskiego.

 • Kraków: Franciszkanie zapraszają na kolędowanie przy żywej szopce!

  Lamy, osiołki, baranki - wszystkie te zwierzęta można zobaczyć w żywej szopce, która stanęła przez bazyliką Franciszkanów w Krakowie. Franciszkanie zorganizowali ja już po raz 26. Na miejscu można nie tylko zobaczyć zwierzaki, ale również obejrzeć jasełka i wspólnie pokolędować!

 • ...z kapusty, słodki deser, owoce. Na początek franciszkanie zaśpiewali dla zebranych kolędy, w pewnym momencie dołączył do nich jeden z gości, który przyniósł ze sobą mandolinę. Po wspólnej modlitwie(...) wigilii jest Caritas Archidiecezji Krakowskiej, przy współudziale ojców franciszkanów i sióstr albertynek. Wieczerza finansowana jest przez gminę Kraków. Franciszkanie organizowali w Krakowie...

 • ...aktów przemocy oraz wandalizmu franciszkanie nie opuścili misji i kontynuowali posługę. Terroryści uznawali ich pracę dobroczynną i duszpasterską za szkodliwą dla rewolucji. 9 sierpnia 1991 roku(...) o śmierci ojców Strzałkowskiego i Tomaszka dotarła 10 sierpnia 1991 roku. Przekazał ją PAP krakowski prowincjał franciszkanów o. Zdzisław Gogola. Dwaj franciszkanie zostali zamordowani przez terrorystów...

 • ŚDM: Przed wyjazdem do Brzegów papież był w bazylice franciszkanów

  ...prywatny i modlitewny - dodał o. Szewek. Jak mówił, na początku franciszkanie zaśpiewali po łacinie pieśń "Gdzie jest miłosierdzie i miłość tam jest Bóg", a na pożegnanie modlitwę Ave Maria...

 • Jest termin beatyfikacji polskich franciszkanów

  ...franciszkanów. Oddali życie 9 sierpnia 1991 roku w miejscowości Pariacoto w peruwiańskich Andach. Jak czytamy na portalu misje.franciszkanie.pl , terroryści z organizacji Świetlisty Szlak(...)". Franciszkanie zostali pochowani w kościele w Pariacoto. Ich proces beatyfikacyjny rozpoczął się 5 czerwca 1995 roku.

 • Zamordowani przez terrorystów polscy franciszkanie beatyfikowani

  Kościół katolicki ma trzech nowych błogosławionych. Są to dwaj polscy franciszkanie - ojcowie Zbigniew Strzałkowski i Michał Tomaszek - oraz włoski ksiądz Alessandro Dordi. Wszyscy trzej byli misjonarzami w Peru. Tam też, w mieście Chimbote, odprawiona została Msza beatyfikacyjna pod przewodnictwem kard. Angelo Amato, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

 • Koncert u gdyńskich franciszkanów

  Franciszkanie z Gdyni zapraszają 20 lutego na koncert.

 • Kraków: Żywa szopka i jasełka u oo. franciszkanów

  Żywą szopkę i jasełka pokazali w późny wigilijny wieczór w Krakowie oo. franciszkanie. Po jasełkach z mieszkańcami Krakowa i ich gośćmi spotkał się przy szopce metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

 • Franciszkanie świętują 800-lecie

  Od zbiórki pieniędzy i żywności dla ubogich bracia franciszkanie rozpoczną w środę w Krakowie ogólnopolskie obchody 800-lecia zatwierdzenie reguły zakonnej.

Zdjęcia na temat: franciszkanie
Wideo na temat: franciszkanie
 • Badacze odkryli niezbadane katakumby pod kościołem Franciszkanów w Krakowie

  Badacze ze Stowarzyszenia Sakwa odnaleźli niezbadane dotąd katakumby pod kościołem Franciszkanów w Krakowie. "Odkryliśmy tunele, pomieszczenia jak również trumny, o których nikt nie miał zielonego pojęcia. W jednej z trumien znajduje się jakiś metal. Mogą być to skarby ale niekoniecznie" - powiedział Michał Mleczko, Stowarzyszenie Na Rzecz Ratowania Zabytków "Sakwa". Prawdopodobnie badacze znaleźli kryptę Arcybractwa Dobrej Śmierci - istniejącej od 400 lat świeckiej organizacji. Zakapturzeni...

 • Tablice, na których odcisnęła się historia

  Kościół oo. Franciszkanów w Krakowie. Ojciec Andrzej Zając oprowadził naszego dziennikarza, Bogdana Zalewskiego po bazylice i wskazał na kamienne tablice, na których odcisnęły się niezwykłe historie. Między stallami a balustradą ołtarzową umieszczona jest płyta wykonana w 1871 roku.

Dyskusje na temat: franciszkanie