• Informacje na temat:

  francuska sztuka

Artykuły na temat: francuska sztuka
 • Tauron Life Festival Oświęcim 2017: To było prawdziwe święto pokoju, muzyki, sztuki i sportu

  ...* Experiment z Estonii. Uszy fanów alternatywnego rocka dopieścił swym występem Lao Che, a w klimat dobrej zabawy wprowadziła polsko-francuska formacja BeMy. Piątkowy wieczór należał do muzyki(...) kulturowe krajów nadbałtyckich", z udziałem ekspertów z dziedziny literatury, muzyki i designu. Owacją na stojąco zakończyła się pokazywana na start festiwalu w czwartek sztuka teatralna "Edukacja...

 • Francja zwróci Afryce zrabowane dzieła sztuki?

  Rząd francuski rozważa zwrócenie kolekcji afrykańskiej sztuki krajom, z których pochodzą, co stanowiłoby spełnienie obietnicy prezydenta Emmanuela Macrona. Mówi się o 98 tys. obiektów sztuki.

 • Francuskie malarstwo w Muzeum Narodowym

  ..."Sztuka XVIII wieku", przekonywali w niej o "francuskim charakterze kultury osiemnastowiecznej Europy". - Pisali o tym, że wiek XVIII to +wiek Francji+, pisali o francuskiej Europie, którą zapełniała sztuka francuska, o Europie, która była zakochana w geniuszu Francji. Francja była w XVIII wieku najludniejszym i najzamożniejszym krajem na kontynencie europejskim - przypomniała Danilewicz...

 • Na maturze egzamin z języka francuskiego

  Maturzyści przystąpią w piątek po godz. 9 do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych.

 • Matura 2018. Dziś język francuski

  Maturzyści przystąpią w piątek po godz. 9 do pisemnego egzaminu z języka francuskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na tym poziomie z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych.

 • Bolid Michaela Schumachera sprzedany na... aukcji sztuki

  Kiedy staję przed tym bolidem patrzę na niego jak na dzieło sztuki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to prawdziwa sztuka, ale z drugiej strony czy to jest zwykły samochód? Przecież tu nie chodzi o wygodę i komfort. To tysiące godzin pracy najlepszych rzemieślników. Wszystko zostało zaprojektowany w jednym celu - by wygrać - mówił przed aukcją Michael Macaulay z domu aukcyjnego...

 • Francja chce zwrócić kolekcje sztuki afrykańskiej krajom, z których pochodzą

  Rząd francuski rozważa zamiar zwrócenia kolekcji afrykańskiej sztuki krajom, z których pochodzą, co stanowiłoby spełnienie obietnicy prezydenta Emmanuela Macrona. Mówi się o 98 tys. obiektów sztuki.

 • Portrety słynnych francuskich kochanków ukryte w... tabakierce

  Dopiero teraz odkryto nieznane do tej pory miniatury słynnego filozofa François de Voltaire i jego kochanki Émilie du Châtelet. Portrety były ukryte w XVIII-wiecznej tabakierce, która od ponad stu lat należy do znanej londyńskiej galerii sztuki.

 • Portret francuskiej kochanki Hitlera na aukcji w Norymberdze

  Olejny portret byłej francuskiej kochanki, którego autorstwo przypisuje się Adolfowi Hitlerowi, zostanie wystawiony na sprzedaż w przyszłym tygodniu przez dom aukcyjny Weidler w Norymberdze. Cena wywoławcza obrazu wynosi 60 tys. euro.

 • ​Zmarł francuski pisarz Michel Tournier

  W wieku 91 lat zmarł w poniedziałek jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich drugiej połowy XX wieku Michel Tournier. Pisarz zmarł w małej miejscowości Choisel pod Paryżem, gdzie mieszkał od ponad 50 lat - poinformowała rodzina.

Zdjęcia na temat: francuska sztuka
Wideo na temat: francuska sztuka
 • MON testuje nowy śmigłowiec

  Od 12 maja MON testuje Caracala - wojskowy śmigłowiec oferowany przez Airbus Helicopters. Polska planuje zakup 50 sztuk tej maszyny. W czwartek została pokazana w Powidzu. Śmigłowiec od 10 lat wykorzystują francuscy żołnierze. Maszyna latała m.in. w konfliktach zbrojnych w Czadzie, Afganistanie czy Libii.

Dyskusje na temat: francuska sztuka