• Informacje na temat:

  francuska sztuka

Artykuły na temat: francuska sztuka
 • Tauron Life Festival Oświęcim 2017: To było prawdziwe święto pokoju, muzyki, sztuki i sportu

  ...* Experiment z Estonii. Uszy fanów alternatywnego rocka dopieścił swym występem Lao Che, a w klimat dobrej zabawy wprowadziła polsko-francuska formacja BeMy. Piątkowy wieczór należał do muzyki(...) kulturowe krajów nadbałtyckich", z udziałem ekspertów z dziedziny literatury, muzyki i designu. Owacją na stojąco zakończyła się pokazywana na start festiwalu w czwartek sztuka teatralna "Edukacja...

 • Francuskie malarstwo w Muzeum Narodowym

  ..."Sztuka XVIII wieku", przekonywali w niej o "francuskim charakterze kultury osiemnastowiecznej Europy". - Pisali o tym, że wiek XVIII to +wiek Francji+, pisali o francuskiej Europie, którą zapełniała sztuka francuska, o Europie, która była zakochana w geniuszu Francji. Francja była w XVIII wieku najludniejszym i najzamożniejszym krajem na kontynencie europejskim - przypomniała Danilewicz...

 • Bolid Michaela Schumachera sprzedany na... aukcji sztuki

  Kiedy staję przed tym bolidem patrzę na niego jak na dzieło sztuki. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie jest to prawdziwa sztuka, ale z drugiej strony czy to jest zwykły samochód? Przecież tu nie chodzi o wygodę i komfort. To tysiące godzin pracy najlepszych rzemieślników. Wszystko zostało zaprojektowany w jednym celu - by wygrać - mówił przed aukcją Michael Macaulay z domu aukcyjnego...

 • Portrety słynnych francuskich kochanków ukryte w... tabakierce

  Dopiero teraz odkryto nieznane do tej pory miniatury słynnego filozofa François de Voltaire i jego kochanki Émilie du Châtelet. Portrety były ukryte w XVIII-wiecznej tabakierce, która od ponad stu lat należy do znanej londyńskiej galerii sztuki.

 • ​Zmarł francuski pisarz Michel Tournier

  W wieku 91 lat zmarł w poniedziałek jeden z najwybitniejszych pisarzy francuskich drugiej połowy XX wieku Michel Tournier. Pisarz zmarł w małej miejscowości Choisel pod Paryżem, gdzie mieszkał od ponad 50 lat - poinformowała rodzina.

 • Spór wokół "arabskiego Luwru". Francja wysłała 300 dzieł sztuki do Abu Zabi!

  Polemiki towarzyszą przewidzianemu na środę uroczystemu otwarciu – z udziałem prezydenta Emmanuela Macrona - filii paryskiego Luwru w Abu Zabi. Nowa placówka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wypożyczyła z największych francuskich muzeów aż 300 cennych dziel, które pozostaną tam przez wiele lat.

 • Yves Bonnefoy nie żyje. Wybitny francuski poeta miał 93 lata

  Zmarł Yves Bonnefoy, uważany za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej poezji francuskiej, a także ceniony tłumacz i krytyk sztuki - poinformowała w sobotę uczelnia College de France, na której wykładał Bonnefoy.

 • Savoir-vivre: sztuka wznoszenia toastu

  Wznoszenie toastów to trudna sztuka. Nie oszukujmy się, czasem ich wygłaszanie przypomina atmosferę targowiska, a podnoszący kielich - handlarzy. Tymczasem wcale nie trzeba być członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej, by wiedzieć, jak zrobić to dobrze i z klasą. Tym bardziej, że okazji do wznoszenia toastów jest więcej niż nam się wydaje… O czym więc pamiętać i czego unikać?

 • Do kin wchodzą dzisiaj "Sztuka kochania", "Toni Erdmann" i "Amerykańska sielanka"

  ..."Sztuka kochania" to film opowiadający historię Michaliny Wisłockiej, polskiej rewolucjonistki seksualnej. Znana ze swojej książki - najpopularniejszego w Polsce poradnika o miłości, którego tytuł jest jednocześnie tytułem filmu - seksuolożka w obrazie została przedstawiona na trzech różnych etapach życia: w trakcie wojny i studiów, pracy w Towarzystwie Świadomego Macierzyństwa oraz pisania...

 • Francuscy celnicy skonfiskowali 2000 suszonych koników morskich

  Francuskie służby celne zarekwirowały w lipcu i sierpniu ok. 2 tys. suszonych koników morskich, gatunku zagrożonego wyginięciem. Przesyłki pocztowe zostały wysłane z Gwinei i były przeznaczone dla adresatów w Wietnamie.

Zdjęcia na temat: francuska sztuka
Wideo na temat: francuska sztuka
 • MON testuje nowy śmigłowiec

  Od 12 maja MON testuje Caracala - wojskowy śmigłowiec oferowany przez Airbus Helicopters. Polska planuje zakup 50 sztuk tej maszyny. W czwartek została pokazana w Powidzu. Śmigłowiec od 10 lat wykorzystują francuscy żołnierze. Maszyna latała m.in. w konfliktach zbrojnych w Czadzie, Afganistanie czy Libii.

Dyskusje na temat: francuska sztuka