• Informacje na temat:

  frank anna

Artykuły na temat: frank anna
 • Zaskakujące odkrycie. To szczątki Anne Frank?

  ...​Na terenie byłego obozu koncentracyjnego Bergen-Belsen prawdopodobnie odnaleziono szczątki Anne Frank. Badaczom udało się zlokalizować masowy grób. O sprawie pisze dailymail.co.uk.

 • Anne Frank w koszulce AS Roma. Antysemicki skandal wywołany przez kibiców Lazio

  Szef Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani, prezydent Włoch Sergio Mattarella i premier Paolo Gentiloni potępili fakt rozlepienia przez kibiców rzymskiego klubu piłkarskiego Lazio wizerunków ofiary holokaustu Anny Frank w koszulce klubu AS Roma. Nalepki pojawiły się na trybunach stadionu w Rzymie, zajmowanych przez kibiców Lazio. Prokuratura w Wiecznym Mieście wszczęła śledztwo w sprawie, jak...

 • W najbliższą niedzielę 5 września przypada 66. rocznica deportacji do niemieckiego obozu Auschwitz 15-letniej Żydówki Anny Frank. Napisany przez nią dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw holokaustu.

 • Oburzający pomysł. Firma sprzedawała na Halloween kostium Anny Frank

  Amerykańska firma postanowiła wprowadzić na rynek kostiumy na Halloween wzorowane na stroju Anny Frank - informuje "Sky News". Internauci są oburzeni, a firma wycofała już swoją ofertę.

 • Dziennik Anne Frank i wiele książek o tej młodej ofierze Holokaustu zostało zniszczonych przez wandali w tokijskich bibliotekach i czytelniach publicznych - informuje w piątek agencja Associated Press.

 • Jej dziennik stał się świadectwem Holocaustu. 71 lat temu do obozu Auschwitz trafiła Anne Frank

  ...71 lat temu do obozu Auschwitz trafiła 15-latka Anne Frank. Znajdowała się w ostatnim transporcie Żydów deportowanych przez Niemców z okupowanej Holandii. Pociąg wyruszył z obozu w Westerbork 3 września. Po dwóch dniach dotarł do Auschwitz II-Birkenau. Nastolatka prowadziła dziennik, który przetrwał wojnę i stał się jednym z najcenniejszych świadectw Holokaustu. Jego obszerne fragmenty zostały...

 • Mija rocznica deportacji Anny Frank do Auschwitz

  ...66. rocznica deportacji do niemieckiego obozu Auschwitz 15-letniej Żydówki Anny Frank przypada w niedzielę. Napisany przez nią dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw holokaustu.

 • ...65. rocznica deportacji 15-letniej Żydówki Anny Frank do niemieckiego obozu Auschwitz przypadnie w sobotę. Napisany przez nią dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw holokaustu.

 • W wieku 100 lat zmarła w Holandii Miep Gies - kobieta, która pomagała rodzinie Anne Frank ukrywać się przed hitlerowcami. Holenderka od aresztowania rodziny Frank w 1944 roku do końca wojny przechowywała pamiętnik nastoletniej Żydówki.

 • 64. rocznica deportacji A. Frank do obozu Auschwitz

  Jutro przypada 64. rocznica deportacji do niemieckiego obozu Auschwitz 15-letniej Żydówki Anny Frank. Napisany przez nią dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw holokaustu.

Dyskusje na temat: frank anna