• Informacje na temat:

  frankenstein

Artykuły na temat: frankenstein
 • Dzieci Frankensteina

  ...​W Polsce część ludzi żyje najwyraźniej jeszcze w minionych wiekach lub napatrzyło się na karykaturalne filmy nakręcone na podstawie powieści Mary Shelley pt. Frankenstein. Sądzą więc, że jeśli człowiek "zastępuje Boga", to tworzy potwory. Przekonani bezkrytycznie do religijnych dogmatów, lekceważą naukę oraz wspaniałe efekty jej odkryć. Odrzucają więc także m. in. doświadczenie tysięcy ludzi...

 • Spektakl "Frankenstein", oparty na motywach powieści Mary Shelley, będzie najnowszą premierą wrocławskiego teatru muzycznego Capitol. Premierę musicalu zaplanowano na 23 listopada.

 • ​Czy Frankenstein "narodził się" w Ząbkowicach?

  Ząbkowice Śląskie, od momentu założenia w II połowie XIII w. aż do 1945 r. nosiły nazwę Frankenstein. Nazwę tę "przywieźli" prawdopodobnie ze sobą pierwsi osadnicy - założyciele miasta, pochodzący z Frankonii - krainy historycznej Niemiec nad środkowym Renem.

 • ...chroniczny brak wystarczającej ilości ludzkich organów nadających się do transplantacji, a nie chęć podążania tropem doktora Frankensteina. Z Londynu - Bogdan Frymorgen...

 • Zaskakujące odkrycie: "Frankenstein" wśród papieży w archiwum Watykanu

  Niezwykłe odkrycie w watykańskim archiwum. Na półkach filmoteki za Spiżową Bramą znaleziono klatki z filmu "Frankenstein" z 1931 roku. Poinformował o tym w najnowszym wydaniu dziennik "L'Osservatore Romano".

 • Był drapak, jest połamaniec. Choinka w Rzymie (znów) nie zachwyca

  Był "drapak", a jest "połamaniec" i "Frankenstein" - tak włoska prasa podsumowuje polemikę wokół tegorocznej choinki ustawionej na Placu Weneckim w Rzymie i jej poprzedniczki sprzed roku - uznanej za szpetną i opisywaną w mediach na całym świecie.

 • "Szpetna" choinka w Rzymie. Prasa: Był drapak, jest połamaniec

  Był "drapak", a jest "połamaniec" i "Frankenstein" - tak włoska prasa podsumowuje we wtorek polemikę wokół tegorocznej choinki ustawionej na Placu Weneckim w Rzymie i jej poprzedniczki sprzed roku, uznanej za szpetną i opisywaną w mediach na całym świecie.

 • „Dr Frankenstein” wrogiem publicznym numer jeden gwiazd francuskiego show biznesu

  Sławny paryski chirurg Stephane Delajoux był wcześniej rozchwytywany przez gwiazdy ekranu i estrady. Teraz znani aktorzy i piosenkarze coraz bardziej buntują się przeciwko - jak nazywają go media - „Doktorowi Frankensteinowi”. Kontrowersyjny lekarz ma coraz więcej problemów z francuskim wymiarem sprawiedliwości.

 • Nie żyje popularny aktor komediowy Gene Wilder

  W wieku 83 lat zmarł amerykański aktor komediowy Gene Wilder, znany z pełnych temperamentu ról w komediach reżysera i scenarzysty Mela Brooksa - podała rodzina. Wilder był gwiazdą takich filmów Brooksa, jak: "Młody Frankenstein" czy "Płonące siodła".

 • Gene Wilder - popularny aktor komediowy nie żyje

  W wieku 83 lat zmarł amerykański aktor komediowy Gene Wilder, znany z pełnych temperamentu ról w komediach reżysera i scenarzysty Mela Brooksa - podała w poniedziałek rodzina. Był gwiazdą takich filmów Brooksa jak "Młody Frankenstein" czy "Płonące siodła".

Wideo na temat: frankenstein
 • Hofman o Nowoczesnej: Frankenstein może ożyć. Pamięć społeczna jest muchówkowa

  W internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM była mowa o kondycji sejmowej opozycji. Adam Hofman pytany, czy Nowoczesna może „ożyć”, odpowiedział, że „tak, może. Jak Frankenstein, ale może”. Tłumaczył, że Ryszard Petru szuka wyjścia z trudnej sytuacji „Od jakiegoś czasu zrozumiał, gdzie był błąd i nawet na tym polu próbuje (odbudować poparcie – red.) Pamięć społeczna jest muchówkowa” – ocenił