• Informacje na temat:

  franklin benjamin

Artykuły na temat: franklin benjamin
 • ...​Benjamin Franklin był jednym z założycieli Stanów Zjednoczonych. Był przede wszystkim politykiem, ale także uczonym i pisarzem, a w latach młodości - drukarzem. Przynależał do loży wolnomularskiej.

 • Dziś mija 300 lat od narodzin jednego z najwybitniejszych Amerykanów, polityka, uczonego, wynalazcy - Benjamina Franklina. Kolejną okazję do świętowania tych samych urodzin świat będzie miał... za 11 dni. Jak to możliwe?

 • ...1706 - urodził się Benjamin Franklin, polityk amerykański, współtwórca niepodległych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, fizyk i filozof. Zmarł 17...

 • Dziś mija 300 lat od narodzin jednego z najwybitniejszych Amerykanów, polityka, uczonego, wynalazcy - Benjamina Franklina. Kolejną okazję do świętowania tych samych urodzin świat będzie miał... za 11 dni. Jak to możliwe?

 • Bronisław i Anna Komorowscy z oficjalną wizytą w Izraelu i Autonomii Palestyńskiej

  Prezydent Bronisław Komorowski udaje się w niedzielę po południu z trzydniową wizytą do Izraela i Autonomii Palestyńskiej. Odwiedzi Jerozolimę, Tel Awiw i Betlejem. Spotka się z prezydentem Szimonem Peresem, premierem Benjaminem Netanjahu, a także prezydentem Mahmudem Abbasem.

 • Szanujemy czas i pieniądze, ale inaczej

  Czas to pieniądz - mawiał Benjamin Franklin. Ale najnowsze badania psychologów pokazują, że to nie zawsze prawda. Otóż – jak wskazują badania – inaczej podejmujemy decyzje o wydaniu na coś pieniędzy, a inaczej o zużyciu czasu.

 • Berlin: ​Strzelanina w szpitalu uniwersyteckim. Nie żyje lekarz

  Jak podają niemieckie media, napastnik postrzelił lekarza, a następnie popełnił samobójstwo. Świadkowie relacjonują, że usłyszeli strzały na czwartym piętrze szpitala im. Benjamina Franklina. Niewiele później do placówki wbiegli policjanci. Ewakuowano personel, gości i część pacjentów. Policja w Berlinie podała, że sprawcą był rozwścieczony pacjent. Funkcjonariusze potwierdzili samobójstwo...

 • Papież: Miłość jest radością, jest „fabryką nadziei”

  ...pogodzenia się. Podczas czuwania w Benjamin Franklin Parkway, przeplatanego świadectwami rodzin z całego świata, w tym z Ukrainy, Argentyny, Jordanii i Australii, wystąpili królowa muzyki soul Aretha Franklin i tenor Andrea Bocelli. (j.)

 • Dobiega końca wizyta papieża Franciszka w USA

  ...kończyć dnia bez pogodzenia się.   Podczas czuwania w Benjamin Franklin Parkway, przeplatanego świadectwami rodzin z całego świata, w tym z Ukrainy, Argentyny, Jordanii i Australii, wystąpili królowa muzyki soul Aretha Franklin i tenor Andrea Bocelli.   Spotkanie w Filadelfii pod przewodnictwem papieża Franciszka jest uważane za swoiste wprowadzenie do synodu biskupów na temat rodziny...

 • Zmiana czasu. To już w ten weekend!

  Benjamin Franklin, to pionierami we wdrożeniu zmiany czasu byli Niemcy. Podczas I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 r., przesunęli wskazówki zegara o godzinę w przód, a 1 października 1916 r. o godzinę...