• Informacje na temat:

  frankowie

Artykuły na temat: frankowie
 • Państwo Franków

  "Czy państwo powinno pomóc frankowiczom?" - pytają rządzący politycy i telewizyjne autorytety. Łatwa do przewidzenia odpowiedź brzmi: "Nie!". Dlaczego podatnicy mieliby łożyć na grupę nierozważnych i przeważnie ponadprzeciętnie zarabiających ryzykantów? Sęk w tym, że pytanie jest źle postawione. Powinno brzmieć raczej: "Czy w większości zagraniczne banki powinny w Polsce zrezygnować z części zysków, aby ulżyć frankowiczom?"

 • Protest zadłużonych we frankach w Warszawie

  Dzisiaj w Warszawie będą protestowały osoby zadłużone we frankach szwajcarskich. Organizatorem demonstracji jest stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu.

 • Kredyty we frankach pod lupą ABW

  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdza, dlaczego i na jakich warunkach banki udzielały kredytów we frankach szwajcarskich. Agenci zbierają w bankach wzory umów i dokumenty.

 • NBP jednak pomoże w przewalutowaniu franków?

  Narodowy Bank Polski może zostać poproszony o pomoc finansową, przy rozwiązywaniu problemu kredytów hipotecznych we franku szwajcarskim. Wbrew wtorkowym zapewnieniom prezydenckich ekspertów, kancelaria Andrzeja Dudy nadal rozważa zaangażowanie w cały proces NBP – ustalili dziennikarze RMF FM. Trzy dni temu słyszeliśmy zapewnienie, że udział Narodowego Banku Polskiego w całą operację nie jest brany pod uwagę.

 • Słowenia: Sąd unieważnił kredyt we frankach szwajcarskich. "To przełomowa decyzja"

  ​Sąd w Słowenii unieważnił kredyt hipoteczny zaciągnięty we frankach szwajcarskich, ponieważ kredytobiorca nie został poinformowany o wysokim ryzyku takiej umowy kredytowej. Poinformowali o tym w piątek prawnicy kredytobiorcy.

 • Porwali córkę konwojenta. Ojciec oddał bandytom 30 mln franków

  Francuscy i szwajcarscy policjanci poszukują gangsterów, którzy zrabowali około 30 milionów franków szwajcarskich porywając córkę pracownika firmy konwojenckiej. Po otrzymaniu pieniędzy sprawcy uwolnili młodą kobietę i uciekli.

 • Mówi o nim cały świat. Na co cierpi Franek Trzęsowski?

  O jego historii dowiedział się cały świat, kiedy Robert Lewandowski postanowił, że to 7-letni Franek Trzęsowski wyprowadzi go na mecz eliminacji mistrzostw świata z Czarnogórą. Na co cierpi chłopczyk?

 • Rumuński TK podjął decyzję o ustawie dot. kredytów we frankach

  Trybunał Konstytucyjny Rumunii uznał we wtorek za niezgodną z konstytucją ustawę, która pozwalała dłużnikom mającym kredyty we frankach szwajcarskich na ich przewalutowanie po kursie sprzed wzmocnienia tej waluty.

 • Kurs franka szwajcarskiego najniższy od lat. Wiemy, ile kosztowałoby przewalutowanie kredytu

  ​Najniższy od 3 lat kurs franka szwajcarskiego może zachęcać do przewalutowania kredytów na złotowe. Dziś frank kosztuje tylko 3 złote 52 grosze, czyli o 60 groszy mniej, niż rok temu. Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda, wraz z analitykami, policzył ile takie przewalutowanie mogłoby kosztować.

 • Zmarła Barbara Sinatra, czwarta żona piosenkarza Franka Sinatry

  ​W swym domu w Kalifornii zmarła Barbara Sinatra, czwarta i ostatnia żona legendarnego piosenkarza Franka Sinatry. W młodości modelka i tancerka z Las Vegas, większość życia poświęciła dobroczynności i pracy na rzecz dzieci. Miała 90 lat.

Zdjęcia na temat: frankowie
Wideo na temat: frankowie
 • Co z tym frankiem?

  Rynek nieruchomości również padł ofiarą drogiego franka szwajcarskiego. Ceny mieszkań będą rosły - tak przynajmniej twierdzi część ekspertów. W poniedziałkowym cyklu Twoje Pieniądze sprawdzamy jak wysoki kurs szwajcarskiej waluty może odbić się na rynku sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

 • "Franek wchodził do namiotu z napisem "autyzm" i pociągnęliśmy go za nogę"

  "Im dziecko jest wcześniej zdiagnozowane, im te wady i zaburzenia są wcześniej wykryte, tym łatwiej zacząć działać, zanim one się w pełni rozwiną" - mówi Joanna Piwowońska, mama 4-letniego Franka, u którego w wieku 16 miesięcy zdiagnozowano autyzm. "Ja to tak nazywam, że Franek wchodził do namiotu z napisem "autyzm" i pociągnęliśmy go za nogę, która jeszcze gdzieś tam została i dzięki tej wczesnej i bardzo intensywnej interwencji właściwie od początku jego życia bardzo dużo nam się udało już...

 • Co z tym frankiem? Krzysztof Berenda zaprasza na poniedziałkowy cykl Twoje Pieniądze

  Chcesz obniżyć ratę kredytu we frankach szwajcarskich? Jest to możliwe. W poniedziałek od rana w Faktach RMF FM zajmiemy się problemami osób spłacających kredyty hipoteczne w tej walucie. Sprawdzimy m.in. ile w kolejnych miesiącach będzie kosztował frank i czy grozi nam wyraźny wzrost rat.

Dyskusje na temat: frankowie