• Informacje na temat:

  fronda

Artykuły na temat: fronda
 • Białoruska prasa o rządzie PiS: Polska fronda w UE

  O „polskiej frondzie” w Unii Europejskiej pisze w piątek organ administracji prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki „SB. Biełaruś Siegodnia” w artykule o polityce Prawa i Sprawiedliwości po zwycięstwie wyborczym w Polsce.

 • Redaktor naczelny portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski przeprosił za sugestie, że Bronisław Geremek mógł być współpracownikiem SB.

 • Po publikacji o Geremku portal Fronda.pl przeprasza

  Redaktor naczelny portalu Fronda.pl Tomasz Terlikowski przeprosił za sugestie, że Bronisław Geremek mógł być współpracownikiem SB. " Po dokładnym sprawdzeniu sprawy i dalszych konsultacjach, pozostaje nam tylko wycofać się ze sformułowanych podejrzeń. I powiedzieć jasno i wyraźnie, że przepraszamy " - napisał Terlikowski.

 • Ks. Małkowski: Przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej

  ...- Przynależności do KOD-u nie da się pogodzić z praktyką wiary katolickiej, z przyjmowaniem Komunii Świętej – powiedział w wywiadzie dla portalu Fronda ks. Stanisław Małkowski. Warszawska kuria zastrzega, że nie można tej wypowiedzi traktować jako oficjalnego stanowiska Kościoła. - To prywatne zdanie księdza - mówi Interii jej rzecznik ks. Przemysław Śliwiński.

 • Pierwszy raz w polskiej historii politycznej kobieta stanie przeciwko kobiecie

  PiS może sporo zyskać, wysuwając na stanowisko premiera kobietę, i stawiając na wyborców centrowych; w ostatnich wyborach próba pozyskania wyborców radykalnych się nie powiodła - powiedział PAP redaktor naczelny kwartalnika "Fronda Lux", Mateusz Matyszkowicz.

 • ​Matyszkowicz: Debata wzmocni obie dominujące partie, ale ze wskazaniem na PiS

  Debata premier Ewy Kopacz z Beatą Szydło wzmocni obie dominujące partie, ale ze wskazaniem na PiS - uważa redaktor naczelny kwartalnika "Fronda LUX" Mateusz Matyszkowicz. Jego zdaniem taki wynik zwiększa szanse na samodzielne rządy tego ugrupowania po wyborach.

 • Z Markiem Horodniczym, redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda", o przekazywaniu religijnych wartości za pomocą narzędzi popkultury, rozmawia Michał Bondyra...

 • Katolicy chcą bojkotować sieć IKEA

  Szwedzkie media zajęły się akcją podjętą na stronie internetowej polskiego kwartalnika "Fronda", wzywającego do bojkotu sklepów IKEA. Jako pierwsza doniósł o tym w środę dziennik "Svenska Dagbladet" zamieszczając tekst pt. "Katolicy chcą bojkotować IKEA w Polsce".

 • Janusz Korwin-Mikke: Dwa bratanki

  Na Węgrzech trwa fronda, co nasze media tuszują jak mogą - zupełnie jak w 1956. Tuszują - bo boją się, że ktoś może wpaść na pomysł domagania się, by odeszli wszyscy ci, którzy siedzieli przy Okrągłym Stole. I oszukują nas już nie dwa lata (jak kłamał premier Węgier), lecz 17, 60 czy 80 lat!

 • Ślad współpracy Geremka z SB

  W latach 60. Bronisław Geremek był tajnym współpracownikiem SB - wynika z dokumentu opublikowanego w Internecie przez portal Fronda.pl, na który powołuje się "Nasz Dziennik".

Dyskusje na temat: fronda