• Informacje na temat:

  front jedności narodu

Artykuły na temat: front jedności narodu
 • Szef Pentagonu mówił o tym w wystąpieniu w waszyngtońskim Żydowskim Instytucie Problemów Bezpieczeństwa Narodowego. Organizacja ta zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa oraz współpracy między USA a Izraelem. - Tylko zjednoczony front narodów zdoła wywrzeć wystarczającą presję, by skłonić Iran do porzucenia atomowych ambicji, które są źródłem niepokoju w regionie (Bliskiego Wschodu...

 • ​Tygodnik "Przegląd": Etiopska euforia

  Zaledwie cztery miesiące po objęciu stanowiska szefa Rady Ministrów Etiopczycy dostrzegli w Abiym Ahmedzie nowego zbawiciela narodu. Udało mu się bowiem coś, co wydawało się niemożliwe - w lipcu nowy(...) o jedności Etiopii i Erytrei. 29-letni Chamola nie widział matki od 11 lat. - Wolała zostać w Asmarze, ja nie wytrzymałem i uciekłem do Addis Abeby. Dopiero tydzień temu mama wreszcie mogła mnie odwiedzić...

 • Gates: Sprawa Iranu wymaga jedności; „wszelkie opcje” możliwe

  Tylko zjednoczony front narodów zdoła wywrzeć wystarczającą presję, by skłonić Iran do porzucenia atomowych ambicji, które są źródłem niepokoju w regionie - oznajmił szef Pentagonu. Chodzi o program wzbogacania uranu, który Teheran rozwija - jak twierdzi, w celach cywilnych. Zachód uważa, że program w istocie zmierza do budowy broni jądrowej. Na Iran trzeba wywierać naciski dyplomatyczne...

 • Donald Tusk rozciągnął politycznie Platformę tak bardzo, że zaczyna mu ona coraz bardziej pękać i się pruć. Powodzenie eksperymentu, jakim jest tworzenie z partii frontu jedności narodu, wydaje się dziś mocno zagrożone.

 • Prucie się Platformy

  Donald Tusk rozciągnął politycznie Platformę tak bardzo, że zaczyna mu ona coraz bardziej pękać i się pruć. Powodzenie eksperymentu, jakim jest tworzenie z partii frontu jedności narodu, wydaje się dziś mocno zagrożone.

 • Beata Szydło: Polska ma obowiązek stać na straży solidarności i równych praw państw Europy

  Westerplatte to miejsce wyjątkowe dla każdego Polaka; to symbol niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu polskiego narodu - powiedziała premier Beata Szydło podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O Westerplatte trzeba mówić dzisiaj głośno - dodała.

 • Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zażądała w sobotę dymisji ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve'a, którego oskarżyła o nieskuteczną walkę z terroryzmem we Francji. To reakcja na czwartkowy zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby.

 • Premier: Staliśmy po właściwej stronie, mamy czyste sumienie

  ..."Westerplatte to miejsce wyjątkowe dla każdego Polaka. To symbol niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu polskiego narodu" - powiedziała na Westerplatte premier Beata Szydło podczas piątkowych obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "O Westerplatte trzeba mówić dzisiaj głośno" - dodała.

 • "Szydło przeżyje w Strasburgu szok". Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim

  ...przekonania dominują w europarlamencie" - przypomina ekspert. Jego zdaniem, największe grupy polityczne utworzą wspólny front przeciwko polskiej premier.

 • "Rosja dla Rosjan!" - ultranacjonaliści manifestowali w Moskwie

  Ponad pięć tysięcy sympatyków skrajnej prawicy manifestowało w Moskwie z okazji Dnia Jedności Narodowej. Była to największa taka demonstracja od lat. Krzyczano "Rosja dla Rosjan" i "Prawosławie albo śmierć".