• Informacje na temat:

  front jedności narodu

Artykuły na temat: front jedności narodu
 • Szef Pentagonu mówił o tym w wystąpieniu w waszyngtońskim Żydowskim Instytucie Problemów Bezpieczeństwa Narodowego. Organizacja ta zajmuje się kwestiami bezpieczeństwa oraz współpracy między USA a Izraelem. - Tylko zjednoczony front narodów zdoła wywrzeć wystarczającą presję, by skłonić Iran do porzucenia atomowych ambicji, które są źródłem niepokoju w regionie (Bliskiego Wschodu...

 • Gates: Sprawa Iranu wymaga jedności; „wszelkie opcje” możliwe

  Tylko zjednoczony front narodów zdoła wywrzeć wystarczającą presję, by skłonić Iran do porzucenia atomowych ambicji, które są źródłem niepokoju w regionie - oznajmił szef Pentagonu. Chodzi o program wzbogacania uranu, który Teheran rozwija - jak twierdzi, w celach cywilnych. Zachód uważa, że program w istocie zmierza do budowy broni jądrowej. Na Iran trzeba wywierać naciski dyplomatyczne...

 • Donald Tusk rozciągnął politycznie Platformę tak bardzo, że zaczyna mu ona coraz bardziej pękać i się pruć. Powodzenie eksperymentu, jakim jest tworzenie z partii frontu jedności narodu, wydaje się dziś mocno zagrożone.

 • Prucie się Platformy

  Donald Tusk rozciągnął politycznie Platformę tak bardzo, że zaczyna mu ona coraz bardziej pękać i się pruć. Powodzenie eksperymentu, jakim jest tworzenie z partii frontu jedności narodu, wydaje się dziś mocno zagrożone.

 • Beata Szydło: Polska ma obowiązek stać na straży solidarności i równych praw państw Europy

  Westerplatte to miejsce wyjątkowe dla każdego Polaka; to symbol niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu polskiego narodu - powiedziała premier Beata Szydło podczas obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. O Westerplatte trzeba mówić dzisiaj głośno - dodała.

 • Rząd nie radzi sobie w walce z terroryzmem?

  Szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen zażądała w sobotę dymisji ministra spraw wewnętrznych Bernarda Cazeneuve'a, którego oskarżyła o nieskuteczną walkę z terroryzmem we Francji. To reakcja na czwartkowy zamach w Nicei, w którym zginęły 84 osoby.

 • Premier: Staliśmy po właściwej stronie, mamy czyste sumienie

  ..."Westerplatte to miejsce wyjątkowe dla każdego Polaka. To symbol niezłomności, bohaterstwa i patriotyzmu polskiego narodu" - powiedziała na Westerplatte premier Beata Szydło podczas piątkowych obchodów 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. "O Westerplatte trzeba mówić dzisiaj głośno" - dodała.

 • "Szydło przeżyje w Strasburgu szok". Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim

  ...przekonania dominują w europarlamencie" - przypomina ekspert. Jego zdaniem, największe grupy polityczne utworzą wspólny front przeciwko polskiej premier.

 • "Rosja dla Rosjan!" - ultranacjonaliści manifestowali w Moskwie

  Ponad pięć tysięcy sympatyków skrajnej prawicy manifestowało w Moskwie z okazji Dnia Jedności Narodowej. Była to największa taka demonstracja od lat. Krzyczano "Rosja dla Rosjan" i "Prawosławie albo śmierć".

 • Pani premier kończy, pani premier zaczyna

  ...mniejszym stopniu podążają za frontem jedności przekazu, prezentowanego w znacznej części mediów głównego nurtu. Wyborcy centrowi, o których toczono walkę, nie uwierzyli, że Bronisław Komorowski ma(...) dziennikarze etykietowani do tej pory jako prawicowi, którym najwyraźniej rzeczywiście zależy. Dotychczasowy "front jedności przekazu" sporów nie toczy. On wie, boi się i przestrzega. Popadł w swoisty umysłowy...

Dyskusje na temat: front jedności narodu