• Informacje na temat:

  front wschodni

Artykuły na temat: front wschodni
 • Kolejne ofiary na ukraińskim froncie wschodnim

  Co najmniej trzech ukraińskich żołnierzy zginęło, a kolejnych czterech zostało rannych podczas ataku prorosyjskich bojówek na posterunek pod Słowiańskiem. Wczoraj zawieszenie broni separatystów z władzami w Kijowie przedłużono do poniedziałku.

 • Otwarto nowy front przeciw dżihadystom w Mosulu

  Irackie wojsko otworzyło w czwartek nowy front w walce o wyzwolenie z rąk terrorystów z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS) miasta Mosul na północy Iraku i napiera na siły dżihadystów od północnego zachodu - poinformował wojskowy dowódca, cytowany przez agencję Reutera.

 • W województwie małopolskim dobiegają końca prace nad przygotowaniem infrastruktury dla powstającego ponadregionalnego Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Szlak otwarty zostanie za trzy lata, w 100. rocznicę wybuchu wojny.

 • Województwo małopolskie przystąpiło do prac na swoim odcinku Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Połączy on muzea, pola bitew, wojenne cmentarze, twierdze i zachowane okopy na terenie ośmiu województw.

 • Kielecki oddział PTTK przeprowadzi w regionie świętokrzyskim inwentaryzację Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej na Ziemiach Polskich, który ma prowadzić przez osiem województw. Prace na odcinku świętokrzyskim zostaną wykonane na zlecenie zarządu województwa.

 • Pierwszy etap tworzenia małopolskiego odcinka Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej otrzymał unijne dofinansowanie w wysokości ponad 5,5 mln zł. Środki posłużą do wytyczenia pętli tematycznych w gminach pow. gorlickiego i tarnowskiego oraz gminie Klucze.

 • Iracka armia otworzyła nowy front przeciwko Państwu Islamskiemu w Mosulu

  Irackie wojsko otworzyło nowy front w walce o wyzwolenie z rąk bojowników Państwa Islamskiego miasta Mosul na północy Iraku i napiera na siły dżihadystów od północnego zachodu - poinformował wojskowy dowódca, cytowany przez agencję Reutera.

 • Premier Ukrainy: Toczymy wojnę na dwóch frontach

  Ukraina prowadzi wojnę na dwóch frontach: na wschodzie kraju z tysiącami rosyjskich żołnierzy oraz przeciwko radzieckiej spuściźnie, której wyrazem jest wszechobecna korupcja - ocenił premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk na łamach dziennika "Washington Post".

 • Front nad Polską: Ostrzeżenia przed zamieciami śnieżnymi i silnym wiatrem

  Napływający do Polski front atmosferyczny przyniósł duże zmiany w pogodzie. Wartości na termometrach wyraźnie wzrosły i w wielu regionach pojawiły się obfite opady śniegu. IMGW ostrzega, że lokalnie m.in na Podkarpaciu, spodziewane są zawieje i zamiecie śnieżne. Z kolei dla strefy brzegowej wydano ostrzeżenie przed sztormem. Dokuczy też silny wiatr osiągający w porywach nawet do 120-140

 • Syria: Ponad 900 cywilów zginęło we Wschodniej Gucie

  Od 18 lutego, kiedy syryjskie siły rządowe rozpoczęły ofensywę we Wschodniej Gucie, rebelianckiej enklawie koło Damaszku, zginęło ponad 900 cywilów, w tym 188 dzieci - poinformowało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Zdjęcia na temat: front wschodni