• Informacje na temat:

  fryderyk iii

Artykuły na temat: fryderyk iii
 • "Fryderyk Chopin" dokończy przerwany rejs

  ...w działalność wolontariacką, po przejściu eliminacji finałowych nagrodzeni zostaną rejsem na pokładzie żaglowca "Fryderyk Chopin" w 2012 roku. 17 września ze szczecińskiego portu wyruszy na Martynikę grupa młodzieży z poprzedniej edycji "Szkoły pod Żaglami". 29 października 2010 r. rejs został przerwany przez potężny sztorm, który złamał oba maszty żaglowca. W czerwcu "Fryderyk Chopin" został...

 • III Zamojskie Muzykalia

  ..."Chopin w Zamościu"- pod takim hasłem odbędą się w Zamościu w dniach 21 - 23 maja III Zamojskie Muzykalia.

 • Żaglowiec "Fryderyk Chopin" wyruszył w przerwany rejs

  Na pokładzie żaglowca "Fryderyk Chopin" wypłynęli w sobotę ze Szczecina w rejs uczniowie zeszłorocznej "Szkoły pod żaglami", których podróż przerwał wtedy sztorm, łamiąc oba maszty jednostki. Żaglowiec płynie na Karaiby.

 • Rozpoczął się XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

  W zasadzie odbędą się trzy koncerty inauguracyjne - zaznaczył Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, który jest organizatorem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego(...). Tego wieczoru został też wykonany Polonez na orkiestrę symfoniczną Krzysztofa Pendereckiego - utwór zamówiony przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina dla uświetnienia inauguracji. 2 października...

 • Zapisane w formacie blu-ray "Pieśni" Fryderyka Chopina zaprezentowano w środę w Warszawie. Nagrania wykonanych przez sopranistkę Ewę Iżykowską pieśni dokonano podczas koncertu w Konserwatorium Paryskim, w którym kiedyś występował Chopin.

 • III Międzynarodowy Kongres Chopinologiczny

  W III Międzynarodowym Kongresie Chopinologicznym, który we czwartek rozpoczął się na Uniwersytecie Warszawskim, bierze udział ponad 100 naukowców z całego świata. Temat pięciodniowej imprezy to "Idee-inspiracje-odziaływania".

 • Narty Justyny Kowalczyk, statuetka Fryderyka przyznana Henrykowi Mikołajowi Góreckiemu oraz obrazy uznanych twórców zostaną zlicytowane podczas III Balu Charytatywnego Wojewody Śląskiego, który odbędzie się 18 lutego w Katowicach.

 • Rybkowskiego, Stanisława Anioła w serialu "Alternatywy 4" w reż. Stanisława Barei oraz Fryderyka Haendla w spektaklu Teatru TVP "Kolacja na cztery ręce" Paula Barza w reż. Kazimierza Kutza.

 • Marcin Koziak i Paweł Wakarecy znaleźli się w III etapie XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Nazwiska 20 zakwalifikowanych do III etapu pianistów ogłoszono w środę w nocy w Warszawie.

 • Żaglowiec "Fryderyk Chopin" wyruszył w przerwany rejs

  Żaglowiec "Fryderyk Chopin" wyruszył w przerwany rejs na Karaiby. Na pokładzie jest około 30 gimnazjalistów. W październiku ubiegłego roku wyprawę uczniów "Szkoły pod żaglami" przewał sztorm, łamiąc oba maszty.

Dyskusje na temat: fryderyk iii
 • Re: Amerykański generał krytykuje pomysł stałej bazy wojsk USA w Polsce

  Generał porucznik Fryderyk Benjamin "Ben" Hodges III [1] (ur. 16 kwietnia 1958

 • Re: Czego KE oczekuje od Polski? Nowe zalecenia

  III RP to tylko fasada. W rzeczywistości jesteśy pod kolejnymi zaborami. Historia się powtarza, rękoma polskich sprzedawczyków po raz kolejny oddaliśmy Polskę w obce ręce. Obecna walka Rządu to to sama rozpaczliwa próba przetrwania narodu jak to już zdażyło się w Warszawskim Księstwie.

 • Re: Ukraina: Zdewastowano polską tablicę

  Tyle tylko , że Fryderyk Wielki , nie urodził się koło Szczecina w odróżnieniu od Jana III Sobieskiego , który akurat urodził się k / Lwowa . Niby nic a robi różnicę !

 • Re: Nycz: Kościół nie może stać się niewolnikiem żadnej partii

  Sojusz tronu i ołtarza polega na tym, że albo tron służy ołtarzowi , albo ołtarz tronowi. Jak nie ma Innocentego III, to jest Fryderyk I Hohenstauf albo Jarosław Koczyński

 • Re: Manifestacja KOD w Warszawie. Figura Zygmunta III Wazy w koszulce "Konstytucja"

  CAŁKOWITA PRAWDA: Przez cały wiek XVIII Rosjanie prowadzili przeciw Polakom długofalową akcję rozpoznawczą, dywersyjną i rozkładową. Posiadali w elitach Rzeczypospolitej licznych agentów, którzy(...). W XVIII wieku Rosjanie nie żałowali też pieniędzy, by urabiać zachodnią opinię publiczną przeciw Polsce. Ich agentami wpływu stali się najbardziej opiniotwórczy wówczas myśliciele europejscy na czele

 • Re: "Tagesspiegel": Polska nie jest partnerem drugiej kategorii

  czy wiecie że.Fryderyk II panujący w latach 1740-1786 król Prus i Elektor Brandenburgii zapisał się w pamięci mieszkańców swego kraju jako Wielki. Jak to często bywa w historii, punkt widzenia zależy od strony granicy, z której analizuje się postać. W dziejach Rzeczpospolitej był z pewnością szkodnikiem, na krzywdzie sąsiada budującym potęgę swego kraju. Fryderyk od początku swego panowania

 • Re: Prezes czeskiego Sądu Konstytucyjnego o TK: To wstrząsające

  Dobrze byloby, zeby porzadek prawny w Polsce byl lepiej chroniony przez Unioe. Mial racje Fryderyk III Pruski mowiac o Polakach, ze nie zasluguja na wlasne panstwo, gdyz nie potrafia sie rzadzic we wlasnym kraju.

 • Re: Morawiecki dla "Politico" o zagrożeniu ze strony Rosji

  "leży od wieków między dwoma Śmiertelnymi Wrogami" Piotr Ulryk von Holstein-Gottorp z Pruskiej dynastii Oldenburg - późniejszy car Rosji Piotr III. Urodzona 2 maja 1729 w Szczecinie jako Zofia Fryderyka Augusta, niem. Sophie Friederike Auguste zu Anhalt-Zerbst-Dornburg to późniejsza caryca Rosji - Katarzyna II. To król Pruski Fryderyk II - Wielki swoją zręczną, ale bezwzględną i konsekwentną

 • Re: Jarosław Kaczyński: Dla mojego brata najważniejsza była Polska

  A ile mają wielcy Polacy Pomników w Polsce Np Maria Skłodowska-Curie , Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Jan III Sobieski, Jagiełło, Kazimierz Wielki , Mieszko I i wielu innych, to obraza dla tych ludzi zeby ktoś kto zginał w katastrofie był wyżej od tych co dla Polski zrobili bardzo wiele.

 • Re: Manifestacja przed domem Władysława Frasyniuka

  tak jak Jan III Sobieski. I Adam Mieckiewicz tez nie byl Polakiem. Maria Skłodowska-Curie wyjechala z Polska i tak samo Fryderyk Chopin. A kto wtedy jest prawdziwy Polak? Tylko ten, ktory wybral PiS? To troche malo, bo tylko 38% tych, ktory chodzili do wybory wybrali PiS, 62% nie.