• Informacje na temat:

  fryderyk ix

Artykuły na temat: fryderyk ix
 • Fryderyki 2019. Dawid Podsiadło triumfował

  Dawid Podsiadło zdobył najwięcej statuetek Fryderyków podczas gali jazzu i muzyki rozrywkowej najważniejszej polskiej nagrody muzycznej w Katowicach.

 • Znamy nominowanych do Fryderyków

  Wokalistka Kora, jazzman Michał Urbaniak i śpiewak Bernard Ładysz dostaną Złote Fryderyki za całokształt twórczości. W tym roku o nagrody polskiej Akademii Fonograficznej powalczą m.in Ania Dąbrowska, Stanisława Celińska, Dawid Podsiadło, Zbigniew Wodecki oraz zespół Mitch&Mitch oraz Taco Hemingway. W tym roku będą dwie gale rozdania Fryderyków: 20 kwietnia w kategorii muzyki rozrywkowej...

 • Fryderyki 2018: Daria Zawiałow i Kortez wśród nominowanych

  Zbigniew Wodecki, Andrzej Dąbrowski i Agnieszka Duczmal - to twórcy uhonorowani w tym roku Złotymi Fryderykami za szczególnie zasługi dla kultury muzycznej. Najwięcej nominacji do Fryderyków zdobyła Daria Zawiałow. O statuetki powalczą też m.in. Ania Dąbrowska i Kortez.

 • Złote Fryderyki dla Jacka Kaspszyka i Wandy Warskiej

  Jeden z najwybitniejszych polskich dyrygentów Jacek Kaspszyk oraz wybitna pieśniarka i poetka, dama polskiego jazzu Wanda Warska zostali wyróżnieni Złotymi Fryderykami podczas gali muzyki poważnej tej najważniejszej polskiej nagrody muzycznej.

 • Fryderyki rozdane!

  Daria Zawiałow oraz zespół HEY otrzymali Fryderyki - nagrody Akademii Fonograficznej. Podczas wtorkowej gali w Teatrze Polskim w Warszawie muzycy odebrali statuetki w kategorii muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za całokształt pracy artystycznej uhonorowano Andrzeja Dąbrowskiego i śp. Zbigniewa Wodeckiego.

 • Wśród najbardziej utytułowanych laureatów 15. edycji nagród muzycznych Fryderyk 2009, której uroczysta gala odbyła się w poniedziałek w Warszawie znaleźli się zespół Coma i jego lider Piotr Rogucki, formacja Czesław Śpiewa, Maria Peszek i Katarzyna Nosowska.

 • Zaplanowana na 19 kwietnia gala Fryderyków, podczas której wręczane są Nagrody Akademii Fonograficznej, została odwołana z powodu żałoby narodowej. Tego dnia odbędzie się koncert "Fryderyki 2010. Artyści w hołdzie ofiarom katastrofy lotniczej w Smoleńsku".

 • Fryderyki 2013 zostały rozdane

  Dwa Fryderyki dla Meli Koteluk - za debiut roku i dla artystki roku. Piosenkarka jest największą zwyciężczynią tegorocznych nagród polskiego przemysłu fonograficznego.

 • Pierwsi laureaci Fryderyków 2011

  Wokalista Kuba Badach, zespół Tres.B i Monika Brodka to pierwsi laureaci tegorocznej nagrody Fryderyk 2011. Gala rozdania nagród muzycznych odbywa się w warszawskim Centrum Artystycznym "Fabryka Trzciny".

 • Nominacje do Fryderyków 2011

  Ogłoszono nominacje do tegorocznych nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2011 w kategoriach muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Dziewięć nominacji zdobyła Monika Brodka, siedem Czesław Mozil, a sześć Acid Drinkers. Wręczenie nagród odbędzie się 9 maja.

Zdjęcia na temat: fryderyk ix
Wideo na temat: fryderyk ix
 • Twoje Miasto w RMF FM: W tym dworze mieszkała młodzieńcza miłość Fryderyka Chopina

  W modrzewiowym dworku w Skierniewicach przez ostatnie 10 lat swojego życia mieszkała Konstancja Gładkowska, która była młodzieńczą miłością Fryderyka Chopina. Budynek, gdzie dziś mieści się Izba(...) się śpiewu. Podobno Fryderyk kochał Konstancję, a ona nie odwzajemniała jego uczuć. Jednak w dniu pożegnania Chopina, który wyjeżdżał z kraju, Konstancja zaśpiewała dla niego arię z "Pani Jeziora

 • „Fryderyk Chopin” powrócił do Polski

  Żaglowiec STS „Fryderyk Chopin” zakończył w Gdyni swój trzymiesięczny rejs po Europie. Był to element kampanii promującej Polskę za granicą. Statek rozpoczął rejs w połowie czerwca w Szczecinie i od tego czasu odwiedził kilkanaście portów w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Danii i Szwecji. W każdym z portów, do którego zawijała jednostka, załoga organizowała koncerty czy

Dyskusje na temat: fryderyk ix