• Informacje na temat:

  fryderyk wilhelm i

Artykuły na temat: fryderyk wilhelm i
 • Dzisiaj w Chorzowie odsłonięto pomnik von Redena. Hrabia Fryderyk Wilhelm von Reden był urzędnikiem w rządzie pruskiego cesarza Fryderyka Wilhelma II. Jak twierdzą historycy von Reden współtworzył przemysł na Śląsku.

 • ...1656 - elektor brandenburski Fryderyk Wilhelm Hohenzollern uznał się lennikiem Szwecji z Prus Książęcych, zrywając tym samym zależność lenną od Polski....

 • Królewskie wizyty w Tarnowskich Górach

  Przez stulecia do Tarnowskich Gór przyjeżdżali królowie. Wśród nich byli : Jan III Sobieski, August II Mocny, August III Sas. Bywali też władcy europejscy, między innymi król szwedzki Karol XII, car rosyjski Aleksander I, król pruski Fryderyk Wilhelm II. Dziś Fakty z Twojego Miasta goszczą w Tarnowskich Górach.

 • Szczecin: Niezwykłe odkrycie w budynku komendy

  Czarny orzeł na żółtym tle - takie niezwykły obraz odkryła ekipa remontowa podczas prac w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Malowidło na suficie przedstawia symbol króla Prus Fryderyka Wilhelma I Pruskiego.

 • Narysowany przez Fryderyka Chopina portret Samuela Lindego - dyrektora liceum, w którym uczył się kompozytor - można zobaczyć na wystawie "Fryderyk Chopin i Kolbergowie. Wspomnienia i inspiracje", prezentowanej w Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

 • "Nosferatu-Symfonia grozy" - będzie strasznie!

  W piątek 21 września 2007 o godz. 19:00 na wrocławskiej Wyspie Słodowej odbędzie się projekcja jednego z najsłynniejszych obrazów kina niemego, czyli "Nosferatu - Symfonia grozy" w reżyserii Friedricha Wilhelma Murnaua.

 • Joseph Goebbels - minister propagandy Trzeciej Rzeszy znalazł się w prospekcie reklamowym Uniwersytetu Fryderyka Wilhelma w Bonn. Uczenia umieściła jego zdjęcie wśród znanych osób, które ukończyły szkołę. Portret Goebbelsa, znajduje się również w książce zachęcającej do studiowania na uniwersytecie.

 • Off Festival wkrótce w Katowicach

  Około 90 zespołów zaprezentuje się na pięciu scenach podczas Off Festivalu, który odbędzie się od 5 do 8 sierpnia w Katowicach. Oprócz różnorodnej muzyki na uczestników czekają projekty literackie, kinowy, a także poświęcony Fryderykowi Chopinowi.

 • Chopin na znaczkach pocztowych

  Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu w związku z tym, że rok 2010 został ogłoszony Rokiem Chopinowskim, przyłączyło się do obchodów i przygotowuje wystawę pt. "Fryderyk Chopin... sercem Polak, a talentem świata obywatel". Wystawa zostanie otwarta w piątek.

 • Zaledwie szesnaście lat miał Fryderyk Chopin, gdy po raz pierwszy zagrał publiczny koncert. Działo się to w Dusznikach-Zdroju, niewielkim miasteczku, w którym na pamiątkę tego wydarzenia odbywają się koncerty fortepianowe w najlepszych światowych wykonaniach.

Wideo na temat: fryderyk wilhelm i
 • Zamek Górków w Szamotułach

  Na początku XV wieku powstał prywatny zamek Nałęczów Szamotulskich. Niejaka Katarzyna Szamotulska wniosła go w wianie Andrzejowi Górce. Na przestrzeni wieków oprócz Górków rezydowali tu Gostyńscy, Rokossowscy, Korzobok-Łąccy czy Mycielscy. W XIX wieku budynek trafił do następcy pruskiego tronu Fryderyka Wilhelma, a w końcu do książęcego rodu Sachsen Coburg-Gotha (z tego rodu pochodzą obecna

Dyskusje na temat: fryderyk wilhelm i