• Informacje na temat:

  fu

Artykuły na temat: fu
 • Brytyjscy gwardziści będą się uczyć kung-fu

  ...​Brytyjscy królewscy gwardziści będą się uczyć kung fu - informują media. Obserwując żołnierzy podczas niedawnych manewrów, dowódcy doszli do wniosku, że na polu walki nie są wystarczająco agresywni. Zajęcia ze wschodniej sztuki walki mają im dodać ikry i poprawić żołnierski wizerunek. A ten najczęściej kojarzy się z wyprasowanym, czerwonym mundurem i potężną czapą z niedźwiedziego futra.

 • GIS ostrzega przed "Gumisiem" i "FU-F"

  Główny Inspektor Sanitarny opublikował ostrzeżenie przed niebezpiecznymi substancjami zawartymi w dopalaczach. "Użycie dopalacza z furanylfentanylem może doprowadzić do zgonu z powodu nagłego zatrzymania oddechu" - ostrzega GIS. Furanylfentanyl, obecny w takich dopalaczach jak np. "FU-F" i "Gumiś" został umieszczony na liście substancji psychoaktywnych niebezpiecznych dla zdrowia i życia...

 • Oto sobowtór legendarnego Bruce'a Lee. Zaskakuje umiejętnościami Kung Fu

  Abbas Alizada wyglądem przypomina legendarnego mistrza sztuk walki, Bruce'a Lee. Jego umiejętności robią olbrzymie wrażenie. "W mieście mówią na mnie "Afgański Bruce Lee". Gdy tylko ktoś tak mnie nazwie, jestem rozradowany. Afganistan jest bardzo niebezpiecznym miejscem dla znanych ludzi. Ja nie boję się śmierci. Jak Bóg da, to pożyję do 50-tki lub 70-tki" - powiedział Alizada.

 • Wszyscy są wojownikami kung-fu

  Gorączka kung-fu opanowuje Chiny. Najwięcej następców legendarnego Bruce'a Lee można spotkać na... szkolnych korytarzach.

 • "Kung Fu Panda 2" od dziś w kinach

  ..."Kung Fu Panda 2" to sequel nominowanej do Oscara animacji o pandzie Po, która opanowuje wschodnie sztuki walki. Tym razem Po, razem z grupą przyjaciół, będzie bronić Chin i adeptów kung fu przed złoczyńcą dysponującym niszczycielską bronią.

 • Potrafi trysnąć wodą z oka na odległość 1,7 metra

  Chiński mistrz Kung Fu Zhang Yilong nauczył się "starożytnej” sztuki pryskania płynami z oka. Specjalista sztuk walki z miasta Xinxiang, zaprezentował swoje wyjątkowe umiejętności podczas występu przed kamerami.

 • Chiny zmniejszają liczebność armii

  Chińskie wydatki na obronę wzrosną w br. o 7-8 proc., czyli najmniej od 5 lat a liczebność sił zbrojnych zmniejszy się o 300 tys. żołnierzy - poinformowała w piątek rzeczniczka parlamentu Chin Fu Ying. Analitycy wskazują, że odzwierciedla to słabnący wzrost gospodarki.

 • Stasi znała plany zamachów w Berlinie Zachodnim

  Wschodnioniemiecka służba bezpieczeństwa Stasi znała plany zamachów terrorystycznych w Berlinie Zachodnim - twierdzą naukowcy z Wolnego Uniwersytetu (FU).

 • Mnisi z Shaolin szukają PR-owców

  Mnisi z buddyjskiej świątyni Shaolin, gdzie 1500 lat temu miało powstać kung fu, poszukują dyrektora public relations i osoby do prowadzenia profili na portalach społecznościowych. Położony w górach prowincji Henan w środkowych Chinach starożytny klasztor zyskał ogólnoświatową sławę w drugiej połowie XX wieku, głównie dzięki filmom z gatunku kung-fu.

 • Prezentowali wschodnie sztuki walki

  W teatralnej scenerii Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku, odbył się pokaz Stowarzyszenia Przyjaciół Tradycyjnych Chińskich Sztuk Walki Kung Fu.

Zdjęcia na temat: fu