• Informacje na temat:

  fuad i

Artykuły na temat: fuad i
 • Fuad Twal zaapelował o odbudowę Strefy Gazy

  Łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Twal podczas pasterki w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus, domagał się odbudowy Strefy Gazy, zniszczonej w wyniku niedawnej ofensywy izraelskiej armii, i poprawy warunków życia jej mieszkańców.

 • ​Prezydent Iraku rozpoczął dwudniową wizytę w Polsce

  Od oficjalnego powitania na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę, prezydent Iraku Mohammed Fuad Masum Khader rozpoczął w poniedziałek przed południem dwudniową wizytę w Warszawie. Prezydenci mają rozmawiać m.in. o kwestiach bezpieczeństwa.

 • Prezydent Iraku w Polsce. Andrzej Duda: Wielkie uznanie dla irackiej armii

  ..."Z uznaniem obserwujemy działania władz Iraku i armii irackiej w przywracaniu pokoju oraz walce z terroryzmem" - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Prezydent Iraku Mohammed Fuad Masum Khader dziękował za "ogromny wkład" polskich żołnierzy w tej walce.

 • Syryjski politolog: Trump nie żartuje. To było ostrzeżenie dla wszystkich dyktatorów

  ..."Donald Trump chciał udowodnić światu, że nie żartuje, że z nim po prostu nie ma żartów" – tak atak USA na bazę lotniczą syryjskiego reżimu komentuje politolog Uniwersytetu Szczecińskiego Fuad Jomma, syryjski Kurd mieszkający w Polsce. Jego zdaniem, dzisiejszy atak był do przewidzenia. "Trump musiał jakoś pokazać swoją nową politykę wobec Bliskiego Wschodu" – mówił nam Jomma. "To było ostrzeżenie...

 • Izrael: Patriarcha Jerozolimy potępił ataki żydowskich ekstremistów

  Łaciński patriarcha Jerozolimy arcybiskup Fuad Twal potępił w niedzielę akty wandalizmu popełnione przez żydowskich ekstremistów, skierowane przeciwko muzułmanom, chrześcijanom i druzom w Izraelu.

 • Irak: Nowy premier będzie "chronić naród"

  Prezydent Iraku Fuad Massum powierzył wiceszefowi parlamentu Haiderowi al-Abadiemu obowiązki premiera. Z tej funkcji po dwóch kadencjach ustąpił Nurim al-Malikim. Nowy premier ma 30 dni na sformowanie gabinetu.

 • Prezydent Iraku apeluje o ataki lotnicze na Państwo Islamskie

  Prezydent Iraku Fuad Masum wezwał do pilnej interwencji z powietrza przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS), która opanowała znaczne obszary jego kraju. Od poniedziałku francuskie samoloty rozpoczną loty rozpoznawcze nad Irakiem.

 • Ekspert: Turcja nie dojrzała do niepodległego Kurdystanu

  ..."W interesie krajów zachodnich nie leży, aby Turcja atakowała pozycje kurdyjskie. Zwłaszcza, że to Kurdowie na północy Syrii i Iraku skutecznie przeciwstawiają się terrorowi Państwa Islamskiego" – uważa dr Fuad Jomma, politolog z Uniwersytetu Szczecińskiego i Kurd pochodzący z Syrii. Od soboty turecka armia ostrzeliwuje zarówno islamistów, jak i Kurdów. We wtorek zaogniającą się sytuacją zająć...

 • "200 tys. osób jest w armii Państwa Islamskiego"

  Armia Państwa Islamskiego liczy co najmniej 200 tys. ludzi - powiedział szef kancelarii prezydenta irackiego Kurdystanu Fuad Hussein w wywiadzie dla tygodnika "Independent on Sunday". "Mówimy o setkach tysięcy bojowników; dżihadyści mogą zmobilizować młodych Arabów na kontrolowanym przez siebie terytorium i prowadzić walkę równocześnie na kilku frontach" - zaznaczył Hussein.

 • Podróż papieża do Ziemi Świętej ma "wymiar polityczny", na czym będą chcieli zyskać Jordańczycy, Palestyńczycy i Izraelczycy - powiedział dziś agencji I.Media łaciński patriarcha Jerozolimy Fuad Twal. Wyraził entuzjazm z powodu majowej wizyty Franciszka.

Dyskusje na temat: fuad i