• Informacje na temat:

  fundamentalizm

Artykuły na temat: fundamentalizm
 • Bronisław Komorowski: Nie będzie zgody na głupotę i fundamentalizm

  ...„10 maja wybierzmy zgodę i bezpieczeństwo, bądźmy tego dnia razem, bo razem wygramy te wybory" - apelował na konwencji podsumowującej kampanię wyborczą ubiegający się o reelekcję prezydent Bronisław Komorowski. „Nie będzie zgody na głupotę, fundamentalizm, nieodpowiedzialne rzucanie obietnic, psucie państwa polskiego, na odbieranie satysfakcji z osiągnięć Polski na 25-letniej drodze naszej...

 • ​Le Pen: Obronię Francję przed islamskim fundamentalizmem

  Kandydatka antyunjinego i antyimigracyjnego Frontu Narodowego (FN) w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen zapewniła swoich zwolenników, że w razie wygranej obroni ich zarówno przed islamskim fundamentalizmem, jak i globalizacją.

 • Egzegeza biblijna oraz "analiza historyczna i literacka" są dla Kościoła "koniecznym zadaniem" i sposobem na to, by uniknąć "popadania w fundamentalizm" - głosi orędzie końcowe synodu biskupów w Watykanie na temat Słowa Bożego w życiu i misji Kościoła.

 • Zarówno w USA jak i w Europie wzrasta poczucie zagrożenia ze strony międzynarodowego terroryzmu i islamskiego fundamentalizmu - to jedno z głównych ustaleń tegorocznego sondażu fundacji German Marshall Fund zatytułowanego "Trendy transatlantyckie".

 • "Cofamy się do średniowiecza", fundamentalizm. Burza w Sejmie

  Sejm skierował w środę do dalszych prac projekt ustawy autorstwa Solidarnej Polski, zaostrzający przepisy dotyczące aborcji; głosowało za tym m.in. 40 posłów PO i 19 PSL. "Cofamy się do średniowiecza" - ocenia RP. SLD mówi o fundamentalizmie.

 • KEP: Nauczanie religii chroni przed fundamentalizmami, nietolerancją i sektami

  ...fundamentalizmami, nietolerancją i sektami. Nauczanie religijne - jak przekonywał - prowadzi nie tylko do poznania wiary i jej pogłębiania, ale także do odpowiedzialności za drugiego człowieka...

 • Noblista: Fundamentalizm islamski głównym wrogiem demokracji

  Fundamentalizm islamski zastąpił komunizm jako główny wróg demokracji - oświadczył Mario Vargas Llosa. Zdaniem laureata literackiej Nagrody Nobla ekstremizm islamski nie jest tak silny jak Związek Radziecki, ale stanowi wyzwanie, bo fanatyczni bojownicy (są) przekonani, że osiągną raj niszcząc kulturę Zachodu i wszystko, co ona sobą reprezentuje .

 • Pierwsze przemówienie papieża w Turcji

  Papież Franciszek, który rozpoczął w piątek wizytę w Turcji, potępił fundamentalizm religijny oraz przemoc i terror w sąsiednich krajach - Syrii i Iraku. Mówił, że dopuszczalne jest powstrzymanie "niesprawiedliwego napastnika".

 • ​Fanatycy religijni będą leczeni w szpitalach psychiatrycznych?

  Religijny fundamentalizm może być leczony w szpitalach psychiatrycznych - uważa naukowiec z Oksfordu.

 • Francja: Natrafiono na nielegalną szkołę koraniczną

  Francuska policja natrafiła na nielegalnie działającą szkołę koraniczną. Była miejscem krzewienia ideologii fundamentalizmu islamskiego.

Dyskusje na temat: fundamentalizm