• Informacje na temat:

  gagarin jurij

Artykuły na temat: gagarin jurij
 • ​50 lat temu zginął Jurij Gagarin

  ...27 marca 1968 zginął w katastrofie samolotu Jurij Aleksiejewicz Gagarin, pierwszy człowiek w przestrzeni kosmicznej.

 • ...55 lat temu, 12 kwietnia 1961 roku, radziecki kosmonauta Jurij Gagarin wzniósł się w rakiecie Wostok 1 na orbitę okołoziemską. Był to pierwszy w dziejach ludzkości lot człowieka w przestrzeni kosmicznej.

 • Jurij Gagarin - pierwszy człowiek w kosmosie

  ...50 lat temu, 12 kwietnia 1961 roku, radziecki kosmonauta Jurij Gagarin wzniósł się w rakiecie Wostok 1 na orbitę okołoziemską. Był to pierwszy w dziejach ludzkości lot człowieka w przestrzeni kosmicznej.

 • Multimedialny spektakl pt. "Godzina czterdzieści osiem" zobaczą we wtorek mieszkańcy Torunia z okazji 50. rocznicy lotu pierwszego człowieka w kosmos. Pokaz odbędzie się na terenie kampusu uniwersyteckiego, który jest zlokalizowany przy ulicy Jurija Gagarina.

 • Stalin długo był liderem rankingu, ale teraz wyprzedza go nie tylko Lenin, lecz i - jako drugi - kosmonauta Jurij Gagarin. Czwarty jest przywódca partii komunistycznej Nikita Chruszczow, a pierwszą piątkę zamyka bard Władimir Wysocki. Wiceszef Instytutu Historii Rosji w Rosyjskiej Akademii Nauk Władimir Ławrow powiedział, że martwi go dominacja w rankingu komunistycznych wodzów. W ramach...

 • ...w kosmosie Mirosław Hermaszewski przypomniał, że 12 kwietnia w rocznicę lotu Jurija Gagarina w kosmos obchodzone jest święto wszystkich kosmonautów, których liczba przekroczyła już 500 osób z ponad 30 państw świata. - W tym roku, w 50. rocznicę lotu Gagarina będę w Gwiezdnym Miasteczku pod Moskwą razem z innymi kosmonautami. Zbierze się tam cały kosmiczny świat - zapowiedział. Hermaszewski wspominając...

 • 50 lat temu Jurij Gagarin po raz pierwszy w historii poleciał w kosmos

  Dziś mija dokładnie 50 lat od epokowego wydarzenia - pierwszego lotu człowieka w kosmos. Jurij Gagarin w statku kosmicznym Wostok 1okrążył Ziemię jeden raz. Wystartował z kosmodromu Bajkonur o godzinie 6:07 czasu uniwersalnego, wylądował o 7:55. Lot trwał dokładnie 108 minut.

 • W nowojorskim domu aukcyjnym Christie's za 171 tysięcy dolarów sprzedano kilkustronicowy dziennik Gagarina, opisujący jego okołoziemski lot na pokładzie statku kosmicznego Wostok 12 kwietnia 1961roku. Jak się okazało później dziennik był najprawdopodobniej kradziony.

 • Zanim doszło do udanego lotu Jurija Gagarina przynajmniej 11 radzieckich kosmonautów i dwóch amerykańskich straciło życie w nieudanych próbach lotów kosmicznych. Jeżeli nie spłonęli, to pojazdy z ich ciałami krążą wciąż wokół Ziemi albo gdzieś we Wszechświecie.

 • Okazja do przypomnienia chlubnej przeszłości radzieckiej kosmonautyki. Dziś mija dokładnie 40 rocznica pierwszego lotu człowieka w kosmos. Tym, który na zawsze zapisał się w kronikach, był obywatel Związku Radzieckiego, Jurij Gagarin.

Zdjęcia na temat: gagarin jurij
Dyskusje na temat: gagarin jurij