• Informacje na temat:

  gajcy

Artykuły na temat: gajcy
 • Na płycie "Gajcy", której premiera odbędzie się w piątek znajdzie się poezja poety Powstania Warszawskiego Tadeusza Gajcego w wykonaniu muzyków rockowych.

 • Podczas koncertu, będącego częścią obchodów 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, artyści wykonali utwory z płyty "Gajcy", wydanej dla uczczenia rocznicy powstańczego zrywu oraz wybrane(...), o co trzeba było walczyć i często zapłacić krwią, tak jak Gajcy, który zginął w powstaniu. Dla mnie jest także szczególnie aktualne egzystencjalne pytanie "kim jestem", zadawane w wykonywanym przeze mnie...

 • Powstańcza poezja Gajcego w rockowym wydaniu

  Poezja poety Powstania Warszawskiego Tadeusza Gajcego w wykonaniu muzyków rockowych znajdzie się na płycie "Gajcy", której premiera odbędzie się w piątek.

 • Kulisy awantury o Kurskiego. "Cierpliwość Kaczyńskiego się wyczerpuje"

  Kierownictwo PiS winą za zamieszanie w TVP obarcza głównie świeżo upieczonego szefa Rady Mediów Narodowych, byłego wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego - pisze Andrzej Gajcy na łamach "Rzeczpospolitej". Według źródeł gazety, cierpliwość prezesa PiS wobec Czabańskiego już się wyczerpuje.

 • "Rz": Ministerstwo zdrowia refunduje leki z medyczną marihuaną

  Od ubiegłego piątku refundowane są leki, w których składzie znalazła się tzw. lecznicza marihuana. O "podjętej bez rozgłosu zaskakującej decyzji konserwatywnego rządu PiS" pisze Andrzej Gajcy na łamach "Rzeczpospolitej".

 • Konrad Szymański dla "Rz": Komisja Wenecka straciła szansę

  Opinia Komisji Weneckiej to nie mecz, gdzie ktoś wygrywa, a ktoś przegrywa. Razem wygramy albo przegramy - powiedział Konrad Szymański w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Wiceszef MSZ w rozmowie z Andrzejem Gajcy przyznał, że w zaleceniach Komisji Weneckiej można znaleźć ciekawe i dobre rozwiązania, nad którymi parlament z pewnością się pochyli.

 • Wojna, rock i reggae

  Muzeum Powstania Warszawskiego ma w planach wydanie płyty "Gajcy" z 15 lub 16 utworami poety - donosi "Życie Warszawy". Zgodnie z zapowiedziami inicjatorów przedsięwzięcia będzie gotowa pod koniec czerwca.

 • Jarosław Kaczyński w "RZ": Jesteśmy atakowani za nic

  ..."Mówienie, że dzisiaj w Polsce demokracja jest zagrożona jest łagodnie mówiąc śmiechu warte" - stwierdza prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Michałem Szułdrzyńskim i Andrzejem Gajcym, która ukaże się w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

 • Dwie premiery i jedną prapremierę zaprezentuje w ciągu dwóch tygodni Teatr Śląski w Katowicach. To monodram "Jordan", "Poskromienie złośnicy" oraz dramat Tadeusza Gajcego "Misterium niedzielne".

 • "Nad ranem" - teledysk w technice animacji malarskiej o Powstaniu Warszawskim

  "Nad ranem" to tytuł niezwykłego teledysku wykonanego w technice animacji malarskiej do piosenki z tekstem Tadeusza Gajcego - wybitnego poety i żołnierza Armii Krajowej, który zginął w Powstaniu Warszawskim. Trzyminutowy teledysk stanowi alegorię losu poety, który zginął w drugim tygodniu Powstania Warszawskiego.

Zdjęcia na temat: gajcy
Dyskusje na temat: gajcy