• Informacje na temat:

  galera

Artykuły na temat: galera
 • Na południowych krańcach Wenecji rozpoczęły się prace, których efektem ma być ponowne wyłonienie się wysepki San Marco, znajdującej się pod wodą od ponad 600 lat. Archeolodzy i historycy z największą niecierpliwością czekają jednak na wyłonienie się nie samej wysepki, lecz wraku weneckiej galery z 1300 roku.

 • Superkomputer do galerniczej pracy

  Mógłby posłużyć nawet milionowi graczy komputerowych do jednoczesnej i płynnej gry, ale raczej nie wpadnie w ich ręce. W czwartek na Politechnice Gdańskiej oficjalnie uruchomiona zostanie Galera - najszybszy klaster w Europie Środkowej.

 • Najszybszy w Polsce i Europie Środkowo- Wschodniej komputer o nazwie Galera został oddany do użytku w czwartek w Gdańsku. Superkomputer waży 7 ton ma 17 metrów długości, 8 kilometrów kabli i bilionową liczbę tranzystorów.

 • Na południowych krańcach Wenecji rozpoczęły się delikatne prace, których efektem ma być ponowne wyłonienie się wysepki San Marco, znajdującej się pod wodą od ponad 600 lat. Archeolodzy i historycy z największą niecierpliwością czekają jednak na wyłonienie się nie samej wysepki, lecz wraku weneckiej galery z 1300 roku.

 • Porównywany jest do Nikifora, a jego prace można oglądać m. in. w Collection de L'art. Brut w Lozannie oraz Henry Boxer Galery w Londynie. Od piątku również w Lesznie prezentowane są obrazy Henryka Żarskiego, podopiecznego Domu Pomocy Społecznej w Pakówce.

 • W Zielonej Górze rozpocznie się w sobotę tradycyjne winobranie. Do 17 września dla mieszkańców i turystów zaplanowano szereg atrakcji, m.i.n. koncerty Lady Pank, Blue Cafe, Krystyny Prońko, rejsy galerami po Odrze i Obrzycy, imprezy sportowe i kulturalne.

 • Szaszłyki z małż zawijanych boczkiem, lin w sosie śmietanowym, zupa rybna na dukacie ? to zaledwie część przysmaków serwowanych na krakowskiej restauracji na wodzie. Statek wyglądem nawiązuje do tradycyjnych galer, jakie kilkaset lat temu pływały po Wiśle.

 • Władimir Putin lubi powtarzać, że przez ostatnie 12 lat "tyra jak niewolnik na galerach" służąc Rosji, ale zdarza mu się też zaśpiewać w innym tonie. Rok temu wykonał wielki przebój " Blueberry Hill" Louisa Armstronga . "My dreams come true" - śpiewał Putin, co po polsku znaczy: "spełniły się moje marzenia". Jak twierdzi wielu niezależnych obserwatorów, Władimir Putin już dawno spełnił swe...

 • Dlaczego czarne tulipany nie miałyby szans na przetrwanie?

  ...- Czarny tulipan to marzenie ogrodników - mówi doktor Halina Galera biolog z Uniwersytetu Warszawskiego. - Próby trwają: są ciemnofioletowe tulipany zbliżone do czerni, ale nie ma kwiatu który po rozwinięciu ma wszystkie elementy całkowicie czarne jak sadza - tłumaczy Galera. Okazuje się, że hodowcy nie potrafią pokonać praw natury wyjaśnia biolog. Taki kwiat całkowicie czarny dla...

 • Szaszłyki z małż zawijanych boczkiem, lin w sosie śmietanowym, zupa rybna na dukacie – to zaledwie część przysmaków serwowanych na krakowskiej restauracji na wodzie. Statek wyglądem nawiązuje do tradycyjnych galer, jakie kilkaset lat temu pływały po Wiśle.

Dyskusje na temat: galera