• Informacje na temat:

  galica

Artykuły na temat: galica
 • ..."Na samym przedzie Galica jedzie, Ej śtyry tysiące wojska wiedzie" - śpiewają górale o generale Andrzeju Galicy. 27 listopada przypada 140. rocznica urodzin tego legionisty, uczestnika wojny bolszewickiej i twórcy oddziałów podhalańskich. Górale wspominali go na całym Podhalu.

 • Dr Wincenty Galica, żołnierz kampanii wrześniowej, kurier tatrzański, więzień obozów koncentracyjnych, lekarz, działacz ruchu podhalańskiego - zmarł w piątek wieczorem w Zakopanem. Miał 94 lata.

 • Prognoza pogody na Boże Narodzenie. Czy święta będą białe? Zapytaliśmy górala

  Święta wreszcie będą białe - przepowiada góral z Kościeliska Dariusz Galica. Chcecie znać więcej szczegółów - obejrzyjcie nasze nagranie!

 • W Tatrach zima do marca nie odpuści!

  ...„Śniegu nakurzyło” – mówi Dariusz Galica, góral z Kościeliska i zapowiada, że do marca zima w Tatrach nie odpuści. „Przyjeżdżajcie” – zachęca.

 • ​Zima tuż-tuż? Posłuchajcie góralskiej prognozy pogody!

  Szczyty gór przysypane śniegiem. Czy to już znak, że zima tuż-tuż? "Na razie nie ma się co martwić" - przyznaje góral spod samiuśkich Tater Dariusz Galica. I zapowiada, że początek listopada będzie ciepły, choć troszeczkę będzie "duło". A co nas czeka w grudniu i na święta? Posłuchajcie.

 • Góralska prognoza pogody na pierwszy weekend marca

  Wiosna zbliża się wielkimi krokami i to nie tylko w kalendarzach... Jej przedsmak poczujemy w pierwszy weekend marca. W sobotę w całym kraju sporo słońca, najwięcej na południowym zachodzie. Na termometrach zobaczymy do 15 kresek. Jutro - podobnie, choć pojawi się więcej chmur. Na Pomorzu może popadać. A żeby na naszych prognozach się nie skończyło, specjalnie dla was o prognozę pogody na pierwszy weekend marca poprosiliśmy górala - Dariusza Galicę.

 • Białka Tatrzańska: Strażacy opanowali pożar pensjonatu

  Pożar został ugaszony - powiedział IAR komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem Stanisław Galica. Strażacy rozbierane obecnie fragmenty uszkodzonego dachu. Ogień gasiło 30 zastępów straży pożarnej. Z powodu akcji policja zamknęła drogę numer 49 łączącą Nowy Targ z granicą polsko-słowacką. Przyczyny pożaru nie są na razie znane.

 • Podtopienia na Podhalu. Strażacy walczą z żywiołem

  Robimy wszystko, żeby nie doszło do zalania, w związku z tym nasze działania: zabezpieczenie potoku i wypompowywanie wody tam, gdzie ta woda stoi i nie ma ujścia - powiedział Stanisław Galica, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, podczas interwencji w Czarnej Górze. Jak dodaje, w tej chwili nie ma informacji, aby ktokolwiek ucierpiał w tych zdarzeniach. (pot)

 • Góralska prognoza pogody. Czy święta będą białe?

  Boże Narodzenie coraz bliżej. Wszyscy z niecierpliwością czekają na święta i zadają sobie pytanie o pogodę. Czy możemy liczyć na śnieg w świąteczne dni?

 • Jaka pogoda na ferie? Oto góralska prognoza!

  ...szykuje się w góry na ferie? Oto, co ma do powiedzenia zaprzyjaźniony z RMF FM góral z Kościeliska - Dariusz Galica. (MKam)

Zdjęcia na temat: galica
Wideo na temat: galica
 • Podtopienia na Podhalu. Z żywiołem walczy kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej

  potoku i wypompowywanie wody tam, gdzie ta woda stoi i nie ma ujścia - powiedział Stanisław Galica, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, podczas interwencji w Czarnej Górze. Z żywiołem zmaga się kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. - Nie ma w tej chwili informacji, aby ktokolwiek ucierpiał w tych zdarzeniach - dodał komendant Galica.

Dyskusje na temat: galica