• Informacje na temat:

  galle

Artykuły na temat: galle
 • W Muzeum Narodowym we Wrocławiu można już oglądać kolekcję secesyjnego szkła francuskiego, którego główną atrakcją jest wazon z wytwórni słynnego francuskiego artysty Emila Galle.

 • Dinopark: Pogodzić komercję z nauką

  Tomasz Kostuś, członek Zarządu Województwa, został nowym prezesem Stowarzyszenia Samorządowego "Dinopark". Zastąpi na tym stanowisku posła Mniejszości Niemieckiej, Ryszarda Gallę.

 • Solana poparł misję mediacyjną Polski w Gruzji

  Koordynator unijnej dyplomacji Javier Solana poparł pomysł polskiej misji mediacyjnej w konflikcie władz z opozycyjnymi mediami w Gruzji - powiedziała jego rzeczniczka Cristina Gallach.

 • Pierwsze "urodziny" Neptuna

  NASA opublikowała "urodzinowe" zdjęcia najdalszej planety Układu Słonecznego. Mają uhonorować pierwszą rocznicę odkrycia ósmej planety, rocznicę liczoną oczywiście w latach Neptuna, równych mniej więcej 165-ciu latom ziemskim. Planetę, krążącą po orbicie o średnicy około 30 razy większej, niż orbita Ziemi zobaczył 23 września 1846 roku niemiecki astronom Johann Galle, korzystając w swych...

 • Najdroższy deser świata

  Kurort ze Sri Lanki liczy sobie tyle za owocowy deser, wykończony rzeźbą z czekolady i gigantycznym klejnotem. Deser stworzono po to, goście kurortu The Fortress, znajdującego się w położonym na wybrzeżu miasta Galle, przeżyli jedyne w swoim rodzaju doświadczenie - opowiada manager ds. PR hotelu, Shalini Perera. Deser to włoski tort owocowy o posmaku likieru Irish cream, podawany na...

 • Papież Franciszek kanonizował misjonarza ks. Józefa Vaza

  Papież podkreślił, że nowy święty jest wzorem służby na rzecz bliźnich i ukazuje znaczenie przekraczania podziałów religijnych w służbie pokoju. Msza kanonizacyjna, w której uczestniczyły setki tysięcy wiernych, odbyła się niemal dokładnie 20 lat po beatyfikacji, dokonanej w tym samym miejscu przez Jana Pawła II. W homilii podczas mszy na błoniach o nazwie Galle Face Franciszek...

 • Wybory na Opolszczyźnie - według oficjalnych danych OKW w Opolu - wygrała Platforma Obywatelska - 46,58 proc. głosów, przed Prawem i Sprawiedliwością - 22,87 proc., Lewicą i Demokratami - 11,19 proc., Mniejszością Niemiecką - 8,81 proc. i Polskim Stronnictwem Ludowym - 6,62 proc.

 • Premier Beata Szydło na nowojorskiej wystawie w ONZ o polskich uchodźcach w Indiach

  O Polakach ewakuowanych w 1942 r. z ZSRS opowiada otwarta w piątek wystawa "Droga do Indii. Polskie osiedla w Balachadi i Valivade 1942-1948". Dziękując za wsparcie udzielone wówczas naszym rodakom premier Beata Szydło powiedziała, że pomoc słabszym jest obowiązkiem każdego z nas.

 • Około 300 obserwatorów UE jest już w Gruzji; spotkali się z przedstawicielami wojsk rosyjskich, by przedyskutować ich wycofanie z głębi kraju, - poinformował przedstawiciel unijnej misji.

 • "Misja obserwacyjna w Gruzji przebiega pomyślnie"

  Pierwszy dzień unijnej misji obserwacyjnej w Gruzji przebiega bez problemów, można oczekiwać, że do 10 października nastąpi pomyślne wycofanie rosyjskich żołnierzy - oceniła rzeczniczka koordynatora unijnej dyplomacji Javiera Solany.

Dyskusje na temat: galle