• Informacje na temat:

  gandhi

Artykuły na temat: gandhi
 • Gandhi Wielka Dusza

  ...oryginalnym pomysłem Gandhiego. Jego imiona Mohandas Karamczand mogą oznaczać "sługę piękna" oraz "zmieszany (zakłopotany) księżyc". Znamy go jednak jako Mahatmę, czyli Wielką Duszę, ale to nie imię(...) zastrzelił go w Delhi podczas jednego z wieczornych spacerów. Ostatnie słowa, jakie wypowiedział śmiertelnie raniony Gandhi, brzmiały eHe Ram (O Boże), tak jak gdyby mówił "dzień dobry", bo Ram Ram...

 • Indie: Intronizacja Rahula Gandhiego, dziedzica politycznej dynastii

  Rahul Gandhi, dziedzic dynastii Nehru-Gandhich, którzy rządzili Indiami przez większość ich niepodległego istnienia, został w sobotę wyniesiony na stanowisko wiceprzewodniczącego panującej partii Indyjski Kongres Narodowy (INC-I).

 • Para sandałów Mahatmy Gandhiego i inne jego osobiste rzeczy trafią na aukcję 21 maja w Ludlow w północno-zachodniej Anglii - poinformował w piątek brytyjski dom aukcyjny Mullock's.

 • Indie: Sonia Gandhi wypisana ze szpitala

  Przywódczyni rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I) Sonia Gandhi, uważana za najbardziej wpływowego polityka w Indiach, we wtorek rano wyszła ze szpitala, do którego trafiła w poniedziałek wieczorem z gorączką - poinformował minister zdrowia.

 • Pamiątki po twórcy współczesnej państwowości indyjskiej Mahatmie Gandhim zostały sprzedane na czwartkowej aukcji w Nowym Jorku za 1,8 mln dolarów i trafiły w ręce milionera z Indii, który chce zwrócić je do kraju.

 • Część prochów Gandhiego rozrzucono nad Oceanem Indyjskim

  Część prochów przywódcy indyjskiego ruchu narodowego Mahatmy Gandhiego, zachowanych w tajemnicy przez przyjaciółkę rodziny, zostało dziś uroczyście rozrzuconych nad wodą Oceanu Indyjskiego u wybrzeży Republiki Południowej Afryki.

 • Indie: Sonia Gandhi w szpitalu, jej stan jest stabilny

  Uważana za najważniejszego polityka w Indiach Sonia Gandhi, przywódczyni rządzącego krajem Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I), trafiła dziś do szpitala po tym, gdy poczuła się źle w trakcie debaty w parlamencie. Jej stan jest stabilny.

 • Sandały Gandhiego trafią na aukcję. Warte są kilkanaście tys. euro

  Para sandałów Mahatmy Gandhiego i inne jego osobiste rzeczy trafią na aukcję 21 maja w Ludlow w północno-zachodniej Anglii - poinformował brytyjski dom aukcyjny Mullock's. Pod młotek pójdą także listy, litografie, obrazy, zdjęcia, nagrania audio, miseczki, flaszka i latarka.

 • Najbardziej wpływowa indyjska polityk i przewodnicząca Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I) Sonia Gandhi po ponad miesięcznym leczeniu w Stanach Zjednoczonych wróciła w czwartek rano do kraju - poinformował rzecznik rządzącego INC-I.

 • Rząd Indii za ponad milion dolarów zakupił listy, dokumenty i zdjęcia związane z postacią ojca indyjskiej państwowości Mahatmy Gandhiego. Zapobiegł w ten sposób wystawieniu archiwów na aukcji w Londynie.

Zdjęcia na temat: gandhi
Dyskusje na temat: gandhi