• Informacje na temat:

  gandhi indira

Artykuły na temat: gandhi indira
 • Indie: Intronizacja Rahula Gandhiego, dziedzica politycznej dynastii

  Rahul Gandhi, dziedzic dynastii Nehru-Gandhich, którzy rządzili Indiami przez większość ich niepodległego istnienia, został w sobotę wyniesiony na stanowisko wiceprzewodniczącego panującej partii Indyjski Kongres Narodowy (INC-I).

 • Najbardziej wpływowa indyjska polityk i przewodnicząca Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I) Sonia Gandhi po ponad miesięcznym leczeniu w Stanach Zjednoczonych wróciła w czwartek rano do kraju - poinformował rzecznik rządzącego INC-I.

 • Radioaktywny wyciek na pokładzie tureckiego samolotu

  W samolocie transportowym Turkish Airlines na lotnisku Indiry Gandhi w Delhi doszło do wycieku substancji z radioaktywnym jodkiem sodu 131 - poinformowały indyjskie władze, zapewniając zarazem, że sytuacja została już opanowana.

 • Najbardziej wpływowa indyjska polityk Sonia Gandhi przechodzi rekonwalescencję po udanej operacji, którą przeszła w Stanach Zjednoczonych. Gandhi stoi na czele INC-I, a jej syna Rahula uważa się za przyszłego premiera kraju.

 • Według indyjskiej policji na międzynarodowym lotnisku Indiry Gandhi w Delhi był to "drobny incydent", w którym nikt nie zginął.

 • Indie: Nowy terminal lotniczy za 3 mld dolarów

  Supernowoczesny terminal, którego budowa kosztowała 3 mld dolarów, otwarto w sobotę w Indiach na międzynarodowym lotnisku im. Indiry Gandhi.

 • "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat" - książka o 10 wyjątkowych kobietach. "Mój crème de la crème"

  ..."Jest to książka o Włoszkach, ale nie o wszystkich. O 10 wyjątkowych, niezwykle interesujących kobietach" - mówi w rozmowie z RMF FM Maciej Brzozowski, autor książki "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat", której rozdziały są poświęcone mi.in. takim postaciom, jak Carla Bruni, Sonia Gandhi i Luisa Casati. "To kobiety władzy, celebrytki, ale też Włoszki-nie-Włoszki - jedna z bohaterek jest Szwedką...

 • Demaskatorski portal Wikileaks opublikował ponad 1,7 mln amerykańskich depesz dyplomatycznych i wywiadowczych z lat 1973-1976. Noty zawierają m.in. oskarżenia, że b. premier Indii Rajiv Gandhi pośredniczył w kontrakcie zbrojeniowym.

 • Najpotężniejsza indyjska polityk, Sonia Gandhi, podda się operacji w USA - poinformował rzecznik rządzącego Indyjskiego Kongresu Narodowego (INC-I). Wcześniej rzecznik pomylił się, mówiąc, że pani Gandhi operację już przeszła. Nie podano, na co cierpi indyjska polityk.

 • Indie okiem byłego ambasadora RP. Obraz kraju z nieznanej strony

  ...słowach opisał wielki poeta Kalidasa. Któż w Indiach nie zna ich imion, nie zachwyca się ich historiami, nie wskazuje jako przykład godny naśladowania? Wielki szacunek w kraju zyskały także Indira Gandhi(...) całkiem dobrze. Coś jak zreformowany Mahatma Gandhi (żonaty przecież) po trzydziestym roku życia, kiedy ślubował czystość i oddanie się sprawie. Niezależnie od tego, jak się rzeczy mają u Modiego naprawdę...

Zdjęcia na temat: gandhi indira
Dyskusje na temat: gandhi indira