• Informacje na temat:

  garniec

Artykuły na temat: garniec
 • Nowa szefowa GSW w Olsztynie

  Małgorzata Jackiewicz-Garniec od 1 kwietnia będzie dyrektorem Galerii Sztuki Współczesnej Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. Zdaniem nowo powołanej dyrektor, placówka musi otworzyć się bardziej niż dotychczas na specyfikę regionu Warmii i Mazur i na jego historię.

 • Dolnośląskie: "Poszukiwacze skarbów"

  W Przemkowie na Dolnym Śląsku, kilka tygodni temu w czasie prac ziemnych, robotnicy znaleźli garniec z niderlandzkimi dukatami. Cenny łup od razu rozdzielili między siebie. Niedawno sprawa wyszła na jaw, a całą szóstką zainteresowała się prokuratura.

 • Rosner: to nie tylko człowiek-legenda

  Dla mnie Jacek był nie tylko człowiekiem-legendą. Dla mnie najważniejszą jego cechą była wyjątkowa dobroć. To dlatego ludzie się tak do niego garnęli - mówi gość Faktów RMF Andrzej Rosner, który współredagował książkę Kuronia "Rzeczpospolita moich wnuków".

 • W Przemkowie na Dolnym Śląsku, kilka tygodni temu w czasie prac ziemnych, robotnicy znaleźli garniec z niderlandzkimi dukatami. Cenny łup od razu rozdzielili między siebie. Niedawno sprawa wyszła na jaw, a całą szóstką zainteresowała się prokuratura.

 • Dla mnie Jacek był nie tylko człowiekiem legendą. Dla mnie najważniejszą cechą Jacka była jego wyjątkowa dobroć. To dlatego ludzie się tak do niego garnęli - mówi Andrzej Rosner, który współredagował książkę Kuronia „Rzeczpospolita moich wnuków”

 • ...- Jak widać takie historie naprawdę się zdarzają - powiedziała w środę kierownik lidzbarskiego zamku Małgorzata Jackiewicz-Garniec. Butelkę z ciemnozielonego szkła zatkaną korkiem znaleźli we(...) - powiedziała Jackiewicz-Garniec i dodała, że z tego powodu sądzi, że butelkę z listem ukryli robotnicy. Sama butelka, jak już ustalili muzealnicy, pochodziła z browaru św. Jerzego, który...

 • Butelka z listem odkryta w remontowanym zamku w Lidzbarku

  Butelka ma ciemnozielone szkło i jest zatkana korkiem. Była ona wmurowana w blendę wieżyczki, tak, że nie było jej widać - mówi Małgorzata Jackiewicz-Garniec, kierownik lidzbarskiego zamku(...) Jackiewicz-Garniec. Wpatrując się przez szkło butelki w tkwiący w środku list Jackiewicz-Garniec ustaliła, że został on napisany w języku niemieckim, odręcznie ołówkiem. Gdy otworzymy butelkę...

 • Wypadek w miejscowości Kowalewo Opactwo

  Jak poinformowała dyżurna poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Grażyna Garniec, ranni zostali odtransportowani do szpitala śmigłowcem. Dodała, że utrudnienia w ruchu potrwają co najmniej cztery godziny. Policja wyznaczyła objazdy przez miejscowości Kowalewo Opatów i Rozalin.

 • List w butelce znaleziony w zamku w Lidzbarku odczytany. "Najważniejsze pieniądze i kobiety"

  ...i nazwiskami. Po kilku tygodniach pracy nad listem poznaliśmy już jego całą treść. Jest uroczy! Robotnicy byli nietuzinkowi - mówi kierownik muzeum na lidzbarskim zamku Małgorzata Jackiewicz-Garniec(...)-Garniec. Muzealnicy ustalili dalsze losy autorów listu Dzięki temu, że w liście wymienionych zostało z imion i nazwisk dwunastu pracujących przy remoncie robotników, muzealnicy w księgach...

 • Lidzbark: Odczytano list znaleziony w zamku

  ...i nazwiskami. - Po kilku tygodniach pracy nad listem poznaliśmy już jego całą treść. Jest uroczy! Robotnicy byli nietuzinkowi - mówi kierownik muzeum na lidzbarskim zamku Małgorzata Jackiewicz-Garniec(...) Jackiewicz-Garniec. Muzealnicy ustalili dalsze losy autorów listu Dzięki temu, że w liście wymienionych zostało z imion i nazwisk dwunastu pracujących przy remoncie robotników, muzealnicy w księgach...

Dyskusje na temat: garniec