• Informacje na temat:

  gatunek literacki

Artykuły na temat: gatunek literacki
 • Kto otrzyma literackiego Nobla?

  Dziś poznamy laureata najbardziej prestiżowej nagrody literackiej na świecie. O godzinie 13.00 dowiemy się, kto otrzyma Literacką Nagrodę Nobla.

 • 10 lat temu zmarł mistrz literackiego reportażu Ryszard Kapuściński

  W poniedziałek przypada 10. rocznica śmierci mistrza reportażu literackiego i najwybitniejszego pisarza wśród reporterów - Ryszarda Kapuścińskiego. Był podróżnikiem, reporterem, pisarzem, w latach 1958-72 dziennikarzem i korespondentem Polskiej Agencji Prasowej.

 • Niezwykły debiut literacki

  ...pomocną dłoń i wyraził chęć współpracy - dodaje. Po przeczytaniu książki odnoszę wrażenie, że gatunek, w którym najbardziej gustujesz, to przede wszystkim fantasy? - Od dziecka uwielbiałam i nadal...

 • Literacki Nobel 2015 dla Swietłany Aleksijewicz. "Triumf reportażu"

  ...„Zaskoczenie to nie jest, wszyscy się od pewnego już czasu spodziewaliśmy tego nobla”- komentuje przyznanie literackiej Nagrody Nobla Swietłanie Aleksijewicz Szymon Kloska z Instytutu Książki(...) w naszych czasach". „Jest to też triumf reportażu jako gatunku. To święto reporterów, bo ich gatunek został doceniony i nagrodzony” – mówi Kloska w rozmowie z naszą dziennikarką Katarzyną Sobiechowską...

 • Rodzaje literackie są zbiorami zasad, według których buduje się dzieła literackie. Zasady te są wspólne dla utworów różnych epok. Zaczerpnięte zostały z poetyki antycznej, choć nie są jej w stu procentach wiernie.

 • Literacki Nobel dla Swietłany Aleksijewicz. "Reportaż mówi prawdę o rzeczywistości"

  Filipiak z Wydawnictwa Czarnego, które wydaje książki Aleksijewicz. Reportaże autorki od lat dostępne są w polskim przekładzie. Literacki Nobel dla Swietłany Aleksijewicz nie jest zaskoczeniem. Już w 2014(...) prestiżowe odznaczenie dla swojego przedstawiciela. Najbliżej zdobycia literackiego Nobla był Ryszard Kapuściński, który jednak nie zdążył odebrać nagrody przed śmiercią. - Reporter Filip Górewicz...

 • Marcin Wicha laureatem Nagrody Literackiej Nike

  .... Nike to nagroda za najlepszą książkę roku. W konkursie startować mogą wszystkie gatunki literackie. Zwycięzca otrzymuje 100 tys. zł i statuetkę. Fundatorami Nike są "Gazeta Wyborcza" i Fundacja Agory...

 • Marcin Wicha laureatem Nagrody Literackiej Nike

  Marcin Wicha został laureatem Nagrody Literackiej Nike. Wyróżniono go za książkę "Rzeczy, których nie wyrzuciłem". Wicha wygrał też w głosowaniu czytelników "Gazety Wyborczej".

 • ​Ogłoszono nominacje do Nagrody Literackiej Nike

  Tytuły 20 książek, które w tym roku nominowane zostały do Literackiej Nagrody Nike ogłoszono w czwartek, pierwszego dnia Warszawskich Targów Książki. Finalistów nagrody poznamy we wrześniu, a laureata - w pierwszą niedzielę października.

 • Bronka Nowicka laureatką Nagrody Literackiej Nike

  Bronka Nowicka, autorka debiutanckiej książki "Nakarmić kamień" została w niedzielę 20. laureatką Nagrody Literackiej Nike. Przewodniczący jury Tomasz Fiałkowski podkreślił w laudacji, że zdecydowano się nagrodzić książkę reprezentującą "trudny i niezbyt często u nas uprawiany gatunek" prozy poetyckiej.

Zdjęcia na temat: gatunek literacki
Dyskusje na temat: gatunek literacki
 • Re: Nowela o Sądzie Najwyższym: PiS kontra PO

  ile razy mozna pisac ty nieduczony pisnamku?? nowela to gatunek literacki !!

 • Re: Sondaż TNS: Polacy ocenili sytuację w kraju

  Polska jest jak gatunek literacki - tylko który : dramat, komedia, tragikomedia, horror, fs czy powieść biblijna

 • Re: Nowa lista lektur dla liceum i technikum

  Ale ta baba Aga tego nie rozumie bo ona nie wie co to jest gatunek literacki.

 • Re: Bp Mendyk: Nieodpowiedzialne akcje polityków

  Kolejny , który solidnie uczył się solidnie religii i jest specem? Od kiedy to opowieść o kuszeniu Adama i Ewy to gatunek literacki bajka? Najpierw poukładaj sobie podstawy, a potem dyskutuj, sorry, ale jednak ignorancie!

 • Re: Premier: To by znaczyło, że taśmy są elementem politycznej gry

  JUŻ SIĘ NIE SIL, BO NA NIC TWOJE WYPOCINY !!! JESTEŚ ŚMIESZNY ..... I ....TRAGIKOMICZNY ! JEŚLI WIESZ JAKI TO GATUNEK LITERACKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Re: "Fakt": Ta koalicja pokona PiS w wyborach? Sondaż

  Ten sondaż jest miarodajny pod jednym warunkiem - że powstanie silna nowa opozycja, która odciągnie wyborców od PiS tak jak to miało miejsce w tym sondażu. Taki gatunek literacki ma swoją nazwę - fantastyka.

 • Re: Rosja: Kobieta zmarła dwa lata po brutalnym gwałcie

  Satyra – gatunek literacki lub publicystyczny łączący w sobie epikę, lirykę i dramat (także inne formy wypowiedzi) wywodzący się ze starożytności (pisał je m.in. Horacy), który ośmiesza i piętnuje ukazywane w niej zjawiska, obyczaje, politykę, grupy lub stosunki społeczne. Osiągnąłeś cel - ośmieszyłeś, ale sam siebie.

 • Re: Nowa lista lektur dla liceum i technikum

  Sama jesteś matoł i to do potęgi entej pod religijne podchodzą, ale przerabia się je pod katem literackim. Czy ty wiesz co to jest gatunek literacki np: pieśń, hymn, przysłowia, kroniki, epos narodowy itp. a nikt cie nie zmusza abys w to wierzyła a tego w koranie nie masz wiec się tu nie wymądrzaj bos głupia jak but z lewej nogi. Pod względem religijnym przerabia się Biblie na religii. KUMASZ

 • Re: Sensacyjny wynik sondażu. Druzgocąca przewaga PiS nad PO

  Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa.

 • Re: Sensacyjny wynik sondażu. Druzgocąca przewaga PiS nad PO

  wolę dłuższe kawałki, ale jak dobrze płaca wierszówkę, czy od kliknięcia ? Fantastyka naukowa (ang. science fiction) – gatunek literacki lub filmowy, a także gier komputerowych o fabule osnutej na przewidywanych osiągnięciach nauki i techniki oraz ukazującej ich wpływ na życie jednostki lub społeczeństwa.