• Informacje na temat:

  gaucka urząd

Artykuły na temat: gaucka urząd
 • Gauck symbolicznie przekazał urząd Steinmeierowi

  W rezydencji prezydenta Niemiec, berlińskim pałacu Bellevue, Joachim Gauck symbolicznie przekazał w niedzielę najwyższy urząd w państwie Frankowi-Walterowi Steinmeierowi. Kadencja Gaucka upłynęła w sobotę o północy.

 • Podwyżka dla prezydenta Joachima Gaucka

  Wynagrodzenie prezydenta Niemiec Joachima Gaucka wzrośnie od przyszłego roku o 18 tys. euro do 217 tys. euro rocznie. To pierwsza podwyżka poborów głowy państwa od co najmniej dziesięciu lat - poinformował we wtorek urząd prezydenta w Berlinie.

 • Polska celem pierwszej wizyty zagranicznej Gaucka?

  ...są tradycyjnie celami pierwszych podróży zagranicznych prezydentów federalnych. Tak będzie też w moim przypadku" - dodał. Gauck zostanie zaprzysiężony na urząd głowy państwa w najbliższy piątek(...) prezydent Christian Wulff odwiedził tuż po objęciu urzędu w 2010 roku Brukselę, Paryż oraz Warszawę. Niemieckie Zgromadzenie Federalne wybrało w niedzielę Joachima Gaucka na nowego prezydenta RFN...

 • Podejrzany list do Gaucka nie zawierał materiału wybuchowego

  W podejrzanym liście do prezydenta Niemiec Joachima Gaucka nie było wbrew początkowym przypuszczeniom materiału wybuchowego - poinformowała rzeczniczka Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA w piątek po zbadaniu zawartości przechwyconej przesyłki.

 • "Porzucił najwyższy urząd, bo się obraził"

  .... bo zmusiły go do tego choroba bądź poważne okoliczności rodzinne. Nie, porzucił on najwyższy urząd w państwie, bo się obraził. Obraził się, (...) bo stanął w obliczu politycznej krytyki" - pisze dziś(...) Welt" pisze, że "na taki polityczny koniec Horst Koehler nie zasłużył". "Głęboko zraniony porzucił swój urząd, sam przepędził się z dworu. Całym sercem chciał być prezydentem wszystkich Niemców...

 • Koalicja Angeli Merkel nadal nie ma kandydata na prezydenta

  Liderom trzech partii tworzących koalicję rządową - CDU, SPD i CSU - nie udało się uzgodnić podczas spotkania w niedzielę wspólnego kandydata na urząd prezydenta Niemiec. Rozmowy mają być kontynuowane. Następca Joachima Gaucka zostanie wybrany 12 lutego.

 • Niemcy: Koalicja Angeli Merkel nadal nie ma kandydata na prezydenta

  Liderom trzech partii tworzących koalicję rządową - CDU, SPD i CSU - nie udało się uzgodnić podczas spotkania w niedzielę wspólnego kandydata na urząd prezydenta Niemiec. Rozmowy mają być kontynuowane. Następca Joachima Gaucka zostanie wybrany 12 lutego.

 • Niemcy: Frank-Walter Steinmeier symbolicznie przejął prezydenturę

  ...​W rezydencji prezydenta Niemiec, berlińskim pałacu Bellevue, Joachim Gauck symbolicznie przekazał najwyższy urząd w państwie Frankowi-Walterowi Steinmeierowi. Kadencja Gaucka upłynęła w sobotę o północy. W środę Steinmeier zostanie zaprzysiężony jako prezydent przed obu izbami niemieckiego parlamentu.

 • "Der Spiegel": CDU nie poprze kandydatury Steinmeiera na prezydenta

  ...​Prezydent Niemiec Joachim Gauck zwleka z podjęciem decyzji o ponownym ubieganiu się o najwyższy urząd w państwie. Jak podał "Der Spiegel", w przypadku wycofania się Gaucka, SPD mogłaby zgłosić szefa MSZ Franka-Waltera Steinmeiera, jednak CDU go nie poprze.

 • Prezydent zaskoczył Merkel. Jest "poirytowana"

  ...​Zaskakująca deklaracja prezydenta Niemiec Joachima Gaucka, że nie weźmie udziału w olimpiadzie zimowej w Soczi, zirytowała kanclerz Angelę Merkel, starającą się unikać prowokowania prezydenta Rosji Władimira Putina - piszą w niedzielę niemieckie media.

Dyskusje na temat: gaucka urząd