• Informacje na temat:

  gauguin

Artykuły na temat: gauguin
 • Niezwykły "potrójny" obraz Gauguina pójdzie pod młotek w Paryżu

  To nie lada gratka dla muzeów i bogatych kolekcjonerów z całego świata – komentują francuskie media. Niecodzienny "potrójny" obraz sławnego malarza z przełomu XIX i XX wieku Paula Gauguina ma zostać niedługo wystawiony na sprzedaż w Paryżu. Dzieło nosi tytuł „Ogród Pissarra”.

 • Blisko 160 prac, głównie grafik i rysunków dwustronnych Paula Gauguina zgromadzi Museum of Modern Art na zapowiadanej wystawie "Metamorphoses". Przeważająca większość z nich trafi do nowojorskiego muzeum po raz pierwszy.

 • Obraz Paula Gauguina sprzedano za 300 mln dolarów?

  Obraz francuskiego postimpresjonisty Paula Gauguina został sprzedany przez szwajcarskich właścicieli za nieujawnioną kwotę, która jak się przypuszcza sięga 300 mln dolarów czyli więcej niż zapłacono dotąd za jakiekolwiek dzieło sztuki - poinformowano w sobotę.

 • Spaliła dzieła Picassa, Gauguina i Matisse'a

  Spaliła dzieła Picassa, Gauguina i Matisse'a. Matka jednego z oskarżonych o kradzież z muzeum Kunsthal w Rotterdamie, przyznała, że w ten sposób zniszczyła wszystkie zrabowane przez syna obrazy. Takie informacje przynosi agencja Associated Press powołując się na źródła w sądownictwie Rumunii.

 • Kobieta chciała zniszczyć obraz Gauguina, bo był "złym człowiekiem"

  ..."Paul Gauguin był złym człowiekiem" - miała powiedzieć w sądzie kobieta, która w piątek chciała zniszczyć obraz francuskiego malarza w National Gallery w Waszyngtonie. Dzieło "Tahitańskie kobiety" nie ucierpiało, jeszcze dzisiaj ma wrócić do muzeum - informuje BBC.

 • Niezwykłe zdjęcie Vincenta van Gogha do kupienia na aukcji

  Niezwykłe zdjęcie Vincenta van Gogha w towarzystwie Paula Gauguina będzie wystawione na sprzedaż w Brukseli 19 czerwca. Jego wartość wycenia się na 120 - 150 tysięcy euro. To jedno z niewielu zdjęć dorosłego artysty. Zdjęcie pochodzi z grudnia 1887 roku. Odkrył je Serge Plantureux, znany w Paryżu księgarz, ekspert od starych fotografii. Zasłynął on w 2013 roku odkryciem nieznanej fotografii poety...

 • Znaleziono obrazy skradzione ponad 40 lat temu

  We Włoszech karabinierzy odnaleźli skradzione ponad 40 lat temu w Londynie dwa cenne obrazy Paula Gauguina i Pierre'a Bonnarda. Dzieła kupił robotnik na licytacji zgubionych przedmiotów, zorganizowanej przez włoskie koleje. Właściciel trzymał je w kuchni.

 • Znaleziono dwa obrazy skradzione ponad 40 lat temu w Londynie

  We Włoszech karabinierzy odnaleźli skradzione ponad 40 lat temu w Londynie dwa cenne obrazy Paula Gauguina i Pierre'a Bonnarda. Dzieła kupił robotnik na licytacji zgubionych przedmiotów, zorganizowanej przez włoskie koleje. Właściciel trzymał je w kuchni.

 • Trzy obrazy wielkich autorstwa Vincenta van Gogha, Paula Gauguina i Pablo Picassa skradziono z galerii Whitworth w Manchesterze.

 • To będzie wydarzenie kulturalne roku - mówią znawcy. Dziś w Muzeum Narodowym w Warszawie zostanie otwarta wystawa od "Maneta do Gauguina".

Zdjęcia na temat: gauguin
Dyskusje na temat: gauguin
 • Re: Obraz Paula Gauguina sprzedano za 300 mln dolarów?

  Gauguin zaczął na poważnie malować w wieku około 40 lat. Wcześniej, jak sam to określił, był "malarzem niedzielnym". Jego pasji nie potrafiły zrozumieć nawet najbliższe osoby, żona odeszła i wyjechała do rodziny. W zasadzie nikt nie chciał kupować jego obrazów, cierpiał z powodu biedy i opuszczenia. Postanowił nawet podczas pobytu na Tahiti popełnić samobójstwo, ale silny organizm byłego

 • Re: Rekordowa cena za obraz. Czy to oryginał?

  Lista najdroższych obrazów van Gogha (klik > duże zdjęcia) i prawdziwa historia jego tragicznego życia https://newtimesnews.pl/van-gogh-obledny-malarz-obledne-obrazy-obledne-ceny/ "Obłędny malarz, obłędne obrazy, obłędne ceny". Oraz o najdroższym - do tej pory - obrazie (Gauguin za 300 mln dolarów).

 • Re: Gibson Mel................................

  Jeżeli stosować twoje kryteria menelstwa, to byli nimi: van Gogh, Lautrec, Gauguin, rzyt Modigliani, Buonarotti, itd, szoda czasu na wymienianie, post by się kończył w piwnicy.

 • czuwający

  Gauguin okaleczył Van Gogha? 2009-05-05 07:05 Sławny autoportret Vincenta Van Gogha z 1889 r. przedstawia go z zabandażowanym uchem. Malarz utrzymywał, że w przypływie wzburzenia sam obciął sobie małżowinę. Jednak dwoje niemieckich historyków sztuki twierdzi, że w rzeczywistości okaleczył go podczas sprzeczki przyjaciel Paul Gauguin - poinformował w poniedziałek brytyjski dziennik "Telegraph

 • czuwający

  W 1888 r. holenderski malarz przeniósł się z Paryża do Arles w Prowansji. Chcąc stworzyć tam wspólnotę artystów, wynajął "Żółty dom" i ściągnął do niego swego przyjaciela Paula Gauguina. Artyści nie(...) Van Gogha, została zmyślona przez samego malarza - twierdzą Hans Kaufmann i Rita Wildegans, autorzy książki "Ucho Van Gogha: Paul Gauguin i pakt milczenia". Według nich, to Gauguin - wyborny

 • Re: Znaleziono dwa obrazy skradzione ponad 40 lat temu w Londynie

  Dodam od siebie, że argumenty o oryginalności też mają sens. To, że zostały dane dzieła uznane za arcydzieła i ktoś stwierdził, że warto je mieć wynika właśnie z tej oryginalności. W sztuce, szczególnie w malarstwie, jest podział na epoki i kierunki. W 90% przypadków autorzy arcydzieł byli prekursorami danego kierunku w sztuce. Np Picasso był prekursorem kubizmu, Gauguin był jednym z prekursorów